VADEMECUM BLOGERA, WORDPRESS, wordpress plugins, wtyczki na wordpressa

WordPress – Jak Dodać Przyciski Mediów Społecznościowych – WTYCZKA GROW BY MEDIAVINE

WordPress – Jak Dodać Przyciski Mediów Społecznościowych – WTYCZKA GROW BY MEDIAVINE

Kolejna wtyczka na wordpressa do stworzenia listwy przycisków mediów społecznościowych, za pomocą której będziesz mógł bezpośrednio z poziomu swojej strony przesyłać, czy udostępniać opublikowane na niej treści w wybranych mediach społecznościowych.

Wtyczka GROW BY MEDIAVINE.

Mediavine, czyli firma – narzędzie, za pomocą której właśnie zarabia wielu amerykańskich blogerów – poprzez reklamy umieszczane na blogu (które podobno płacą dużo lepiej niż AdSense).

Ale tutaj stworzona przez Mediavine wtyczka do udostępnienia treści ze strony w kilku podstawowych social mediach jak FB, Twitter, Linkedin i Pinterest, za pomocą której dosłownie kilkoma kliknięciami wygenerujesz taką listwę przycisków tych mediów społecznościowych.

WordPress – Jak Dodać Przyciski Mediów Społecznościowych – WTYCZKA GROW BY MEDIAVINE

Jak działa ta wtyczka?

Wtyczka jest darmowa. Po jej zainstalowaniu i uaktywnieniu, znajdziesz ją w panelu bocznym – ma tutaj osobną zakładkę: GROW.

Po najechaniu na zakładkę GROW, klikasz na rozwijającą się w jej ramach zakładkę Toolkit, czyli zestaw narzędzi.
Tutaj w ramach tego Toolkitu (zestawu narzędzi) masz do wyboru 2 opcje rozłożenia przycisków mediów społecznościowych:

  • albo taki wpływający z boku pasek przycisków, czyli floating sidebar,
  • albo listwa rozłożonych w poziomie przycisków, czyli tzw. inline content.

WordPress – Jak Dodać Przyciski Mediów Społecznościowych – WTYCZKA GROW BY MEDIAVINE

Teraz możesz włączyć jedno z tych rozwiązań (albo obydwa i następnie żonglować ich rozmieszczeniami na stronie).

W moim przypadku mam wyłączony, czyli nieaktywny – inactive Floating Sidebar, czyli ten pasek boczny z przyciskami.
Z kolei mam włączoną opcję Inline Content, czyli taką poziomą listwę z przyciskami.

W tym momencie, po właczeniu tej zakładki, już bezpośrednia z tego poziomu mogę przejść do jej ustawień, czyli klikam na Settings.

WordPress – Jak Dodać Przyciski Mediów Społecznościowych – WTYCZKA GROW BY MEDIAVINE
Tu po pierwsze wybieram social media, w których będę udostępniać swoje treści, czy w których umożliwię swoim czytelnikom udostępnianie moich treści:

Czyli opcja Social Networks, czyli wybierz sieć:

WordPress – Jak Dodać Przyciski Mediów Społecznościowych – WTYCZKA GROW BY MEDIAVINE

Tutaj mogę wybrać z dostępnej listy mediów społecznościowych. Choć ten wybór (np w porównaniu z wtyczką Sassy Social Share) jest dość ograniczony, bo znajdziesz tu jedynie te najbardziej podstawowe media społecznościowe, w których warto udostępniać swoje treści, czyli: Facebook, Twitter, Pinterest i LinkedIn.

Przy czym wystarczy postawić przy nich haczyk – odhaczyć dane social medium, a następnie już tylko kliknąć na zatwierdź ustawienia – Apply selelection.

WordPress – Jak Dodać Przyciski Mediów Społecznościowych – WTYCZKA GROW BY MEDIAVINE
Teraz przechodzisz – w ramach konfiguracji tej wtyczki do kolejnej zakładki, czyli ustawienia wyglądu – Display Settings.

Tutaj możesz wybrać kształt swoich przycisków – Button shape.

A także położenie przycisków – Button position – np w moim przypadku ta listwa przycisków mediów społecznościowych będzie pojawiać się pod i ponad treścią wpisu (Above and Below).

Tutaj też określasz liczbę kolumn w swojej listwie – Number of columns – i  to w zależności od tego, ile chcesz pokazać w niej mediów społecznościowych. Czyli w moim przypadku: gdybym chciała stworzyć listwę zawierającą 4 przyciski – 4 media: Fb, Twitter, Pinterest, Linkedin – wybieram 4 kolumny.

Tutaj też wpisuję tekst – Share text, który pojawi się bezpośrednio przy przyciskach mediów społecznościowych. I tu mogę napisać coś w stylu: Jeżeli pomogłam Ci, proszę podaj, czy podziel się ze znajomymi.

WordPress – Jak Dodać Przyciski Mediów Społecznościowych – WTYCZKA GROW BY MEDIAVINE

Kolejna zakładka, czyli ilość udostępnień – Buttons Share Counts:

Której konfiguracja sprowadza się do włączenia – aktywowania odpowiednich przycisków.

Czyli włączasz przycisk: pokaż licznik – Show share count.

Podobnie możesz włączyć przycisk pokazujący całkowity licznik udostępnień – Show total share count. I dodatkowo wybierasz położenie licznika wskazującego na całkowitą ilość udostępnień – total count position.

WordPress – Jak Dodać Przyciski Mediów Społecznościowych – WTYCZKA GROW BY MEDIAVINE

Dalej po prostu wybierasz, w jakich miejscach ma pojawiać się ta Twoja listwa przycisków mediów społecznościowych – Post Type Display Settings: we wpisach, na stronach, a może w portfolio.

Teraz zapisujesz zmiany klikając na Save changes.

W tym momencie konfigurację wtyczki masz w zasadzie gotową.

Teraz możesz podejrzeć sobie, jak to docelowo wygląda, wchodząc w dowolny wpis.

WordPress – Jak Dodać Przyciski Mediów Społecznościowych – WTYCZKA GROW BY MEDIAVINE

W zasadzie konfiguracja tej wtyczki w jej podstawowej wersji zajmie Ci raptem kilka minut.

A dzięki niej teraz już bezpośrednio, z poziomu bloga możesz udostępniać swoje treści i to nawet dość intensywnie w 4 podstawowych mediach społecznościowych.

Oczywiście samo takie zautomatyzowane puszczanie swoich treści do sieci – na FB, Pinterest, LinkedIn, czy Twittera nie wypromuje tu za Ciebie Twoich treści. A już na pewno nie zastąpi rzetelnego budowania relacji. No ale zawsze jest to jakaś metoda, żeby usprawnić sobie pracę nad promowaniem swoich treści w sieci.

 

A ja już wkrótce zaproszę Cię na kolejny tutorial dotyczący kolejnej wtyczki. A jeżeli interesowała by Cię inna wtyczka spełniająca podobną funkcję: zajrzyj do wpisu: WordPress – Jak Dodać Przyciski Mediów Społecznościowych WTYCZKA SASSY SOCIAL SHARE

Twój pierwszy produkt online.

Jeżeli chciałbyś opakować swoją wiedzę, swoje umiejętności i sprzedawać je w formie produktu online, ale nie dysponujesz dużym budżetem i na starcie wszystko będziesz musiał robić sam, mam dla Ciebie bardzo praktyczny, ale wcale nie az tak techniczny kurs:

Stwórz swój pierwszy niskobudżetowy kurs online – w cenie 49,19 PLN

w którym pokażę Ci narzędzia, w których wyklikasz go sobie samodzielnie, począwszy od opakowania Twojej wiedzy w formie najprostszego ebooka, czy kursu, stworzenia platformy sprzedażowej i uruchomienia sprzedaży (bez dodatkowych inwestycji – w oparciu o Twoją stronę na wordpressie).

Pozdrawiam serdecznie
Beata

Zapisz się na newsletter i pobierz darmowy ebook: TWOJA MARKA NA INSTAGRAMIE

O AUTORZE

Jestem blogerką, emigrantką, poczwórną mamą. Kobietą, która nie jednego w życiu doświadczyła, z niejednego pieca jadła chleb.

Od prawie 20 lat mieszkam na emigracji we Francji, w Paryżu.

Uważam, że emigracja to dobra szkoła życia i wymagająca, choć bardzo skuteczna lekcja pokory. Ale też wewnętrznej siły i zdrowego dystansu do samego siebie i momentami wystawiającej nas na próby codzienności.

Jestem tu po to, by pomóc Ci lepiej pisać, skuteczniej docierać do czytelnika, wywołać większe zaangażowanie w social mediach. Czasami rozśmieszę lub zmotywuję.

Ale równolegle do Vademecum Blogera jestem autorem kilku niezależnych miejsc w sieci.

Ponieważ wiele osób pyta się mnie, jak mimo 4 ciąży i 40 - stki na karku udało mi się zachować linię nastolatki, uruchomiłam kanał na YouTube o zdrowym gotowaniu - bezglutenowo - bezmlecznie.

Znajdziesz mnie również na blogu BeataRed.com i powiązanym z nim Instagramie, gdzie piszę bardziej osobiście o Paryżu i mojej pasji, jaką jest nauka języka francuskiego.

A jeżeli interesują Cię praktyczne porady o tym, jak budować swoją obecność w sieci zapraszam na mój kanał na You Tube z blogowymi tutorialami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *