VADEMECUM BLOGERA

Wszystko jest w Twoich rękach. Zawalcz o siebie, czyli, jak podnieść poczucie własnej wartości?

https://vademecumblogera.pl/jak-podniesc-poczucie-wlasnej-wartosci/

 

Poczucie własnej wartości przekłada się na to, jak sami się cenimy.

Ale to, jak my sami się cenimy przekłada się na to, jak nas widzą inni ludzie, jak wyceniają naszą pracę.

Bo to jak mówimy o samych sobie, o tym, co robimy, kim jesteśmy, jak potrafimy się sprzedać, czy właśnie jak nie potrafimy tego zrobić. To wpływa na to, jak „kupują” nas inni, czyli jak widzą nas inni ludzie.

No i druga rzecz:

Im mamy większe poczucie własnej wartości, tym śmielej podejmujemy kolejne przedsięwzięcia.

Czasami tym, co nas najbardziej nas ogranicza, tym co nie pozwala realizować naszych marzeń jest brak wiary w siebie, czy zaniżone poczucie własnej wartości.

Ale w momencie, kiedy powoli pracujemy nad nim i popychamy sami siebie naprzód, podejmujemy się realizacji projektów, które w tym momencie jakby działają na dwóch płaszczyznach:

  • z jednej strony podnoszą nasze poczucie własnej wartości,
  • ale z drugiej strony też pozwalają nam posuwać się naprzód (bo np przy okazji zdobywamy nowe kompetencje).

I to jest takie fantastyczne, samonapędzające się koło zamachowe:

Im masz większe, zdrowsze poczucie własnej wartości, tym więcej nowych rzeczy się podejmujesz. A przez to tym bardziej doceniają Ciebie inni ludzie. Więc i tym bardziej doceniasz się sam. Tym lepiej potrafisz się wycenić. Tym mniej masz w sobie frustracji. Która na pewno jest udziałem osób, którym brakuje poczucia własnej wartości, a które po prostu chciałby czegoś innego w swoim życiu.

Zapisz się na newsletter i pobierz darmowy ebook: TWOJA MARKA NA INSTAGRAMIE

O AUTORZE

Jestem blogerką, emigrantką, poczwórną mamą. Kobietą, która nie jednego w życiu doświadczyła, z niejednego pieca jadła chleb.

Od prawie 20 lat mieszkam na emigracji we Francji, w Paryżu.

Uważam, że emigracja to dobra szkoła życia i wymagająca, choć bardzo skuteczna lekcja pokory. Ale też wewnętrznej siły i zdrowego dystansu do samego siebie i momentami wystawiającej nas na próby codzienności.

Jestem tu po to, by pomóc Ci lepiej pisać, skuteczniej docierać do czytelnika, wywołać większe zaangażowanie w social mediach. Czasami rozśmieszę lub zmotywuję.

Ale równolegle do Vademecum Blogera jestem autorem kilku niezależnych miejsc w sieci.

Ponieważ wiele osób pyta się mnie, jak mimo 4 ciąży i 40 - stki na karku udało mi się zachować linię nastolatki, uruchomiłam kanał na YouTube o zdrowym gotowaniu - bezglutenowo - bezmlecznie.

Znajdziesz mnie również na blogu BeataRed.com i powiązanym z nim Instagramie, gdzie piszę bardziej osobiście o Paryżu i mojej pasji, jaką jest nauka języka francuskiego.

A jeżeli interesują Cię praktyczne porady o tym, jak budować swoją obecność w sieci zapraszam na mój kanał na You Tube z blogowymi tutorialami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *