PODCAST, VADEMECUM BLOGERA

SHARE WEEK. Podcasty, które warto posłuchać, czyli podcastowy Share Week.

podcasty DO POSLUCHANIA

podcasty DO POSLUCHANIA

Podcasty, które warto posłuchać, czyli podcastowy Share Week.

W ramach akcji organizowanej przez Andrzeja Tucholskiego.

Bo ja bardzo lubię słuchać podcastów. Ogromnie lubię tę formę przekazu. Chciałabym móc nagrywać więcej swoich podcastów. Ale ja większość czasu pracuję na komputerze cichaczem, kiedy moje dzieci śpią. Więc raczej niedzielny ze mnie podcaster … Z ambicjami rozwojowymi.

W sumie nagrałam kilkanaście odcinków podcastu. Znajdziecie je w kategorii PODCAST.  A jeżeli dorzucić podcasty w ramach kursu francuskiego (te opublikowane i czekające na opublikowanie) – to nawet kilkadziesiąt. Tak wymyśliłam sobie regularny kurs francuskiego w ramach podcastu. Z lektorem. Tzn jeżeli chcecie poznać mojego męża – rodzimego Francuza o perskich korzeniach, zapraszam do posłuchania tego podcastu.

Ale, no cóż, nie ma mnie jeszcze nie iTunes. Nie potrafiłam zweryfikować tu swojego podcastu. Robiłam do tego kilka podejść i za każdym razem rzucałam w diabły.
Ale pomyślnie przeszłam przez taką weryfikację na Stitcherze. TAK NA STITCHERZE ZNAJDZIECIE MNIE TUTAJ. Alleluja.

Dźwięk – niestety nie potrafię go montować. Dlatego moje podcasty są  w porównaniu z innymi krótkie. Bo staram się wyeliminować ryzyko pomyłki, czy zająknięcia. Bo wtedy muszę nagrywać od nowa. I tak wkoło Macieju.
Dlatego dzisiaj też będzie krótko.

Moje ulubione podcasty i moi ulubieni podcasterzy.

1. Michał Szafrański z bloga Jak oszczędzać pieniądze PODCAST.

Choć pojęcia takie jak lokata, finanse, inwestycje, polisy inwestycyjne czy inne kwiatki – to dla mnie ufoludki z innej planety.

Bo ja jestem zwyczajnym szarym człowiekiem i wielodzietną mamą. A wszystkie moje wydatki ograniczają się do zakupów spożywczych i ewentualnie ubrań dla dzieci. Dlatego na bloga Michała zaglądam tylko i wyłącznie, by posłuchać specyficzne odcinki podcastu.

Michał Szafrański to dla mnie przede wszystkim głos: Ciepły, hipnotyzujący. Siła spokoju. Podcast Michała był pierwszym podcastem jakiego zaczęłam słuchać.

Dzięki czemu zdałam sobie sprawę, że podcasty mają niesamowitą moc. Przybliżają do siebie ludzi. Włączam podcast Michała i mam wrażenie, jakby był u mnie w domu i ze mną rozmawiał …. bezpośrednio.

No i jeszcze podcast Michała zawsze potrafi mnie do czegoś zmotywować. I Michał pokazuje, jak wysoko można sobie samemu postawić poprzeczkę.

2. Mała Wielka Firma.

Czyli Marek Jankowski i jego podcast o prowadzeniu firmy.

Zaczęłam słuchać tego podcastu bo od kilkunastu lat marzę o własnej firmie. Co z tego, skoro póki co kończy się to tylko na marzeniach.

Tymbardziej, że w smoim otoczeniu nie mam zachęcających przykładów. Ale też mieszkam we Francji, czyli w kraju mało przyjaznym przedsiębiorcom i przedsiębiorczości.

Oczywiście jest tu kilka mediatycznych sukces story: od zera do …. potężnej firmy, jak np BlablaCar, Adopteunmec, czy My Little Paris.

Ale bycie przedsiębiorcą we Francji bardziej kojarzy się z mnogością papierków, użeraniem się z przerośniętą administracją i nieprzejednanymi podatkami, z zaciskaniem pasa, by opłacić swoich pracowników i nie mieć już nic dla siebie. No i z ostateczną plajtą. Bo ja tylko takie przykłady mam wokół siebie.

Dlatego pewnie dałabym sobie spokój z moimi marzeniami, czy raczej mżonkami o własnej firmie. Gdyby nie ten podcast. Który dodatkowo w fajny sposób porządkuje i systematyzuje moje wyobrażenie o przedsiębiorczości. Dlatego mam nadzieję, że jeżeli kiedyś się odważę, będę miała ku temu dobre podstawy.

3. Podcast To się opłaca Agnieszki Skupieńskiej.

To dopiero debiutujący podcast. Ale ja ostatnio mocno zżyłam się z głosem Agnieszki. Tym bardziej, że dodatkowo wykupiłam sobie jej kurs o przygotowaniu własnego produku. Który przerabiam równolegle pracując nad swoim pierwszym produktem. Czyli taratatam kursem online o tym, jak promować bloga w social mediach. Trochę od takiej bardziej technicznej strony. Bo może tak sformatowały mnie moje studia inżynierskie. Nawet jeżeli jestem inżynierem chemikiem. Ale to w człowieku siedzi przez długie lata.

Agnieszka, to znowu głos, który stał mi się bliski. No i cenne porady, których zawsze jestem chłonna.

No i jeszcze 2 podcasty, moim zdaniem godne polecenia:

4. Podcast Santi Made by Santi

czyli Zarabiaj jako bloger. Santi ma taki bardzo erotyczny głos i sposób mówienia. Zawsze staram się pomyśleć o tym, jak mówi Santi, zanim zacznę nagrywać swoje podcasty. Bo to sprawia, że mówię wolniej. A to moja wielka bolączka.

5. Podcast Kominka, czyli Jasona Hunta.

Przeprowadza w formie podcastu fajne wywiady z fajnymi ludźmi. Podcast Tomka znajdziecie TUTAJ.

Dlaczego jednak nie polecam Kominka w ramach finałowej trójki:

 • Po pierwsze Kominek zupełnie nie potrzebuje mojego polecenia.
 • Po drugie polecam,czy chciałabym polecić w ramach Share Week pisany blog Kominka.
 • Po trzecie znowu oberwało by mi się, że ja stale polecam tego Kominka.
 • No i po czwarte i tak oberwie mi się, że to wcale nie żaden Kominek, bo Kominek się skończył, tylko nowocześnie Jason Hunt.

I masz tu babo placek. A ja mówię Wam: do usłyszenia.

Pozdrawiam serdecznie

Beata

Enregistrer

Enregistrer

Zapisz się na newsletter i pobierz darmowy ebook: TWOJA MARKA NA INSTAGRAMIE

O AUTORZE

Jestem blogerką, emigrantką, poczwórną mamą. Kobietą, która nie jednego w życiu doświadczyła, z niejednego pieca jadła chleb.

Od prawie 20 lat mieszkam na emigracji we Francji, w Paryżu.

Uważam, że emigracja to dobra szkoła życia i wymagająca, choć bardzo skuteczna lekcja pokory. Ale też wewnętrznej siły i zdrowego dystansu do samego siebie i momentami wystawiającej nas na próby codzienności.

Jestem tu po to, by pomóc Ci lepiej pisać, skuteczniej docierać do czytelnika, wywołać większe zaangażowanie w social mediach. Czasami rozśmieszę lub zmotywuję.

Ale równolegle do Vademecum Blogera jestem autorem kilku niezależnych miejsc w sieci.

Ponieważ wiele osób pyta się mnie, jak mimo 4 ciąży i 40 - stki na karku udało mi się zachować linię nastolatki, uruchomiłam kanał na YouTube o zdrowym gotowaniu - bezglutenowo - bezmlecznie.

Znajdziesz mnie również na blogu BeataRed.com i powiązanym z nim Instagramie, gdzie piszę bardziej osobiście o Paryżu i mojej pasji, jaką jest nauka języka francuskiego.

A jeżeli interesują Cię praktyczne porady o tym, jak budować swoją obecność w sieci zapraszam na mój kanał na You Tube z blogowymi tutorialami.

(8) Komentarzy

 1. Dzięki Beatka za zestawienie!

 2. Nie pierwszy raz czytam o podcastach, ale jakoś nie mogę się przemóc do regularnego słuchania- jestem wzrokowcem i wolę czytać… Ale może tym razem się uda? Zobaczymy…
  Pozdrawiam:)

 3. Blog ma jedną wielką przewagę nad podcastem – jest cichy i możesz go czytać wszędzie 🙂 Beatko będziesz też głosować na blogerów?

 4. Zdecydowanie wolę czytać, czasem obejrzę film ale podcasty bardzo sporadycznie, np jak sprzątam na strychu i żeby nie był to zmarnotrawiony czas, czasem sobie puszczę a na strychu sprzątam 2 razy do roku 😉 tak naprawdę wolę posłuchać dobrej muzyki 🙂

  1. Mam dokładnie tak samo :/. Tylko w aucie słucham i jak są korki. Dlatego mam takie tyły w nich.

 5. Bardzo dziękuję za uwzględnienie Małej Wielkiej Firmy 🙂

  Chciałbym Ci pomóc w dodaniu podcastu do iTunes, bo to jednak największa wyszukiwarka podcastów na świecie i na pewno obecność tam pomogłaby Ci znaleźć nowych słuchaczy. Próbowałaś dodać przez tę stronę: http://podcastsconnect.apple.com/ ? Co poszło nie tak?

 6. Beato, pięknie dziękuję za umieszczenie mnie w zestawieniu! Bałam się trochę tego mojego podkastu, a okazało się, że nie taki diabeł straszny 🙂

 7. Bardzo dobry wybór. Również polecam te podcasty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *