media spolecznosciowe, VADEMECUM BLOGERA, WORDPRESS, wtyczki na wordpressa

WordPress – Jak dodać przyciski mediów społecznościowych

 

WordPress – Jak dodać przyciski mediów społecznościowych

Jak dodać przyciski mediów społecznościowych na bloga.

Czyli takie przyciski do publikacji artykułów/postów w Social Mediach.

I tutaj istnieje sporo pomocnych wtyczek na WordPressa, za pomocą których ogarniesz to samodzielnie.

Ale dzisiaj wtyczka Sassy Social Share:

Jej konfiguracja jest bardzo prosta w wersji podstawowej.

Istnieje też opcja płatna tej wtyczki, ale w tym tutoriali ograniczam się tylko do wersji podstawowej, darmowej.

Żeby dodać taką listwę przycisków z wybranych mediów społecznościowych wystarczy, że wejdziesz do zakładki Wtyczki, Dodaj Nową i z repozytorium wtyczek na wordpressie pobierzesz wtyczkę Sassy Social Share.

Po jej instalacji i i aktywacji w listwie narzędzi po lewej stronie znajdziesz tę wtyczkę i powiązane z nią zakładki.

WordPress – Jak dodać przyciski mediów społecznościowych

Teraz po kliknięciu w nią: po pierwsze pojawia Ci się opcja wyboru motywu.

WordPress – Jak dodać przyciski mediów społecznościowych

To tu wybierasz kształt ikonek, który może być okrągły, kwadratowy, czy prostokątny.

Jak również pozycję licznika, czyli zdecydujesz, czy te cyferki informujące o ilości udostępnień w wybranych mediach społecznościowych mają znaleźć się po lewej, po prawej stronie przycisku, czy u góry (tak jak tutaj na mojej stronie).

Tu też masz możliwość dokonania konfiguracji tak zwanego pływającego interfejsu, czyli takiej pojawiającej się po bokach listwy ikonek mediów społecznościowych.

WordPress – Jak dodać przyciski mediów społecznościowych

Ja sama zdecydowałam się na standardowy interfejs, czyli listwę z przyciskami mediów społecznościowych pojawiającą się ponad treścią wpisu i pod nim.

W tym momencie resztę konfiguracji uzupełniasz w zakładce Standardowy Interfejs.

WordPress – Jak dodać przyciski mediów społecznościowych

Tutaj po prostu musisz odhaczyć: Włącz standardowy interfejs.

Tutaj możesz dodać treść, która pojawi się ponad tymi przyciskami np. nie zapomnij o podzieleniu się w mediach społecznościowych.

Dalej wybierasz z bardzo szerokiej listy najróżniejszych mediów społecznościowych te, których ikonki chcesz pokazać u siebie na stronie.

WordPress – Jak dodać przyciski mediów społecznościowych

Tutaj ten wybór jest bardzo duży. Znajdziesz tu bardzo różnorodne media społecznościowe na przykład What’s up, czy Messengera.

Niemniej zalecałbym tutaj ograniczenie się do kilku podstawowych po to, żeby ta lista była w miarę przejrzysta i czytelna. Bo obawiam się, żeby w przeciwnym razie będzie raczej zniechęcać i rozpraszać.

Tutaj jeszcze zakładka w której określasz miejsce na stronie, gdzie ma być umiejscowiona w kolejnych wpisach owa listwa z przyciskami mediów społecznościowych.

WordPress – Jak dodać przyciski mediów społecznościowych

Np w moim przypadku wybrałam sobie, że te ikonki będą pojawiać się ponad treścią wpisu (górą) i pod nim (dół).

Tutaj jeszcze opcja Usadowienie, czyli na jakich stronach tak skonfigurowana listwa przycisków mediów społecznościowych ma się pojawiać.

 

W moim przypadku – będzie ona pojawić się na stronie głównej, w kolejnych wpisach, a także na oddzielnych stronach skonfigurowanych w ramach Twojego WordPressa.

WordPress – Jak dodać przyciski mediów społecznościowych

W tym momencie wystarczy zapisać zmiany i gotowe.

Tu jeszcze możesz sobie równolegle skonfigurować tzw Pływający interfejs, czyli listwę przycisków pokazujących się z boku, jak np na tym przykładzie.

WordPress – Jak dodać przyciski mediów społecznościowych

Zapisz się na newsletter i pobierz darmowy ebook: TWOJA MARKA NA INSTAGRAMIE

O AUTORZE

Jestem blogerką, emigrantką, poczwórną mamą. Kobietą, która nie jednego w życiu doświadczyła, z niejednego pieca jadła chleb.

Od prawie 20 lat mieszkam na emigracji we Francji, w Paryżu.

Uważam, że emigracja to dobra szkoła życia i wymagająca, choć bardzo skuteczna lekcja pokory. Ale też wewnętrznej siły i zdrowego dystansu do samego siebie i momentami wystawiającej nas na próby codzienności.

Jestem tu po to, by pomóc Ci lepiej pisać, skuteczniej docierać do czytelnika, wywołać większe zaangażowanie w social mediach. Czasami rozśmieszę lub zmotywuję.

Ale równolegle do Vademecum Blogera jestem autorem kilku niezależnych miejsc w sieci.

Ponieważ wiele osób pyta się mnie, jak mimo 4 ciąży i 40 - stki na karku udało mi się zachować linię nastolatki, uruchomiłam kanał na YouTube o zdrowym gotowaniu - bezglutenowo - bezmlecznie.

Znajdziesz mnie również na blogu BeataRed.com i powiązanym z nim Instagramie, gdzie piszę bardziej osobiście o Paryżu i mojej pasji, jaką jest nauka języka francuskiego.

A jeżeli interesują Cię praktyczne porady o tym, jak budować swoją obecność w sieci zapraszam na mój kanał na You Tube z blogowymi tutorialami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/beatared/public_html/vademecumblogera.pl/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:51 Stack trace: #0 /home/beatared/public_html/vademecumblogera.pl/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(658): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/beatared/...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/beatared/public_html/vademecumblogera.pl/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 51