Zanim zaczniesz mówić, posłuchaj. Czyli lekcja mądrości życiowej po francusku. Francuskie cytaty.

https://beatared.com/francuskie-cytaty-citations-sur-la-vie/

Przeurocza porcja mądrości… tym bardziej na trudne czasy…

Piękna lekcja życiowej mądrości – Jak żyć… 

Tymbardziej  teraz, kiedy stoimy przed nieznanymi wyzwaniami.

Tym bardziej teraz, kiedy będzie nam potrzebne dużo poztywnej energii, by się z nimi zmierzyć, kiedy potrzeba sporo wiary i nadziei, żeby być gotowym podjąć te rękawicę, którą rzucił nam los, który dotąd nas rozpieszczał, nawet jeżeli nie zawsze mieliśmy tego świadomość, obiektywnie i statystycznie mieliśmy wygodne życia… A co będzie teraz, jeżeli nadejdzie KRYZYS?

Piękna lekcja życiowej mądrości, jak znaleźć w sobie dość energii i sił – dla zachowania wewnętrznej równowagi, dla zachowania  zdrowia psychicznego dzień po dniu

Jak ważne jest pielęgnowanie w sobie pozytywnej postawy, wiary, nadziei, bo to one popychają człowieka do działania, a działanie sprawia, że pokonujemy trudności i wzmacniamy się wewnętrznie.

Na trudny czas dobrze robią rzeczy, które ładują wewnętrzne akumulatory pozytywną energią.

Bo spirala narzekania wciąga i rozkręca się sama, nawet nie wiadomo kiedy…

Dla przeciwwagi, dla zachowania wobec niej zdrowego dystansu – warto pielęgnować nawyk dostrzegania dobrych rzeczy, nawyk uśmiechania się do życia, by ono odwzajemnił ten uśmiech.

 

Opublikowany przez BEATA REDZIMSKA

Jestem blogerką, emigrantką, poczwórną mamą. Kobietą, która nie jednego w życiu doświadczyła, z niejednego pieca jadła chleb. Od prawie 20 lat mieszkam na emigracji we Francji, w Paryżu. Uważam, że emigracja to dobra szkoła życia i wymagająca, choć bardzo skuteczna lekcja pokory. Ale też wewnętrznej siły i zdrowego dystansu do samego siebie i momentami wystawiającej nas na próby codzienności. Jestem tu po to, by pomóc Ci lepiej pisać, skuteczniej docierać do czytelnika, wywołać większe zaangażowanie w social mediach. Czasami rozśmieszę lub zmotywuję. Ale równolegle do Vademecum Blogera jestem autorem kilku niezależnych miejsc w sieci. Ponieważ wiele osób pyta się mnie, jak mimo 4 ciąży i 40 - stki na karku udało mi się zachować linię nastolatki, uruchomiłam kanał na YouTube o zdrowym gotowaniu - bezglutenowo - bezmlecznie. Znajdziesz mnie również na blogu BeataRed.com i powiązanym z nim Instagramie, gdzie piszę bardziej osobiście o Paryżu i mojej pasji, jaką jest nauka języka francuskiego. A jeżeli interesują Cię praktyczne porady o tym, jak budować swoją obecność w sieci zapraszam na mój kanał na You Tube z blogowymi tutorialami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nowość - KURS - Twój pierwszy produkt online - 39,99 PLN + VAT Odrzuć

Exit mobile version

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/beatared/public_html/vademecumblogera.pl/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:51 Stack trace: #0 /home/beatared/public_html/vademecumblogera.pl/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(658): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/beatared/...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/beatared/public_html/vademecumblogera.pl/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 51