Pinterest

Pinterest jak go używać? Wiosenne porządki na Pintereście.

JAK UZYWAC PINTEREST

Jak uporządkować swoje konto na Pintereście? 

Jak ze wszystkim, tak też z Pinterestem czasami warto zrobić wiosenne porządki (przynajmniej raz na rok). Trochę odkurzyć odłożone tam skarby, by lepiej wyeksponować te na prawdę godne uwagi. 
Jak to zrobić? Oto kilka pomysłów, które nasunęły mi się w trakcie takiego wiosennego pinterestowego odkurzania. A może macie coś dodatkowego do dorzucenia?

pinterest jak używać
 • Przesuń najlepsze boardy w górę. To one są Twoją wizytówką. Sezonowe boardy (nie z tego sezony) przesuń w doł. 
 • Możesz stworzyć specjalny board “Top Pins”, by pokazać to, co masz najlepsze. 
 • Uzupełnij boardy z jednym czy dwoma zdjęciami, tak, by nie robiły wrażenia niedokończonych. To wspaniała okazja, by zrobić komuś przyjemność i przypiąć jego zdjęcie u siebie. Jak czasami niewiele potrzeba, by zjednać sobie ludzi. Pomyśl o tym, robiąc porządki.  
 • Przejrzyj Twoje “piny” (przypięte zdjęcia” i zobacz, czy wszystkie zostały opisane. Opis jest tu równie ważny jak zdjęcie. Najlepiej międzynarodowy: sorry: po angielsku, który opowie np historię zdjęcia i doda mu tego nieodpartego uroku. 
 • Sprawdź czy każdy board ma opis, czy jest zaklasyfikowany, do ktorejś z podanych przez Pinterest kategorii. Chcesz by Twoje “piny” były znajdowane i pinowane dalej. Ale nikt nie będzie tu szukał po omacku.
pinterest jak używać
 • Zostałeś zaproszony do tworzenia grupowego boardu? Wspaniale. Na początku przygody z Pinterestem warto akceptować każde zaproszenie. No może prawie każde. Chodzi o łapanie kontaktów. Ale … uważaj: nie daj się wrobić w boardy z gołymi babami. Ja kiedyś beztrosko zaakceptowałam przyłączenie się do boardu o niewinnym tytule: “Black and white”. Co prawda było obiecane w tytule: black and white. Do tego taaaaaaaaaakie artystyczne. Tyle że pod tym tytułem kryły się … akty.
 • Opuść boardy, które nie pasują do Twojej tematyki. Warto dobrze przyjrzeć się temu, w co się zaangażowałeś.
pinterest jak używać
 • Usuń zapomniane boardy: te które kiedyś stworzyłeś pełen dobrych intencji (tymi wiadomo: piekło jest wybrukowane), a które dzisiaj świecą pustkami. Skoncentruj się na tych, na których na prawdę Ci zależy.
 
No i wystarczy. plus odrobina regularności w pinowaniu.
Pozdrawiam serdecznie
Beata

Zapisz się na newsletter i pobierz darmowy ebook: TWOJA MARKA NA INSTAGRAMIE

O AUTORZE

Jestem blogerką, emigrantką, poczwórną mamą. Kobietą, która nie jednego w życiu doświadczyła, z niejednego pieca jadła chleb.

Od prawie 20 lat mieszkam na emigracji we Francji, w Paryżu.

Uważam, że emigracja to dobra szkoła życia i wymagająca, choć bardzo skuteczna lekcja pokory. Ale też wewnętrznej siły i zdrowego dystansu do samego siebie i momentami wystawiającej nas na próby codzienności.

Jestem tu po to, by pomóc Ci lepiej pisać, skuteczniej docierać do czytelnika, wywołać większe zaangażowanie w social mediach. Czasami rozśmieszę lub zmotywuję.

Ale równolegle do Vademecum Blogera jestem autorem kilku niezależnych miejsc w sieci.

Ponieważ wiele osób pyta się mnie, jak mimo 4 ciąży i 40 - stki na karku udało mi się zachować linię nastolatki, uruchomiłam kanał na YouTube o zdrowym gotowaniu - bezglutenowo - bezmlecznie.

Znajdziesz mnie również na blogu BeataRed.com i powiązanym z nim Instagramie, gdzie piszę bardziej osobiście o Paryżu i mojej pasji, jaką jest nauka języka francuskiego.

A jeżeli interesują Cię praktyczne porady o tym, jak budować swoją obecność w sieci zapraszam na mój kanał na You Tube z blogowymi tutorialami.

(3) Komentarze

 1. Bardzo przydatne informacje podajesz na swoimi blogu:)

  1. Dziękuję i pozdrawiam Beata

 2. Bea Miko says:

  Nic z tego Pinteresta nie rozumiem… Włączyłam jakąś opcję Pin It i teraz jestem już cała głupia czy to dobrze czy źle? Że fotki będą wędrowały bez opisu i ochrony prywatności? Jedni chwalą inni krytykują… OMG…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *