Wyszłam na chwilkę, zaraz wracam.

Jak to fajnie powiedziała zaprzyjaźniona blogerka : Nie miała baba dość problemów, zachciało jej się bloga. A potem jeszcze zachciało jej się własnej domeny, czyli własnego (opłacanego co rok) adresu w sieci. A potem jeszcze przeniesienia bloga z Bloggera na wordpressa. Tutaj zaczęły się schody. Nie wiem czy to tylko mój umysł funkcjonuje według zasady : Po co ma być prosto, skoro może być skomplikowanie ? Sporo nabłądziłam przy tym przenoszeniu bloga. A tymczasem wszystko można było załatwić jednym kliknięciem. Tylko trzeba było to wiedzieć. Mądry Polak po szkodzie. Wkrótce napiszę Wam (z własnego doświadczenia) jak najmniej boleśnie przenieść bloga z Bloggera na wordpressa. Sama sporo się przy tym namotałam, jeszcze sporo rzeczy mam do dopracowania. Ale w końcu nie od razu Kraków zbudowano. Kosztowało mnie to sporo nerwów. Szczęśliwie (dla rozładowania owych nerwów) miałam w zanadrzu szydełko. W ten sposób powstała ta obiecana (kojena już fioletowa) torba dla córeczki.

Szydełkowa torba na lato schemat i rozpiska wzoru.

Z warkoczami zamiast ramiączka. Lekko w hippisowskim stylu. Myślę, że ten wzór fajnie sprawdzi się do plażowej torby na lato (np wykonanej ze sznurka). Już się rozmarzyłam, już sobie coś takiego obmyślam. Jeżeli któraś z Was chciałaby skorzystać z modelu, bardzo proszę. Przygotowałam dla Was rozpiskę. Model pochodzi z dodatku do francuskiej Marianne.

Moją torebkę zrobiłam na szydełku nr 4. Ma ona wymiary 19 cm szerokość (w podstawie), 21 cm wysokość.

A to już objaśnienia wzoru :

Skróty :

o.ł. – oczko łańcuszka,

o.ś.z. – oczko ścisłe zamykające,

o.ś. – oczko ścisłe,

pł – półsłupek,

sł – słupek

Zaczynamy od kwiatuszka z dwoma rządkami płatków.

Rząd zero : Robimy łańcuszek z 4 oczek. Łączymy jego 2 końce 1 o.ś.z.

1 rz : 1 o.ś., 3 o.ł., powtórzyć 2 razy (mamy 3 łuki pod 3 płatki).

2 rz : Na każdym łuku z poprzedniego rzędu przerabiamy : 1 o.ś.z., 5 sł, 1 o.ś.z. Daje nam to 3 płatki. Odwracamy robótkę.

3 rz : 1 o.ł., 1 o.ś. na wysokości pierwszego oczka ścisłego z poprzedniego rzędu, 4 o.ł. , 1 o.ś. w połowie pierwszego płatka z drugiego rzędu, 4 o.ł., 1 o.ś. na wysokości kolejnego o.ś. z pierwszego rzędu, 4 o.ł., 1 o.ś. w połowie drugiego płatka (z drugiego rzęu). Powtarzać do uzyskania pięciu łuków. Zakończyć rządek 4 o.ł. plus 1 o.ś.z. (wbite na początku trzeciego rzędu). Razem otrzymujemy 6 łuków. Obrócić robótkę.

4 rz : W każdym z 6-ciu łuków z poprzedniego rzędu przerobić : 1 o.ś.z. 6 sł., 1 o.ś.z.. Razem otrzymujemy 6 płatków. Obrócić robótkę i kolejny rządek znowu przerabiamy z przeciwnym kierunku.

5 rz : 1 o.ł., 1 o.ś. u podstawy w połowie pierwszego płatka, 5 o.ł., 1 o.ś. u podstawy w połowie kolejnego płatka. Tę sekwencję potwarzać przez całe okrążenie. Zakończyć rządek 5 o.ł. plus 1 o.ś.z. wbite w pierwsze o.ś. na początku rzędu. Razem otrzymujemy 6 łuków. Odwrócić robótkę, kolejny rządek przerabiamy w przeciwnym kierunku.

6 rz : 1 o.ł., 1 o.ś.z. w pierwszym łuku (z poprzedniego rzędu), 3 o.ł. (= 1 sł.), , 7 sł. W tym samym łuku, dalej po 8 sł w każdym kolejnym łuku. Zakończyć 1 o.ś.z. w trzecie o.ł. na początku rzędu. Razem otrzymujemy 48 słupków.

7 rz : 1 o.ł., po 1 o.ś. w każdy słupek z poprzedniego rzędu. Zakończyć rządek 1 o.ś.z. wbitym w pierwsze o.ś. na początku rzędu. Razem 48 oczek ścisłych.

8 rz : 4 o.ł. (= 1 półsłupek + 2 o.ł.). Przeskoczyć jeden słupek (z rzędu nr 6, albo jedno o.ś. z rzędu nr 7), wbić jeden półsłupek w kolejny sł. (z rz nr 6), 2 o.ł., przeskoczyć 1 słupek. Tę sekwencję powtarzać przez całą długość okrążenia. Zakończyć 1 o.ś.z. wbitym w drugie oczko łańcuszka na początku tego okrążenia. Otrzymujemy 24 półsłupki oddzielone 2 o.ł. każdy.

9 rz : 1 o.ś.z. w pierwszym łuku , 5 o.ł., 1 o.ś.z. w piąte oczka łańcuszka licząc od szydełka (powstaje w ten sposób małe zakole, chyba to coś nazywa się pikotek), 1 o.ś. w kolejnym łuku, 2 o.ł., 1 o.ś. w kolejnym łuku, *3 o.ł., 1 o.ś. w kolejnym łuku** (powtarzamy jeszcze 2 razy sekwencję od * do **, czyli po 3 o.ł. oddzielone 1 o.ś.. 2 o.ł., 1 o.ś. w kolejnym łuku, powtórzyć jeszcze 3 razy. Czyli 4 takie sekwencje = 4 boki kwadratu. 4 zakola (pikotki) to 4 rogi naszego kwadratu. Zakończyć 1 o.ś.z. na początku okrążenia.

10 rz : 1 o.ś.z. w zakolu z 5 o.ł. (z poprzedniego rzędu), 3 o.ł. (= 1 sł.), 4 sł. + 3 o.ł. + 5 sł. (mamy jeden narożnik). To wszystko wbite w jednym zakolu z pięciu oczek łańcuszka (z poprzedniego rzędu). 1 o.ś. w kolejnym łuku.2 o.ł. Przeskoczyć jeden łuk. 3 słupki+ 1 o.ł. + 3 słupki w środkowym łuku złożonym z 3 o.ł. z poprzedniego rzędu. 2 o.ł. Przeskoczyć kolejny łuk. 1 o.ś. w kolejny łuk. 5 słupków + 3 o.ł. + 5 słupków w kolejnym narożniku (w zakole=pikotek z 5 o.ł. z poprzedniego rzędu). Powtórzyć razy. Rządek zakończyć 1 o.ś.z w trzecie oczko łańcuszka na początku okrążenia.

11 rz : Przerobić oczka ścisłe zamykające aż do łańcuszka z 3 oczek na samym rogu naszego kwadratu. 4 o.ł. (1 o.ś. + 3 o.ł.), 1 o.ś. w tym samym łuku. 6 o.ł., 1 słupek w kolejne oczko o.ś., 5 o.ł., 1 o.ś. w oczko łańcuszka pomiędzy dwoma grupami z trzech słupków z poprzedniego rzędu. 5 o.ł. , 1 słupek w kolejne o.ś., 6 o.ł., 1 o.ś. + 3 o.ł. + 1 o.ś. w łuk pomiędzy dwoma grupami z pięciu słupków w narożniku.

Powtórzyć-krotnie do końca orkążenia. Zakończyć rządek jednym o.ś.z. w pierwszym oczku łańcuszka na początku okrążenia.

12 rz : 1 o.ś.z. w łańcuszek w narożniku, 3 o.ł. (= 1 słupek), 2 sł. + 3 o.ł. + 3 słupki w tym samym łuku w narożniku. Wrobić 6 słupków w kolejny łuk. 4 słupki w następnym łuku, znowu 4 słupki w kolejnym łuku, dalej 6 słupków w kolejnym łuku, 3 słupki + 3 o.ł. + 3 słupki w łuku w narożniku. Przerobić tę sekwencję4 krotnie. Zakończyć okrążenie 1 o.ś.z. w trzecim o.ł. na początku rzędu.

13 rz : Przerobić oczkami ścisłymi zamkniętymi aż do łuku w narożniku. 1 o.ł., 5 o.ś. w tym łuku, 1 o.ś. w każdy słupek z poprzedniego rzędu, po 6 o.ś. w każdym narożniku. Zakończyć okrążenie 1 o.ś.z. w słupek na początku rzędu. Razem 128 oczek ścisłych.

14 rz : 3 o.ł. (=1 słupek) ; 1 słupek w każdym z dwóch kolejnych oczek ścisłych, 3 o.ł. ; po jednym słupku w każdy z trzech kolejnych oczek ścisłych z poprzedniego rzędu (narożnik). Przeskoczyć 2 o.ś. Po 1 słupku w 3 kolejne o.ś. Przeskoczyć 1 o.ś. Powtórzyć razem 6 razy (6 grup po 3 słupki). Kolejny narożnik : 3 słupki w 3 kolejne o.ś. z poprzedniego rzędu + 3 o.ł. + 3 słupki (w 3 kolejne oczka ścisłe z poprzedniego rzędu). Przerobić 4 krotnie tę sekwencję. Mamy 4 boki kwadratu. Zakończyć 1 o.ś.z. w trzecie o.ł. na początku okrążenia.

15 rz : Przerobić oczakmi ścisłymi zamykającymi aż do łuku w narożniku, 3 o.ł. (= 1 słupek), 2 słupki + 3 o.ł. + 3 słupki w tym samym łuku (daje to nam narożnik). Dalej po 3 słupki w przestrzeni między 3 kolejnymi grupami z 3 słupków z poprzedniego okrążenia. W kolejnym narożniku motyw 3 słupki + 3 o.ł. + 3 słupki. Zakończyć jednym o.ś.z. w trzecie oczko łańcuszka na początku okrążenia.

Kolejne dwa rządki przerabiamy tylko wzdłuż jednego boku naszego kwadratu.

1 rz : Przerobić oczakmi ścisłymi zamykającymi aż do połowy łuku znajdującego się w narożniku. Odwrócić robótkę. 3 o.ł. (= 1 słupek), 2 słupki wbite w tym samym łuku, po 3 słupki wbite w przestrzeń między kolejną grupą słupków z poprzedniego rzędu. Zakończyć 3 słupkami w łuku w rogu, obrócić robótkę. Razem mamy 10 grup po 3 słupki.

2 rz : 4 o.ł. (= 1 słupek + 1 o.ł.), po 3 słupki między każdą kolejną grupą z 3 słupków z poprzedniego rzędu. Aż uzyskamy 9 grup po 3 słupki. Zakończyć rządek 1 o.ł. + 1 słupek w ostatnim słupku z poprzedniego rzędu. Odciąć nitkę.

Zrobić drugi identyczny kwadrat (lub raczje prostokąt) z kwiatkiem. Zszyć je razem wzdłuż 3 boków.

Dorobić ramiączka : w tym celu uciąć 18 nitek o długości 2 m każda. Zebrać je razem. Zrobić mały « tymczasowy » węzełek na jednym końcu (30 cm od końca). Podzielić na 3 partie po 6 nitek każda. Spleść z nich warkocz. Zostawiając niezaplecione około 30 cm na końcu. Zrobić węzełek. Przygotować drugi identyczny warkocz. Rozwiązać « tymczasowe » węzełki na ich końcach. Zebrać razem 2 warkocze. Mocno złączyć je razem, owijając na końcu nitką i zawiązując węzeł z obydwu warkoczy. Przymocować ramiączka do torebki. Dobrze było by dodać podszewkę do torebki.

Miłego dziergania.

Czytelniczo : książeczka dla dziecka o panu popędliwym, któremu wszędzie tak się spieszy, że nie czyta już książek, tylko same gazety. Człowiek naszych czasów ?

Pozdrawiam serdecznie

Beata

Opis do schematu

 

Opublikowany przez BEATA REDZIMSKA

Jestem blogerką, emigrantką, poczwórną mamą. Kobietą, która nie jednego w życiu doświadczyła, z niejednego pieca jadła chleb. Od prawie 20 lat mieszkam na emigracji we Francji, w Paryżu. Uważam, że emigracja to dobra szkoła życia i wymagająca, choć bardzo skuteczna lekcja pokory. Ale też wewnętrznej siły i zdrowego dystansu do samego siebie i momentami wystawiającej nas na próby codzienności. Jestem tu po to, by pomóc Ci lepiej pisać, skuteczniej docierać do czytelnika, wywołać większe zaangażowanie w social mediach. Czasami rozśmieszę lub zmotywuję. Ale równolegle do Vademecum Blogera jestem autorem kilku niezależnych miejsc w sieci. Ponieważ wiele osób pyta się mnie, jak mimo 4 ciąży i 40 - stki na karku udało mi się zachować linię nastolatki, uruchomiłam kanał na YouTube o zdrowym gotowaniu - bezglutenowo - bezmlecznie. Znajdziesz mnie również na blogu BeataRed.com i powiązanym z nim Instagramie, gdzie piszę bardziej osobiście o Paryżu i mojej pasji, jaką jest nauka języka francuskiego. A jeżeli interesują Cię praktyczne porady o tym, jak budować swoją obecność w sieci zapraszam na mój kanał na You Tube z blogowymi tutorialami.

Dołącz do rozmowy

15 komentarzy

  1. W kwestii wspomniango przez sposobu na relaks, bardzo się różnimy. Mnie by chyba mrówki oblazły, zanim taką torebkę bym zrobiła 😉 Widzę, że córunia ma corazwięcej tych dierganych cacuszek 🙂 A co do wordpressa, to założyłam sobie próbne konto, ale darmowe, bo nie zarabiam na swoim blogu i nawet nie wiem, czy chciałabym… (na pewno wtedy musiałabym robić coś po dyktando ewentualnych zleceniodawców, a tego to ja mam dosyćprzez 8 godzin dziennie w swojej pracy). Skoro nie zarabiam, to i nie inwestuję. Na darmowym wordpressie jakoś nie mogłam się przyzwyczaić do działania, bo prawdopodobnie bardziej bawi mnie pisanie niż zabawa z szablonami, ale obiecałam sobie, że jeśli moja pisarska przygoda kiedyś się rozkręci, to założę na 100% profesjonalną stronę, a co! 😀

    1. Trzymam kciuki i kibicuję Twojej pisarskiej przygodzie. No i jestem ogromnie ciekawa tego Twojego pomysłu (na coś własnego o którym kiedyś pisałaś). Ja też nic nie zarabiam, ale marzy mi się by móc pracować w domu, może właśnie przez internet. Czas pokaże. Pozdrawiam serdecznie Beata

  2. Zaglądałam już kilka razy do Ciebie.Widziałam nawet inną odsłonę bloga, taką kafelkową. Nie wiem jak to wygląda u Ciebie Beato, ale u mnie (Safari) czcionka postu jest bardzo duża. Chyba nawet większa od tytułu postu, który jest drukowanymi literami. Chyba że taki był Twój zamiar – to siedzę cicho. 😉 A tak jest super. I witaj na WordPressie! 😀 PS. I ja bym uruchomiła Disqus skoro już tyle zmian wprowadziłaś. To fajnie usprawnia dialog, ale to tylko moje skromne zdanie. Pozdrawiam serdecznie. Dobra robota Beato!

  3. Fiolet bardzo lubię, ale aparaty fotograficzne go nie lubią i u mnie torba ma piękny ciemnoniebieski kolor – taka, czy inna – podoba mi się.

    Jak czytam o WordPressie, Disqusie, to uświadamiam sobie, jaka zacofana jestem. Niby znam te rzeczy (przez kilka lat blogowałam na Onecie, który parę lat temu przeszedł na WordPress, a w Disqusie komentuje się na jednym z moich ulubionych portali zawodowych ), ale jakoś nie czuję potrzeby zmian i wgłębiania się we wszystkie nowinki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nowość - KURS - Twój pierwszy produkt online - 39,99 PLN + VAT Odrzuć

Exit mobile version