Każda przeszkoda czyni Cię silniejszym.

Każda przeszkoda czyni Cię silniejszym

Chodzi o to, by… Czerpać siłę ze swojej słabości. Bo ona jest tym wyzwaniem, które wzmacnia.

Chodzi o to, by patrzeć na każda przeszkodę, jak na to wyzwanie, które docelowo wyzwoli z Ciebie niepodejrzewaną siłę.

Przez długie lata jako emigrantka mieszkałam we Francji na czarno, bez prawa do pracy.

Jak bardzo zazdrościłam tym, którzy to prawo mieli. Ale nie mając go, byłam zmuszona radzić sobie inaczej.

Z jednej strony pracować inaczej – na swoim – dawałam korepetycje z matematyki.

Z drugiej strony nie pracując tak regularnie jak wszyscy – miałam w pewnym sensie więcej czasu dla siebie, na swój rozwój, na rozwój swoich umiejętności…. na szukanie swojej drogi.

A szukałam jej inaczej… Skoro nie mogłam tak jak wszyscy.

I owszem – czasami tak bardzo chciałabym by było mi łatwiej.

Ale wiem, że gdyby było mi łatwiej, nigdy nie skosztowałabym, czy raczej nie odważyłabym podjąć się tych wyzwań, które sprawiły, że jestem tu gdzie jestem i w sumie dobrze mi z tym, gdzie jestem.

Przeszkody – tak chcielibyśmy by dana nam była gładka droga bez przeszkód – ale to one wydobywają z nas to, co najlepsze i zmuszają do robienia rzeczy docelowo dla nas dobrych, nawet jeżeli w danym momencie widzimy je tylko jako męczące zmagania – kiedy innym tak dobrze, kiedy innym jest łatwiej.

Jak łatwo jest dać się zwieść pozorom – bo ona mieszka na emigracji w Paryżu. Francja – elegancja. Instagram kłamie.

Było mi bardzo, ale to bardzo trudno, droga pod górkę.

Ale człowiek się do tego przyzwyczaja i przestaje się bac. Nabiera odwagi i zaufania do samego siebie, że jakoś sobie poradzi.

A kiedy ogląda się za siebie stwierdza, że nie zrobił by tyle, gdyby było podane mu na tacy.

Gdyby szło jak po maśle już dawno zatrzymałby się w miejscu. A tak – odczuwając pewien głód uparcie posuwa się naprzód.

Dlatego….

To, co uważałeś dotychczas, za ograniczające, podcinające Ci skrzydła przeszkody – te kłody, które spadają wciąż pod Twoje nogi. One paradoksalnie i docelowo stanowią o Twojej sile.

Jesteś na tyle silny, na ile trudne były przeszkody, które napotkałeś po drodze.

Bo z perspektywy czasu – to właśnie przeszkody okazują się być tymi elementami, które najmocniej posuwają nasze życie naprzód.

ODWAGI

Pozdrawiam serdecznie
Beata

Opublikowany przez BEATA REDZIMSKA

Jestem blogerką, emigrantką, poczwórną mamą. Kobietą, która nie jednego w życiu doświadczyła, z niejednego pieca jadła chleb. Od prawie 20 lat mieszkam na emigracji we Francji, w Paryżu. Uważam, że emigracja to dobra szkoła życia i wymagająca, choć bardzo skuteczna lekcja pokory. Ale też wewnętrznej siły i zdrowego dystansu do samego siebie i momentami wystawiającej nas na próby codzienności. Jestem tu po to, by pomóc Ci lepiej pisać, skuteczniej docierać do czytelnika, wywołać większe zaangażowanie w social mediach. Czasami rozśmieszę lub zmotywuję. Ale równolegle do Vademecum Blogera jestem autorem kilku niezależnych miejsc w sieci. Ponieważ wiele osób pyta się mnie, jak mimo 4 ciąży i 40 - stki na karku udało mi się zachować linię nastolatki, uruchomiłam kanał na YouTube o zdrowym gotowaniu - bezglutenowo - bezmlecznie. Znajdziesz mnie również na blogu BeataRed.com i powiązanym z nim Instagramie, gdzie piszę bardziej osobiście o Paryżu i mojej pasji, jaką jest nauka języka francuskiego. A jeżeli interesują Cię praktyczne porady o tym, jak budować swoją obecność w sieci zapraszam na mój kanał na You Tube z blogowymi tutorialami.

Dołącz do rozmowy

5 komentarzy

  1. Renatko, masz racje przeszkody pomagają nabrac siły, niestety coraz więcej ludzi nie radzi sobie z nimi i zamiast stawać się silniejszymi po ich pokonaniu, poprostu odpuszczają. Rosnie liczba ludzi z depresją, liczba samobojstw itd. Może gdyby czytali Twojego bloga byloby inaczej:-) Pozdrawiam Danka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nowość - KURS - Twój pierwszy produkt online - 39,99 PLN + VAT Odrzuć

Exit mobile version