VADEMECUM BLOGERA, WORDPRESS

WordPress dla początkujących. Jak dodać nowego administratora na wordpressie?

[spider_facebook id=”4″]Wordpress dla początkujących. Jak dodać nowego administratora na wordpressie?

WordPress dla początkujących.

Jak dodać nowego administratora na wordpressie?

Sprytny hack dla osób, które zaczynają przygodę z wordpressem.

Bo jak to mówią: przezorny podwójnie zabezpieczony.

Po pierwsze chciałabym wyczulić Was na to, że warto zmienić standardowego administratora (domyślnie skonfigurowanego przez WordPressa), o bardzo sugestywnej dla wszelkiej maści hakerów nazwie “admin”. Po prostu “admin”.

Logiczne, prawda… ? Zbyt logiczne.

To jest pierwsza nazwa użytkownika, jakiej użyje potencjalny haker. Bo wiele osób zostawia to właśnie tak. Tymczasem, warto to zmienić. Tymbadziej, że to kwestia raptem kilku kliknięć.

Bo o ile zabezpieczenie naszej strony na wordpressie stanowi kombinacja nazwy użytkownika + hasło.

Jeżeli wielu początkujących użytkowników WordPressa zostawia sobie standardowego administratora o nazwie “admin”, w tym momencie jednym zabezpieczeniem do sforsowania przez hakera pozostaje samo hasło.

Gdyby jeszcze byłoby ono wystarczająco mocne, tzn – wystarczająco skomplikowane….
Bo wtedy cała moc zabezpieczeń strony (bloga, firmy) opiera się tylko na samym haśle.
Wtedy haker, który próbowałby włamać się na daną stronę – ma do przejścia tylko hasło. Bo jako domyślną nazwy użytkownika wpisuje sobie “admin”, domyślnie skonfigurowane w wordpressie.

Tymczasem wystarczyłoby zastąpić tego standardowego administratora o nazwie “admin” – administratorem o mniej przewidywalnej nazwy użytkownika (dla potencjalnych hakerów).

Tu oczywiście znowu nie chodzi o to, by wykorzystać jako nazwę użytkownika – nazwę bloga. To nasuwa proste skojarzenia. Bo to prawdopodobnie będzie kolejna kombinacja, którą wypróbuje potencjalny haker.

Kolejnym zabezpieczeniem może być dodanie drugiego administratora, czyli stworzenie użytkownika, któremu nadamy uprawnienia administratora po to, by mieć drugie hasło zabezpieczające bloga, czy drugi komplet wirtualnych kluczy do swojej strony.

[spider_facebook id=”4″]

Teraz jak to zrobić?

Wchodzimy w Użytkownicy – Dodaj Nowego;

Wordpress dla początkujących. Jak dodać nowego administratora na wordpressie?

Tutaj uzupełniamy kolejno wymagane dane i nadajemy nowemu użytkownikowi uprawnienia administratora.

Wordpress dla początkujących. Jak dodać nowego administratora na wordpressie?

W ten sposób – mając kilka logingów jako administrator (jako różni administratorzy), tak jakbyśmy mieli kilka kompletów kluczy wejściowych do naszego wirtualnego domu, czyli do naszej strony.

Proste, a skuteczne.

Pozdrawiam serdecznie

Beata

Zapisz się na newsletter i pobierz darmowy ebook: TWOJA MARKA NA INSTAGRAMIE

O AUTORZE

Jestem blogerką, emigrantką, poczwórną mamą. Kobietą, która nie jednego w życiu doświadczyła, z niejednego pieca jadła chleb.

Od prawie 20 lat mieszkam na emigracji we Francji, w Paryżu.

Uważam, że emigracja to dobra szkoła życia i wymagająca, choć bardzo skuteczna lekcja pokory. Ale też wewnętrznej siły i zdrowego dystansu do samego siebie i momentami wystawiającej nas na próby codzienności.

Jestem tu po to, by pomóc Ci lepiej pisać, skuteczniej docierać do czytelnika, wywołać większe zaangażowanie w social mediach. Czasami rozśmieszę lub zmotywuję.

Ale równolegle do Vademecum Blogera jestem autorem kilku niezależnych miejsc w sieci.

Ponieważ wiele osób pyta się mnie, jak mimo 4 ciąży i 40 - stki na karku udało mi się zachować linię nastolatki, uruchomiłam kanał na YouTube o zdrowym gotowaniu - bezglutenowo - bezmlecznie.

Znajdziesz mnie również na blogu BeataRed.com i powiązanym z nim Instagramie, gdzie piszę bardziej osobiście o Paryżu i mojej pasji, jaką jest nauka języka francuskiego.

A jeżeli interesują Cię praktyczne porady o tym, jak budować swoją obecność w sieci zapraszam na mój kanał na You Tube z blogowymi tutorialami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *