Świąteczne klimaty w mojej szydełkowej pracowni

Ostatnio namiętnie przygotowuję szydełkowe dekoracje choinkowe.

W tym roku moja choinka będzie w jakiś 80%, a może i docelowo więcej – nietłukąca się.

Po prostu nie dokupuję bombek. Zamiast tradycyjnych bombek choinkowych kupuję polistyrenowe kulki, które obrabiam szydełkiem. Ale dodatkowo oprócz tego, dla urozmaicenia choinkowych dekoracji przerabiam rozliczne szydełkowe gwiazdeczki.

No i moje córeczki dorobiły świąteczne papierowe łańcuchy i inne gwiazdkowe dekoracje.

Więc jeżeli szukasz pomysłów na szydełkowe dekoracje na choinkę mam dla Ciebie porcję inspiracji z instrukcją, jak coś takiego wykonać.

Tym bardziej, że mamy jeszcze troszeczkę czasu.

Dlatego chciałam podsunąć Ci kilka takich szydełkowych pomysłów wraz z rozpiską wzoru.

Te rozpiski wzoru ostatnio dość sprawnie, a nawet coraz sprawniej wykonuję w programie Crochet Charts, w stosunku, do którego w kilku pierwszych podejściach zaliczyłam kilka nieudanych prób, czy wręcz falstartów. A jednak ostatecznie udało mi się go rozpracować i dzisiaj już w miarę śmigam.

Co samo w sobie wydaje mi się byc taką fajną lekcją systematyczności, skuteczności takiego stopniowego podnoszenia sobie poprzeczki.

Bo to właśnie dzięki temu, że jednak dałam sobie czas, dałam sobie pierwszą, drugą, a potem kolejna szansę, że nie zraziłam się, że wytrwałam, dzisiaj coraz już sprawniej, coraz szybciej przekopiowuje kolejne rozpiski szydełkowych wzorów.

Więc mam dla Was następujące pomysły na świąteczne dekoracje:

Pierwszy pomysł:

Szydełkowe gwiazdeczki plus rozpiski wzorów:

Tutaj mam dla Was kilka formatów szydełkowych gwiazdeczek.

Kilka modeli, które z powodzeniem można, albo rozciągnąć na metalowej obręczy, uzyskując taką jakby płaską (i jak najbardziej nietłukąca się) bombkę, czy łapacz snów.

Albo, które można naciągnąć na nitkę i stworzyć coś w rodzaju girlandy do rozwieszenia na świątecznej choince.
Odpowiednie tutoriale znajdziecie na blogu Moda na Bio i na moim nowym, szydełkowo – życiowym kanale na youtubie.

Kolejny pomysł:

 

Kilimek – Szydełkowa choinka na choinkę:

W pierwszej wersji jako taki szydełkowy kilimek z motywem choinki.

Albo pozostając w choinkowym klimacie: innym pomysłem na świąteczną dekorację jest szydełkowa choineczka, czyli dekoracja w formie choinki do zawieszenia na choince.

Tutaj wychodzimy z motywu szydełkowej gwiazdki, która w miarę przerabiania kolejnych rządów przybiera formę coraz bardziej przypominającej trójkąt choinki.

 

Wielokolorowe bombki

 Nietłukące się szydełkowe bombki. Wykonane z kulek polistyrenowych obrobionych włóczką.

A ja pozdrawiam serdecznie

Beata

Opublikowany przez BEATA REDZIMSKA

Jestem blogerką, emigrantką, poczwórną mamą. Kobietą, która nie jednego w życiu doświadczyła, z niejednego pieca jadła chleb. Od prawie 20 lat mieszkam na emigracji we Francji, w Paryżu. Uważam, że emigracja to dobra szkoła życia i wymagająca, choć bardzo skuteczna lekcja pokory. Ale też wewnętrznej siły i zdrowego dystansu do samego siebie i momentami wystawiającej nas na próby codzienności. Jestem tu po to, by pomóc Ci lepiej pisać, skuteczniej docierać do czytelnika, wywołać większe zaangażowanie w social mediach. Czasami rozśmieszę lub zmotywuję. Ale równolegle do Vademecum Blogera jestem autorem kilku niezależnych miejsc w sieci. Ponieważ wiele osób pyta się mnie, jak mimo 4 ciąży i 40 - stki na karku udało mi się zachować linię nastolatki, uruchomiłam kanał na YouTube o zdrowym gotowaniu - bezglutenowo - bezmlecznie. Znajdziesz mnie również na blogu BeataRed.com i powiązanym z nim Instagramie, gdzie piszę bardziej osobiście o Paryżu i mojej pasji, jaką jest nauka języka francuskiego. A jeżeli interesują Cię praktyczne porady o tym, jak budować swoją obecność w sieci zapraszam na mój kanał na You Tube z blogowymi tutorialami.

Dołącz do rozmowy

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nowość - KURS - Twój pierwszy produkt online - 39,99 PLN + VAT Odrzuć

Exit mobile version