1. Jezeli masz bloga na wordpress.com. 

  • Wejdz w “Ustawienia”, “Ogolne” I pobierz plik ze zdjęcie z Twojego komputera. Wystarczy zdjęcie (a niekoniecznie favicon, czyli plik z rozszerzeniem .ico)


  • Kiedy obrazek zostanie pobrany mozesz odpowiednio go przyciąc. Pojawi Ci się specjalna plansza “Okrojenie przeslanego obrazka”.

  • I gotowe. Teraz musisz odczekac chwilkę

  • I niedlugo będziesz mogl podziwiac efekt koncowy. Favicon zaznaczony czerwoną ramką. Pojawia się w dwoch miejscach.


2. A jezeli prowadzicie bloga w oparciu o wordpress.org.

Znajdziesz wiele tutoriali o tym, jak wgrac favicona na serwer, a następnie dodac go do Twojego bloga. Najprostszą metodą jest jednak zainstalowanie wtyczki, ktora zrobi to za Ciebie. 
Oczywiscie kompatybilnych (wspolgrającyhc) wtyczek do wordpressa są tysiące i wszystkie chcialoby się miec. Tyle ze wgranie zbyt wielu wtyczek (dla bajeru) niepotrzebnie spowolni blog. Nalezy zachowac umiar i zdrowy rozsądek. Ale trudno sobie odmowic wtyczki, ktora w prosty sposob dorzuci urokliwego favicona przed adresem Twojego bloga. Jak więc to zrboc?

Wejdz we “Wtyczki”, “Dodaj Nową”, w wyszukiwarce wpisz slowo “FAVICON”. Wyswietli Ci sie cala lista wtyczek spelniających tę funkcję. Wybierz jedną z nich, zainstaluj. Gdy wtyczka jest juz wgrana, wejdz w “Ustawienia” wtyczki i wgraj Twoj plik z faviconem. A ta juz wysle go na serwer. I za kilka chwil będziesz mogl podziwiac go obok adresu Twojej strony.
  

Opublikowany przez BEATA REDZIMSKA

Jestem blogerką, emigrantką, poczwórną mamą. Kobietą, która nie jednego w życiu doświadczyła, z niejednego pieca jadła chleb. Od prawie 20 lat mieszkam na emigracji we Francji, w Paryżu. Uważam, że emigracja to dobra szkoła życia i wymagająca, choć bardzo skuteczna lekcja pokory. Ale też wewnętrznej siły i zdrowego dystansu do samego siebie i momentami wystawiającej nas na próby codzienności. Jestem tu po to, by pomóc Ci lepiej pisać, skuteczniej docierać do czytelnika, wywołać większe zaangażowanie w social mediach. Czasami rozśmieszę lub zmotywuję. Ale równolegle do Vademecum Blogera jestem autorem kilku niezależnych miejsc w sieci. Ponieważ wiele osób pyta się mnie, jak mimo 4 ciąży i 40 - stki na karku udało mi się zachować linię nastolatki, uruchomiłam kanał na YouTube o zdrowym gotowaniu - bezglutenowo - bezmlecznie. Znajdziesz mnie również na blogu BeataRed.com i powiązanym z nim Instagramie, gdzie piszę bardziej osobiście o Paryżu i mojej pasji, jaką jest nauka języka francuskiego. A jeżeli interesują Cię praktyczne porady o tym, jak budować swoją obecność w sieci zapraszam na mój kanał na You Tube z blogowymi tutorialami.

Dołącz do rozmowy

2 komentarze

  1. Witam! Mam pytanie. 🙂 Korzystam z wordpress.com i nie wiem jak zmienić favicon. W ustawieniach ogólnych po prawej stronie nie mam takiej opcji, jaka podana jest tutaj. Wydaje mi się, że wygląd (być może ? ) został zmieniony? Wygląda to inaczej. :/ Byłabym baardzo wdzięczna za pomoc. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nowość - KURS - Twój pierwszy produkt online - 39,99 PLN + VAT Odrzuć

Exit mobile version