Tu taki domowej roboty, tzn natywny, bo uzyskany bezpośrednio na Instagramie i ograniczający się do użycia narzędzi dostępnych z poziomu Instagrama efekt zdjęcia wyłaniającego się spod tła.

W ten bardzo prosty sposób możemy troszkę urozmaicić swoje insta stories, czy selfie puszczane na insta stories.

TUTORIAL Jak uzyskać taki efekt zdjęcia wyłaniającego się spod nałożonego na nie tła?

Taka operacja przebiega w następujących etapach:

Krok 1

Wchodzimy do insta stories i wybieramy dowolne zdjęcie, które chcemy w ten sposób upiększyć, czy urozmaicić.

Krok 2

Następnie w prawym górnym rogu wybieramy ikonkę z takim charakterystycznym esem floresem. Po kliknięciu w nią pojawiają się nam różne takie narzędzia graficzne.

Krok 3

Na tym etapie dobieramy kolor tła, które nałożymy sobie na edytowane zdjęcie.

Więc np możemy pipetką pobrać któryś z kolorów z naszego zdjęcia, żeby ta nakładka kolorystyczna współgrała ze stylizacją, na którą ją nałożymy, czyli z kolorami już obecnymi w kadrze.

No chyba że po prostu masz jakiś charakterystyczny kolor swojej marki, który w formie takiego nałożonego akcentu kolorystycznego chciałbys wprowadzać (jako taki czynnik spajającą – uspójniajacy) do Twoich insta stories.

W tym momencie to po prostu musisz to poczuć pod palcami – ale to przyjdzie.

Bo przytrzymujesz swoje zdjęcie palcem, troszeczkę dłużej i Instagram automatycznie nakłada na Twoje zdjecie tło w wybranym kolorze.

Krok 4

W tym momencie po prostu wybierasz gumkę, która przejeżdżając palcem po zdjęciu zaczniesz wymazywać dopiero co nałożone tło. Tak aby uzyskać wycinek Twojego zdjęcia wyłaniajacy się spod tła.

 

Krok 5

Jeżeli Ci to nie wyjdzie, albo wyjdzie nie tak jak zamierzałeś (bo przecież trochę wymazujesz w ciemno i możesz źle trafić palcem). Ale nie ma problemu. Zawsze możesz cofnąć operację, czyli wrócić do momentu, w którym masz jeszcze jednolite tło nałożone na Twoje zdjęcie i zacząć je wymazywać od innego miejsca.


Krok 6

Teraz jak już jesteśmy w narzędziach graficznych, możesz sobie dodatkowo cieńszym, czy grubszym pisakiem dorysować jakieś sympatyczne esy-floresy, żeby dopełnić kadr (wybierając dla tego elementu graficznego dowolny kolor).

Krok 7

Możesz również dodać to, co tygryski lubią najbardziej, tzn sama bardzo lubię ten smaczek nadający może taki bardziej dynamiczny charakter Twojemu instastory dodając do niego jakiś Gif, czyli taką fajną ruszającą się animowaną naklejkę.

A ja pozdrawiam serdecznie

Beata Redzimska

Opublikowany przez BEATA REDZIMSKA

Jestem blogerką, emigrantką, poczwórną mamą. Kobietą, która nie jednego w życiu doświadczyła, z niejednego pieca jadła chleb. Od prawie 20 lat mieszkam na emigracji we Francji, w Paryżu. Uważam, że emigracja to dobra szkoła życia i wymagająca, choć bardzo skuteczna lekcja pokory. Ale też wewnętrznej siły i zdrowego dystansu do samego siebie i momentami wystawiającej nas na próby codzienności. Jestem tu po to, by pomóc Ci lepiej pisać, skuteczniej docierać do czytelnika, wywołać większe zaangażowanie w social mediach. Czasami rozśmieszę lub zmotywuję. Ale równolegle do Vademecum Blogera jestem autorem kilku niezależnych miejsc w sieci. Ponieważ wiele osób pyta się mnie, jak mimo 4 ciąży i 40 - stki na karku udało mi się zachować linię nastolatki, uruchomiłam kanał na YouTube o zdrowym gotowaniu - bezglutenowo - bezmlecznie. Znajdziesz mnie również na blogu BeataRed.com i powiązanym z nim Instagramie, gdzie piszę bardziej osobiście o Paryżu i mojej pasji, jaką jest nauka języka francuskiego. A jeżeli interesują Cię praktyczne porady o tym, jak budować swoją obecność w sieci zapraszam na mój kanał na You Tube z blogowymi tutorialami.

Dołącz do rozmowy

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się na newsletter i zgarnij praktyczny ebook o Instagramie

X

Nowość - KURS - Twój pierwszy produkt online - 39,99 PLN + VAT Odrzuć

Exit mobile version