TUTORIAL: Jak edytować filmy na telefonie. Aplikacja Videoshop.

TUTORIAL: Jak edytować filmy na telefonie. Aplikacja Videoshop.

Aplikacja Videoshop

Jeżeli szukasz aplikacji do edycji filmów i to bezpośrednio na telefonie, wydaje mi się, że ta jest najlepsza z przetestowanych przeze mnie.

Nawet w wersji darmowej oferuje chyba wszystkie potrzebne / poszukiwane opcje.

Wszystko, czego będziesz potrzebował przy najbardziej podstawowej edycji filmu, powinieneś tu znaleźć.

  • Możliwość pocięcia filmu.
  • Możliwość połączenia kilku filmików w jeden.
  • Możliwość zmiany formatu filmu z poziomego na kwadratowy, w zależności od miejsca przeznaczenia, tzn w zależności od tego, gdzie chcesz wrzucić ten film, czy chcesz go opublikować na youtubie, instagramie, czy np IGTV.
  • Możliwość dodania podkładu muzycznego z dostępnej tu biblioteki.
  • Możliwość dodania napisu.
  • Możliwość dodania czołówki z napisem i autorem.

Jednym słowem wszystko, czego możesz potrzebować.

Postaram się pokazać, jak sama korzystam z tego narzędzia.

Choć akurat mam ją w wersji PRO, która daje możliwość zapisania wg potrzeb filmu w formacie 720 p (to jest dobre na Facebooka), 4K – bardziej wskazane na YouTube (lepsza jakość), 1080 p (dla mnie bardzo optymalna).

TUTORIAL: Jak edytować filmy na telefonie w aplikacji Videoshop.

Opcja Settings: możliwość dopasowania formatu filmu.

Format filmu – w zależności od tego, czy chcesz dopasować swój film do formatu poziomego (landscape), pionowego (portrait), czy kwadratowego (square):

Oczywiście to po pierwsze kwestia wyjściowo nagrywania filmu w odpowiednim formacie. Ale jeżli potrzebujesz dopasować już nagrany film do konkretnego formatu np na Instagrama, wybierasz opcję Settings, a tu pojawiją Ci się te 3 wspomniane wcześniej możliwości.

Opcja Resize: możliwość przewymiarowania swojego wideo.

Możesz tutaj przewymiarować swój film, tak żeby lepiej dopasować go do kontretnego formatu, albo rozciągając go na wybranym tle (np nagrany poziomo film do naciągjąc do formatu kwadratu, prawdopodobnie z pewną stratą ostrości), albo dodając wypełnienie w postaci tła (tzn pozostawiając poziomy film na kwadratowym tle i wypełniając to tło np pod kolor wyjściowego filmu).

Opcja Trim – możliwość przycięcia filmu, czy wycięcia z niego niechcianych fragmentów.

W tym celu: zaznaczasz fragment filmu, który chcesz wyciąć i klikasz na CUT.

Opcja Sound: możliwość dodania podkładu muzycznego.

Jak działa ta opcja?

Jeżeli chcesz podłożyć podkład muzyczny do swojego filmu – wybierasz opcję Sound, a następnie opcję Tracks (masz tutaj spory wybór różnych melodyjek).

Możesz tutaj dodać subtelny podkład muzyczny, jako tło uprzyjemniejące dla gadającej głowy. Ponieważ ta opcja wydaje mi się ciekawa, ale sporo czasu zajęło mi ogarnięcie jej – wyjaśnię, jak możesz to zrobić w praktyce.

Podkład muzyczny najlepiej podłożyć pod koniec obróbki wideo.

Teraz, jeżeli chciałbyś wyciszyć podkład muzyczny, bo on ma tylko uprzyjemnić gadanie gadającej głowy, ale go nie zagłuszać. Bo to, na co zwraca uwagę wielu twórców wideo: liczy się dźwięk, jakość tego dźwięku.

Żeby podkład muzyczny stanowił tylko subtelne tło, ale nie zagłuszał tego, co stanowi esencję Twojego video, czyli treści – musisz rozdzielić obydwa dźwięki: nagrany głos gadającej głowy (w tym przypadku mnie) i dodane tło muzyczne.

Teraz wszystko sprowadza się do tego, by rozdzielić tło muzyczne od nagrania gadającej głowy, a potem osobno ustawić jego głośność (wyregulować) – opcja SPLIT.

Następnie głośność każdej z tych dwóch już niezależnych ścieżek dźwiękowych regulujesz osobno.

Jeżeli film jest dłuższy, a chcesz podłożyć podkład pod całą jego długość, tymczasem okazuje się, że pobrany kawałek trwa raptem jakąś część tego filmu, będziesz musiał pobrać go kilkukrotnie.

Bo jednak najlepiej podłożyć identyczny podkład muzyczny pod cały zestawiony film, tzn jeżeli długość wybranej przez Ciebie melodi nie pokrywa całej długości Twojego wideo, musisz pobrać ją kilkukrotnie i rozłożyć na całej długości Twojego filmu.

No i oczywiście nie zapomnij o tym, by zapisać swój film. W wersji darmowej tej wtyczki możesz go zapisać w rozdzielczości 720 p, co jest np dobrym formatem pod Facebooka.

Jeżeli chciesz zobaczyć, jak to wygląda w praktyce, zapraszam Cię do obejrzenia tego krótkiego filmiku. A jednocześnie nieśmiało przypominam się, że jestem na You Tube i systematycznie publikuję tu kolejne tutoriale, albo porcję motywacji.

Pozdrawiam serdecznie

Beata

Opublikowany przez BEATA REDZIMSKA

Jestem blogerką, emigrantką, poczwórną mamą. Kobietą, która nie jednego w życiu doświadczyła, z niejednego pieca jadła chleb. Od prawie 20 lat mieszkam na emigracji we Francji, w Paryżu. Uważam, że emigracja to dobra szkoła życia i wymagająca, choć bardzo skuteczna lekcja pokory. Ale też wewnętrznej siły i zdrowego dystansu do samego siebie i momentami wystawiającej nas na próby codzienności. Jestem tu po to, by pomóc Ci lepiej pisać, skuteczniej docierać do czytelnika, wywołać większe zaangażowanie w social mediach. Czasami rozśmieszę lub zmotywuję. Ale równolegle do Vademecum Blogera jestem autorem kilku niezależnych miejsc w sieci. Ponieważ wiele osób pyta się mnie, jak mimo 4 ciąży i 40 - stki na karku udało mi się zachować linię nastolatki, uruchomiłam kanał na YouTube o zdrowym gotowaniu - bezglutenowo - bezmlecznie. Znajdziesz mnie również na blogu BeataRed.com i powiązanym z nim Instagramie, gdzie piszę bardziej osobiście o Paryżu i mojej pasji, jaką jest nauka języka francuskiego. A jeżeli interesują Cię praktyczne porady o tym, jak budować swoją obecność w sieci zapraszam na mój kanał na You Tube z blogowymi tutorialami.

Dołącz do rozmowy

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nowość - KURS - Twój pierwszy produkt online - 39,99 PLN + VAT Odrzuć

Exit mobile version