Favicon co to jest?

Favicon jest małą ikonką w postaci pliku graficznego o rozmiarach 16x16 px wyświetlaną w pasku adresu oraz na belce przeglądarki (przed nazwa Twojej strony). Twoja strona wyróżni się dzięki niej od innych (otwartych przez użytkownika zakładek stron internetowych). 


Przygotowanie favicona i zainstalowanie go nie zajmie Ci dużo czasu. A wyróżni Twoją stronę spośród innych. A jednocześnie nada jej bardziej profesjonalny wygląd. Favicon można wykonać w dowolnym programie graficznym (plik będzie miał rozszerzenie .ico). W internecie masz do dyspozycji wiele stron, na których możesz przygotować swój własny favicon. Korzystając z własnego zdjęcia, wykonując samodzielnie ikonkę lub pobierając z biblioteki ikonek. Oto kilka z nich: 

Jest to bardzo proste. Zobaczcie na przykładzie http://www.favicon.cc/

 • Gdy wejdziesz na tę stronę, możesz wybierać Create New Favicon (samodzielnie rysując) lub przygotować favicon, na podstawie któregoś z Twoich własnych zdjeć (w tym wypadku kliknij na Import Image).
 • Jeżeli korzystasz z gotowego zdjęcia z własnych zasobów, pobierz odpowiedni plik z Twojego komputera i kliknij na Upload.
 •  Zdjęcie wyświetli sie w takiej wersji.
 •  Teraz możesz załadować favicon, w tym celu kliknij na “Download Favicon”.
 • Favikon jest gotowy i załadowany na Twoim komputerze. Teraz jak wstawćc go na Twojego bloga?

Jak wstawić favicon na Bloggera? 

O tym jak wstawić go na wordpressa w kolejnym poscie.
 
Jeżeli masz bloga na Bloggerze:
 
 • Wejdz w “Układ” i w lewym górnym rogu zobaczysz rubrykę Favikon. Kliknij na “Edytuj.
 • Teraz pobierz plik z faviconem zapisany na Twoim komputerze.
 • Kiedy plik zostanie pobrany, po prostu “Zapisz”. Ewentualnie podejrzyj efekt koncowy. No i “Zapisz Rozmieszczenia”. Gotowe. 
Powodzenia
Pozdrawiam serdecznie
Beata

Enregistrer

Enregistrer

Enregistrer

Enregistrer

Enregistrer

Enregistrer

Enregistrer

Enregistrer

Opublikowany przez BEATA REDZIMSKA

Jestem blogerką, emigrantką, poczwórną mamą. Kobietą, która nie jednego w życiu doświadczyła, z niejednego pieca jadła chleb. Od prawie 20 lat mieszkam na emigracji we Francji, w Paryżu. Uważam, że emigracja to dobra szkoła życia i wymagająca, choć bardzo skuteczna lekcja pokory. Ale też wewnętrznej siły i zdrowego dystansu do samego siebie i momentami wystawiającej nas na próby codzienności. Jestem tu po to, by pomóc Ci lepiej pisać, skuteczniej docierać do czytelnika, wywołać większe zaangażowanie w social mediach. Czasami rozśmieszę lub zmotywuję. Ale równolegle do Vademecum Blogera jestem autorem kilku niezależnych miejsc w sieci. Ponieważ wiele osób pyta się mnie, jak mimo 4 ciąży i 40 - stki na karku udało mi się zachować linię nastolatki, uruchomiłam kanał na YouTube o zdrowym gotowaniu - bezglutenowo - bezmlecznie. Znajdziesz mnie również na blogu BeataRed.com i powiązanym z nim Instagramie, gdzie piszę bardziej osobiście o Paryżu i mojej pasji, jaką jest nauka języka francuskiego. A jeżeli interesują Cię praktyczne porady o tym, jak budować swoją obecność w sieci zapraszam na mój kanał na You Tube z blogowymi tutorialami.

Dołącz do rozmowy

10 komentarzy

 1. Bardzo przydatny post, dzieki Tobie zrobiłam swoją favikonkę.
  Pozdrawiam autorkę i zapraszam do siebie!
  Jeszcze raz bardzo bardzo dziękuję i proszę więcej takich tutorialowych postów!
  Ladujesz w mojej liście czytanych blogów, bo warto taką złotą rączkę mieć pod ręką!

 2. super!! Post jak najbardziej przydatny !!!
  Dzięki wielkie 🙂
  Pozdrawiam

 3. Tyle czasu z tym zwlekałam, a zajęło mi to krótką chwilę…! Dzięki za Twoje instrukcje, są najlepsze! 🙂

 4. Witam
  Chciałabym bardzo podziękować za bardzo fajny i zrozumiały przede wszystkim instruktaż. Zakładam bloga i jako początkująca we wszystkim co się z tym wiąże zmagam się z wieloma problemami, a tu proszę jaka niespodzianka. Udało mi się za drugim razem i jestem bardzo wdzięczna, a jaka zadowolona. Dziękuję.
  Ps.
  Walczyłam z tą favikoną dwa tygodnie.
  Jolek

 5. co mogę zrobić gdy mój favicon w ustawieniach pokazuje, że jest wstawiony na stronie niestety go nie ma?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nowość - KURS - Twój pierwszy produkt online - 39,99 PLN + VAT Odrzuć

Exit mobile version