Pinterest

Pinterest. Jak dodać gadget z najnowszymi pinami na bloga?

Pinterest. Jak dodać gadget z najnowszymi pinami na bloga?

Jeżeli chcesz pokazać czytelnikom swoje najnowsze piny, by w ten sposób zachęcić ich do śledzenia Cię na Pinterescie, możesz wykorzystać do tego oficjalny przycisk “See on Pinterest”. Na podglądzie prezentuje się to tak, jak na powyższym obrazku. Na żywo możecie obejrzeć go zjeżdżając na sam dół mojego drugiego bloga MODA NA BIO (ja umieściłam go w stopce bloga, ale Wy możecie wybrać inne umiejscowienie: w nagłówku, w panelu bocznym itp). 

A jak to zrobić? Prosto, bez grzebania w kodzie HTML.

 • Wchodzimy na stronę Pinterest widget-builder 
 • Wybieramy na niej okienko z Profile Widget.
Pinterest. Jak dodać gadget z najnowszymi pinami na bloga?
 • W Pinterest user URL: zamiast ostatniego pinterest wpisujecie swój User Name. Jak nie pamiętacie – możecie sprawdzić na Pinterescie – wejdzcie na swoj profil, tak jakbyście chcieli go edytować. Moj User Name to hardaska (ale zastąpcie go swoim). 
 • Następnie w zależności od tego, gdzie chcecie umieścić ten gadget, dobieracie jego wymiary. A dokładnie z poniższej listy wybieracie czy chcecie by był to kwadrat (Square), czy wąziutki pasek do panelu bocznego (Sidebar), czy tak jak u mnie Header (do nagłowka lub stopki). A może chcecie dopasować jego wymiary do Waszego szablonu (to ostatnia opcja).
Pinterest. Jak dodać gadget z najnowszymi pinami na bloga?
 • Teraz klikacie na Build it. Zerknijcie na Preview, by sprawdzić czy taka forma Wam odpowiada. Widget pokazuje do 30 Waszych najnowszych pinow wrzuconych na Pinterescie. Następnie pobierzcie kod Copy the code.
Pinterest. Jak dodać gadget z najnowszymi pinami na bloga?
 
 • Teraz musicie zalogować się do Bloggera, wejść w Układ, wybrać Gadget. Z listy dostępnych gadgetow wybieracie: HTML/JavaScript. Wklejacie tam pobrany kod. Ramkę z tym widgetem przesuwacie w wybrane miejsce. Ja np zdecydowałam się umieścić go na samym dole strony. 

Pinterest. Jak dodać gadget z najnowszymi pinami na bloga?

Gotowe. Pozdrawiam i życzę miłego pinowania.

Beata

PS Jeżeli szukacie mnie na Pinterescie, znajdziecie mnie TUTAJ

Zapisz się na newsletter i pobierz darmowy ebook: TWOJA MARKA NA INSTAGRAMIE

O AUTORZE

Jestem blogerką, emigrantką, poczwórną mamą. Kobietą, która nie jednego w życiu doświadczyła, z niejednego pieca jadła chleb.

Od prawie 20 lat mieszkam na emigracji we Francji, w Paryżu.

Uważam, że emigracja to dobra szkoła życia i wymagająca, choć bardzo skuteczna lekcja pokory. Ale też wewnętrznej siły i zdrowego dystansu do samego siebie i momentami wystawiającej nas na próby codzienności.

Jestem tu po to, by pomóc Ci lepiej pisać, skuteczniej docierać do czytelnika, wywołać większe zaangażowanie w social mediach. Czasami rozśmieszę lub zmotywuję.

Ale równolegle do Vademecum Blogera jestem autorem kilku niezależnych miejsc w sieci.

Ponieważ wiele osób pyta się mnie, jak mimo 4 ciąży i 40 - stki na karku udało mi się zachować linię nastolatki, uruchomiłam kanał na YouTube o zdrowym gotowaniu - bezglutenowo - bezmlecznie.

Znajdziesz mnie również na blogu BeataRed.com i powiązanym z nim Instagramie, gdzie piszę bardziej osobiście o Paryżu i mojej pasji, jaką jest nauka języka francuskiego.

A jeżeli interesują Cię praktyczne porady o tym, jak budować swoją obecność w sieci zapraszam na mój kanał na You Tube z blogowymi tutorialami.

(7) Komentarzy

 1. Bardzo dziękuję za taką instrukcję, dopiero zaczynam przygodę z blogowaniem i totalnie nie mogłam sobie poradzić z przypięciem tego pinterestu u siebie. A z pani pomocą poszło szybko i sprawnie 😉

 2. dziękuję:) bardzo przydatny post:)

 3. deweloper pinterest wymaga dodania dodatkowego kodu przed tag, bez tego dodanie samego kodu widgetu nie działa a nie mogę nigdzie tego wkleić tzn kod do wklejenia przed body jest odczytywany jako zły . co w tym przypadku zrobić?

 4. Ja też mam problem z dodaniem tablicy na bloga. Zrobiłam tak jak piszesz tylko, że na wordpressie i nic. Ponadto często dostaję informację z pinterest, Please read and agree to our terms and policy before creating your first app.nie wiem czy to jest z tym powiązane?

 5. Kasia_1982 says:

  Dziewczyny,może ja pomogę, gdyż miałam ten sam problem w WP i chyba już wiem jak zrobić:
  Ten kod, który wyświetla się na Pinterest, wklejamy w wordpress tu : wygląd->edytor-> footer.php (stopka motywu) -> wklejamy na dole przed kod z pinteresta i powinno Wam się ładnie wyświetlić tak jak mnie 😀 https://uploads.disquscdn.com/images/6e4d8a89609cf8631df2072924b443deda278999bffe7a62b122ee95b1763a52.png https://uploads.disquscdn.com/images/5eb833851cf4b8f952e9ac16d15cd3018062ab398bae1be7912186916ed71741.png

  Pozdrawiam

  1. Dziękuję Kasiu 🙂 Zrobię jak piszesz 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *