Instagram, VADEMECUM BLOGERA

INSTA STORY: Jak uzyskać efekt zdjęcia wyłaniającego się spod tła?

Jak uzyskać efekt zdjęcia wyłaniającego się spod tła?

Tu taki domowej roboty, tzn natywny, bo uzyskany bezpośrednio na Instagramie i ograniczający się do użycia narzędzi dostępnych z poziomu Instagrama efekt zdjęcia wyłaniającego się spod tła.

W ten bardzo prosty sposób możemy troszkę urozmaicić swoje insta stories, czy selfie puszczane na insta stories.

TUTORIAL Jak uzyskać taki efekt zdjęcia wyłaniającego się spod nałożonego na nie tła?

Taka operacja przebiega w następujących etapach:

INSTA STORY TIP

Krok 1

Wchodzimy do insta stories i wybieramy dowolne zdjęcie, które chcemy w ten sposób upiększyć, czy urozmaicić.

INSTA STORY TIP

Krok 2

Następnie w prawym górnym rogu wybieramy ikonkę z takim charakterystycznym esem floresem. Po kliknięciu w nią pojawiają się nam różne takie narzędzia graficzne.

Krok 3

Na tym etapie dobieramy kolor tła, które nałożymy sobie na edytowane zdjęcie.

Więc np możemy pipetką pobrać któryś z kolorów z naszego zdjęcia, żeby ta nakładka kolorystyczna współgrała ze stylizacją, na którą ją nałożymy, czyli z kolorami już obecnymi w kadrze.

No chyba że po prostu masz jakiś charakterystyczny kolor swojej marki, który w formie takiego nałożonego akcentu kolorystycznego chciałbys wprowadzać (jako taki czynnik spajającą – uspójniajacy) do Twoich insta stories.

W tym momencie to po prostu musisz to poczuć pod palcami – ale to przyjdzie.

Bo przytrzymujesz swoje zdjęcie palcem, troszeczkę dłużej i Instagram automatycznie nakłada na Twoje zdjecie tło w wybranym kolorze.

INSTA STORY TIP

Krok 4

W tym momencie po prostu wybierasz gumkę, która przejeżdżając palcem po zdjęciu zaczniesz wymazywać dopiero co nałożone tło. Tak aby uzyskać wycinek Twojego zdjęcia wyłaniajacy się spod tła.

 

INSTA STORY TIP

Krok 5

Jeżeli Ci to nie wyjdzie, albo wyjdzie nie tak jak zamierzałeś (bo przecież trochę wymazujesz w ciemno i możesz źle trafić palcem). Ale nie ma problemu. Zawsze możesz cofnąć operację, czyli wrócić do momentu, w którym masz jeszcze jednolite tło nałożone na Twoje zdjęcie i zacząć je wymazywać od innego miejsca.

INSTA STORY TIP
Krok 6

Teraz jak już jesteśmy w narzędziach graficznych, możesz sobie dodatkowo cieńszym, czy grubszym pisakiem dorysować jakieś sympatyczne esy-floresy, żeby dopełnić kadr (wybierając dla tego elementu graficznego dowolny kolor).

INSTA STORY TIP

Krok 7

Możesz również dodać to, co tygryski lubią najbardziej, tzn sama bardzo lubię ten smaczek nadający może taki bardziej dynamiczny charakter Twojemu instastory dodając do niego jakiś Gif, czyli taką fajną ruszającą się animowaną naklejkę.

INSTA STORY TIP

A ja pozdrawiam serdecznie

Beata Redzimska

Zapisz się na newsletter i pobierz darmowy ebook: TWOJA MARKA NA INSTAGRAMIE

O AUTORZE

Jestem blogerką, emigrantką, poczwórną mamą. Kobietą, która nie jednego w życiu doświadczyła, z niejednego pieca jadła chleb.

Od prawie 20 lat mieszkam na emigracji we Francji, w Paryżu.

Uważam, że emigracja to dobra szkoła życia i wymagająca, choć bardzo skuteczna lekcja pokory. Ale też wewnętrznej siły i zdrowego dystansu do samego siebie i momentami wystawiającej nas na próby codzienności.

Jestem tu po to, by pomóc Ci lepiej pisać, skuteczniej docierać do czytelnika, wywołać większe zaangażowanie w social mediach. Czasami rozśmieszę lub zmotywuję.

Ale równolegle do Vademecum Blogera jestem autorem kilku niezależnych miejsc w sieci.

Ponieważ wiele osób pyta się mnie, jak mimo 4 ciąży i 40 - stki na karku udało mi się zachować linię nastolatki, uruchomiłam kanał na YouTube o zdrowym gotowaniu - bezglutenowo - bezmlecznie.

Znajdziesz mnie również na blogu BeataRed.com i powiązanym z nim Instagramie, gdzie piszę bardziej osobiście o Paryżu i mojej pasji, jaką jest nauka języka francuskiego.

A jeżeli interesują Cię praktyczne porady o tym, jak budować swoją obecność w sieci zapraszam na mój kanał na You Tube z blogowymi tutorialami.

(4) Komentarze

  1. Ciekawy tutorialek!

  2. mało korzystam z instagrama, ale przy takich poradnikach aż szkoda nie skorzystać i nie spróbować 🙂

  3. Jak zawsze bardzo ciekawy wpis, z przyjemnością uczę się od Ciebie tajników Instagrama.

  4. […] Zobacz: INSTASTORY: Jak uzyskać efekt zdjęcia wyłaniającego się spod tła? […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *