Ale w ogóle co to jest gradient i do czego go przypiąć?

Gradient to jest taki fajny element graficzny, kolorowa plansza, czy kolorowa plama, albo coś, co trudno zaklasyfikować jako jakąś konkretną formę geometryczną, w ramach której jeden kolor płynnie przechodzi w drugi, albo kilka kolorów kolejno przechodzących jeden w drugi tworzą taką rozlaną, bezkształtną plamę.

No ale po co coś takiego?

Otóż coś takiego można wykorzystać i fajnie wkomponować w tworzone przez siebie grafiki. Taki gradient podnosi estetykę tworzonych grafik i minimalizuje to, co stanowi zmorę osób, które nie sa profesjonalnymi grafikami, ale które muszą samodzielnie poradzić sobie i tworzyć swoje grafiki produktowe, blogowe…

Ta zmora nosi nazwę TOPORNOŚĆ.

Czyli to, że te grafiki wyglądają tak ciężko, topornie, jednym słowem amatorsko.
Wprowadzenie w nich gradientu / lub gradientów pozwala płynniej przejść między poszczególnymi elementami.

Jak wykorzystać gradient w grafikach?

Taki gradient fajnie można wykorzystać czy to do grafik pinterestowych, czy to grafik otwierających wpisy na blogu.

I tutaj w zasadzie dużej filozofii nie ma.

Dlatego chciałam pokazać na przykładach, jak ja to sama wykorzystuję.

A w tym celu zapraszam do obejrzenia krótkiego filmiku, w którym przy okazji pokazuję kulisy moich działań na Pinterescie.

 

Polecam wyprobowanie gradientów. Mimo, że na poczatku może będzie to wymagać odrobiny wprawy, ale to właśnie takie gradienty kolorystyczne mogą fajnie odmienić grafiki, które może wydają Ci się nieporadne, bardzo schematyczne, czy wręcz sztywne. Gradienty wprowadzają w nie odrobinę kreatywności, płynności, która nada im więcej lekkości, czy nawet polotu.

TUTORIAL GRADIENT W CANVIE

Pokażę Ci, jak coś takiego wykorzystać w Canvie.

Gradient znajdziesz w zakładce Elementy. Wystarczy, że wpiszesz tutaj słowo gradient i wybierzesz któryś z proponowanych tutaj kształtów. A następnie zastosujesz kolory, które już masz w tworzonej przez siebie grafice.

Czym jest gradient w Canvie?

W najprostszych słowach gradient to są takie kolorowe plamy przechodzące z jednego koloru w drugi.

Ale to właśnie zastosowanie gradientu, czy takiej wielokolorowej plamy kolorystycznej pozwala płynniej przejść między poszczególnymi jej elementami. Tym bardziej, że gradient sam w sobie jest takim płynnym przejściem od jednego koloru do drugiego.

Wykorzystanie gradientu w kolorach powracających w danej grafice może okazać się fajną metodą, czy pomysłem na uatrakcyjnienie swoich grafik. Ale przede wszystkim na uzyskanie słynniejszych przejść między poszczególnymi elementami.

Podsumowanie

Dlatego, jeżeli nie jesteś profesjonalnym grafikiem i może masz takie poczucie, że Twoje grafiki sa takie toporne, wprowadzenie gradientu przenosi je na wyższy poziom “estetyki”.

Oczywiście to kwestia próbowania i przestawiania względem siebie poszczególnych elementów, az az do momentu, kiedy znajdziesz odpowiednie, czy satysfakcjonujące Cię rozwiązanie.

Ale ta zabawa ma też te zaletę, że praktyka czyni mistrza. Czyli nie przejmuj się nawet, jeżeli na początku za bardzo Ci to nie wychodzi: próbuj, podglądaj lepszych od siebie, kopiuj i po prostu przenoś stosowane przez nich rozwiązania.

Powodzenia. A ja zapraszam na filmowy tutorial i do polubienia mojego kanału na YouTube.

Pozdrawiam serdecznie

Beata

 

Opublikowany przez BEATA REDZIMSKA

Jestem blogerką, emigrantką, poczwórną mamą. Kobietą, która nie jednego w życiu doświadczyła, z niejednego pieca jadła chleb. Od prawie 20 lat mieszkam na emigracji we Francji, w Paryżu. Uważam, że emigracja to dobra szkoła życia i wymagająca, choć bardzo skuteczna lekcja pokory. Ale też wewnętrznej siły i zdrowego dystansu do samego siebie i momentami wystawiającej nas na próby codzienności. Jestem tu po to, by pomóc Ci lepiej pisać, skuteczniej docierać do czytelnika, wywołać większe zaangażowanie w social mediach. Czasami rozśmieszę lub zmotywuję. Ale równolegle do Vademecum Blogera jestem autorem kilku niezależnych miejsc w sieci. Ponieważ wiele osób pyta się mnie, jak mimo 4 ciąży i 40 - stki na karku udało mi się zachować linię nastolatki, uruchomiłam kanał na YouTube o zdrowym gotowaniu - bezglutenowo - bezmlecznie. Znajdziesz mnie również na blogu BeataRed.com i powiązanym z nim Instagramie, gdzie piszę bardziej osobiście o Paryżu i mojej pasji, jaką jest nauka języka francuskiego. A jeżeli interesują Cię praktyczne porady o tym, jak budować swoją obecność w sieci zapraszam na mój kanał na You Tube z blogowymi tutorialami.

Dołącz do rozmowy

4 komentarze

  1. Dawno temu chciałem używać w canvie tych gradientów, ale było ich dosłownie kilka, myślałem, że nowe będą płatne, a jednak wszystko jest za darmo. Przyda się do nowych grafik.

  2. Canva nie jest skomplikowanym narzędziem, sam często korzystałem z niej na studiach, przy projektowaniu prostych grafik, plakatów. Do takich rzeczy sprawdza się najlepiej, ponadto, można się wzorować na gotowych szablonach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nowość - KURS - Twój pierwszy produkt online - 39,99 PLN + VAT Odrzuć

Exit mobile version

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/beatared/public_html/vademecumblogera.pl/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:51 Stack trace: #0 /home/beatared/public_html/vademecumblogera.pl/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(658): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/beatared/...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/beatared/public_html/vademecumblogera.pl/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 51