Instagram, media spolecznosciowe, VADEMECUM BLOGERA

Sprytne triki z Instagrama: Jak zrobić kolorowy napis na Instastory? Jak stworzyć jednolite tło na Instastory? Jak nałożyć półprzezroczystą mgiełkę?

Sprytne triki z Instagrama: Jak zrobić kolorowy napis na Instastory? Jak stworzyć jednolite tło na Instastory? Jak nałożyć półprzezroczystą mgiełkę?

Jak zrobić wielokolorowy napis na insta story?

W tym celu wybieramy sobie dowolne kolorowe tło.

Wpisujemy tekst.

Ja akurat napisałam go sobie na czarno. Zaznaczamy tekst. Teraz jedną ręką powoli zdejmujemy to zaznaczenie z kolejnych literek napisu, a drugą ręką równolegle przesuwamy po palecie kolorów, tak żeby każda literka została odznaczona w innym kolorze.

W tym momencie mamy wielokolorowy napis.

Teraz z kolei może warto byłoby zmienić to tło? Bo na wyjściowo wybranym przeze mnie tle ten napis jest w sumie niezbyt czytelny.

Jak stworzyć jednolite tło na Instastory?

W tym w tym celu wybieram sobie paletę kolorów, z tej palety (próbnika) wybieram sobie np. kolor czarny, czy jakiś ciemniejszy, który docelowo będzie tłem. Przykładam palec do ekranu, przytrzymuję chwileczkę palcem. Tło zmienia się automatycznie na czarne. Gotowe.

 

Jak nałożyć półprzezroczystą mgiełkę na zdjęcie na instastory?

W tym celu:

  • wchodzimy w insta stories.
  • Wybieramy dowolne zdjęcie.
  • Wybieramy opcję mazaka.
  • Przytrzymujemy i taka mgiełka pojawia się na zdjęciu.

Sprytne triki z Instagrama: Jak zrobić kolorowy napis na Instastory? Jak stworzyć jednolite tło na Instastory? Jak nałożyć półprzezroczystą mgiełkę?

Teraz gdybyśmy chcieli do takiego zdjęcia dopisać jakiś napis, chociażby: Dzień dobry.

A jeszcze gdybyśmy chcieli zrobić to w różnych kolorach w tym celu:
zaznaczamy napis i jedną ręką zdejmujemy zaznaczenie, drugą ręką przesuwamy po palecie kolorów, tak żeby kolejne literki zostały odznaczone coraz to innym kolorem.

No i mamy taki wielokolorowy napis w swoim instastory.

I gotowe.

A ja pozdrawiam serdecznie

Beata

 

Zapisz się na newsletter i pobierz darmowy ebook: TWOJA MARKA NA INSTAGRAMIE

O AUTORZE

Jestem blogerką, emigrantką, poczwórną mamą. Kobietą, która nie jednego w życiu doświadczyła, z niejednego pieca jadła chleb.

Od prawie 20 lat mieszkam na emigracji we Francji, w Paryżu.

Uważam, że emigracja to dobra szkoła życia i wymagająca, choć bardzo skuteczna lekcja pokory. Ale też wewnętrznej siły i zdrowego dystansu do samego siebie i momentami wystawiającej nas na próby codzienności.

Jestem tu po to, by pomóc Ci lepiej pisać, skuteczniej docierać do czytelnika, wywołać większe zaangażowanie w social mediach. Czasami rozśmieszę lub zmotywuję.

Ale równolegle do Vademecum Blogera jestem autorem kilku niezależnych miejsc w sieci.

Ponieważ wiele osób pyta się mnie, jak mimo 4 ciąży i 40 - stki na karku udało mi się zachować linię nastolatki, uruchomiłam kanał na YouTube o zdrowym gotowaniu - bezglutenowo - bezmlecznie.

Znajdziesz mnie również na blogu BeataRed.com i powiązanym z nim Instagramie, gdzie piszę bardziej osobiście o Paryżu i mojej pasji, jaką jest nauka języka francuskiego.

A jeżeli interesują Cię praktyczne porady o tym, jak budować swoją obecność w sieci zapraszam na mój kanał na You Tube z blogowymi tutorialami.

(2) Komentarze

  1. Wciąż mam wrażenie, ze nie wykorzystuje Instragramu tak, jak bym mogla. Ale to takie czasochłonne… Dziękuję za cenne wskazówki, postaram sie z nich skorzystać. Pozdrawiam!

  2. Mega przydatny tutorial! 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *