Poznajmy się bliżej, czyli spóźnione Liebster Award.

liebster award, Paris

liebster award, Paris

Pamiętacie, jak po blogach rozeszła się seria nominacji do Liebster Award. Kiedy to było? Ano było dawno temu. Jeszcze we wrześniu. Taka jestem zorganizowana, że dopiero teraz odpowiadam na zadane mi wtedy pytania. Lepiej z poślizgiem niż wcale. Nominowało mnie 6 blogerek. Na 2 serie pytań odpowiedziałam we wrześniu (wtedy przekazałam pałeczkę dalej KLIK). A dzisiaj po prostu (żeby tradycji Liebster Award stało się zadość) odpowiadam na kolejną porcję pytań. 

Pytania od Kasi z bloga Lifeholic

1. Co ostatnio wywołało u mnie ogromną radość?

Chyba właśnie przytulanki z moją najmłodszą pociechą. Teraz wchodzi w wiek  kształtowania swojego małego charkterku. Na wszystko ma jedną odpowiedz, która sprowadza się do słowa NIE. Z zasady. Taki niepokorny wiek: 2 lata, ale oprócz tego  rozkoszny z niej bobasek. Z charakterkiem.

2. Jaki jest mój sposób na zły dzień?

Wyjść na spacer. A gdy się nie da, włączyć jakąś rytmiczną muzykę i poruszać się w jej rytmie. Zły dzień – jak ręką odjął.

3. Jaka jest moja największa zaleta?

Wytrwałość. Inaczej już dawno porzuciłabym blogowanie.

4. Jakie było moje największe marzenie z dzieciństwa?

Chciałam być śpiewaczką operową, ale gdzieś po drodze przechodził słoń i na ucho mi nadepnął. Ale bez tego słonia, może wszystko potoczyło by się inaczej.

5. Jaki jest mój sposób na efektywne organizowanie swojego dnia?

Rano staram się zastanowić się nad tym, co mam do zrobienia i « spriorytezować », tzn zdecydować w jakiej będę to robić kolejności.

6. Co/Kto mnie inspiruje?

Ostatnio wróciłam do czytania książki Tomka Tomczyka „Blog, Pisz, Kreuj, Zarabiaj” (to zarazem odpowiedz na kolejne pytanie). Tak na prawdę, dopiero teraz, kiedy do pewnych rzeczy dojrzałam blogowo, zaczynam rozumieć pewne jej fragmenty. Fascynuje mnie to, co i jak pisze Tomek. Może trochę w tym ciekawości, chęci zrozumienia, rozgryzienia fenomenu Kominka.

7. Jaka ostatnio przeczytana książka zapadła mi głęboko w pamięć? Dlaczego?

Odpowiedziałam w poprzednim pytaniu.

8. Jaki ostatnio obejrzany film zapadł mi głęboko w pamięć? Dlaczego?

Revolution. To mój ulubiony serial (często to powtarzam). Nie wiadomo dlaczego, nagle gdzieś koło roku 2015 zniknął prąd. Po prostu nie ma go i już. Zniknął z dnia na dzień. Możecie sobie wyobrazić, gdyby dzisiaj coś takiego nam się przydarzyło? Samochody, samoloty, komputery, lodówki… po prostu przestają działać. W jednej chwili. Nagle ludzie muszą nauczyć się żyć na nowo. Świat staje się okrutną dżunglą, w której rządzi prawo silniejszego. Dlaczego wszystko siadło ? Dlaczego nie ma prądu. Tu może zdradzę sekret, którego nie powinnam zdradzać (bo tego nie wiemy na samym początku filmu). To wina człowieka. Tego, że cały czas chce więcej.

9. Co sprawia mi wielką przyjemność/co lubię robić?

Blogowanie. Nawet nie wiem kiedy, stało się moją pasją. Choć staram się rozsądniej dawkować czas, który spędzam przed komputerem. Ostatnio często boli mnie głowa, a to sygnał, że przedawkowałam. Dlatego chętniej wracam do szydełka, czyli takiej tradycyjnej, ekologicznej i kreatywnej formy spędzania wolnego czasu.

10. Czy mam swój poranny rytuał? Co się na niego składa?

Robię sobie smoothie. To taka moja poranna przyjemność. Jeżeli uda mi się wstać, zanim dzieci się obudzą, zaglądam do komputera i właśnie wtedy, rano z wypoczętą głową piszę kolejne posty.

11. Za co kocham jesień? (mamy już jesień, a to jest jesienny post, więc nie mogło zabraknąć tego pytania!)

Za jesienne kolory.

 

  Pytania od Ewy Hess     1.Twoja inspiracja w pracy i w życiu. Dobra lektura, czyli książki, wartościowe czasopisma i programy. 2. Bez czego nie możesz się obejść na co dzień. Bez porannego smoothie. 3. Twój ulubiony przedmiot, mebel, wzór lub kolor. Szczególnie lubię 2 kolory : niebieski i fioletowy. To chyba widać w moich udziergach, a raczej w wyborze moich włóczek.  

 

Pytania od Sylwii z bloga Redefine Yourself

1. Co Cię wyróżnia?

Ośli upór.

2. Co sprawia Ci wielką przyjemność/co lubisz robić?

Kocham długie spacery, najlepiej w ładną pogodę. Lubię usiąść gdzieś sobie na łonie przyrody, pomyśleć, pomarzyć i zapomnieć o problemach.

3. Jaka jest Twoja największa pasja?

Ostatnio to chyba właśnie blogowanie.

4. Co najbardziej Cię relaksuje?

Spacer, im dłuższy, tym lepiej.

5. Co najbardziej motywuje Cię do działania?

Drobne sukcesy zawsze dodają mi skrzydeł i motywują, by dalej podążać w tym samym kierunku. Ale na nie najpierw trzeba sobie zapracować. Solidna porcja ruchu, daje mi zadowolenie z samej siebie, a wtedy mówię sobie, że skoro przemogłam się do tego, to i przemogę się do innych rzeczy.

6. Co sprawia, że się uśmiechasz?

Garfield.

7. Jaki jest Twój sposób na zły dzień?

Mówię sobie : pomyślę o tym później, a teraz znajdę coś dobrego.

8. Jakie jest Twoje miejsce na wymarzoną podróż?

Miejsce, w którym panuje spokój i świeci słońce.

9. Najbardziej szalona rzecz jaką zrobiłaś lub chciałabyś zrobić w swoim życiu?

Zobaczyć Amerykę.

10. Jakiej cechy charakteru najbardziej w sobie nie lubisz i dlaczego?

Podatność na nastroje. Łatwo zrażam się, ale też łatwo biorę się w garść (więc może nie jest i tak źle).

11. Co blogowanie zmieniło w Twoim życiu?

Poznałam wiele inspirujących osób (wirtualnie), wiele się nauczyłam o internecie, social mediach, pisaniu, robieniu zdjęć, itp no i zaczęłam dziergać.

 


Pytania od Magdy z bloga Owsianka i kawa.

 

1. Jak rozpoczynasz swój dzień? Powtarzam się, ale robię sobie bananowe smoothie (banan podobno zawiera dużo serotoniny, to na dobry humor) i sprawdzam maile. Syndrom współczesnego człowieka. Ale ostatnio staram się nie siadać do komputera wieczorem, więc robię sobie mały przegląd maili i sieci rano. Taka współczesna prasówka.

2. Miejsce, które chciałabyś odwiedzić? Góry. Ja dziewczyna z nizin bardzo kocham góry. Rzadko mam okazję w nich bywać, bo wszędzie, do jakichkolwiek gór mam daleko. Ale gdybym miała czarodziejską różdżkę i mogła spełnić wszystkie swoje marzenia, góry były by miejscem, w którym chciałabym żyć.

3. Która pora roku jest Twoją ulubioną i dlaczego? Lato. Chyba dlatego, że o tej porze roku spędzamy najwięcej czasu na łonie natury. No i pewnie przyjemne wspomnienie z dzieciństwa, to właśnie wtedy, czyli latem obchodzę swoje urodziny. A więc bywały pyszne torty i te prezenty …

4. Gdybyś miała jednym słowem opisać swoje blogowanie, to… Ciągłe doskonalenie się i rozwój.

5. Najpiękniejsze wspomnienie z dzieciństwa. Mój dom rodzinny, mam do niego ogromny sentyment, może jeszcze powiększony faktem, że od wielu lat mieszkam na emigracji.

6. Która cecha Twojego charakteru najbardziej Cię denerwuje? Brak wiary w siebie. Czasami nie robię czegoś, nawet nie próbuję,  boję się wychodzić ze swojej strefy komfortu, bo wydaje mi się, że nie dam rady. Ale gdy zewnętrzne okoliczności mnie do tego zmuszą, gdy przemogę się i zrobię ( to, za co obawiałam się wziąć),  to mam ogromną frajdę. To z kolei na prawdę dodaje mi skrzydeł.

7. Z własnego lenistwa jeszcze do tej pory tego nie zrobiłaś. Nie nauczyłam się dobrze prowadzić samochodu. Mam prawo jazdy, nie „ugruntowane” w praktyce.

8. Najważniejsze miejsce w Twoim domu? Przytulny kąt przy oknie. Lubię sobie czasem pomarzyć i popatrzeć na ulicę.

9. Plany na najbliższe 24 godziny. Wyjść na długi spacer z rodziną. Podobno dzisiaj pogoda ma dopisywać.

10. Co Ty tutaj robisz? No właśnie, miałam odejść od komputera, wylogować się do życia, a jednak blogowanie tak bardzo mnie wciągnęło.

11. Nutella czy śledzie? Śledzie. Od Nutelli wolę prawdziwą czarną czekoladę z solidną zawartością kakao (powyżej 70%), bo wtedy możemy skorzystać z zawartych w kakao przeciwutleniaczy.

Pozdrawiam serdecznie Beata

Beata Redzimska Vademecum Blogera
Beata Redzimska

Zapisz się na newsletter i pobierz darmowy ebook: TWOJA MARKA NA INSTAGRAMIE

Tags from the story
More from BEATA REDZIMSKA

Im więcej narzekamy, tym bardziej tracimy kontrolę nad swoim życiem i przekazujemy ją zewnętrznym okolicznościom.

Postanowiłam przestać narzekać. Ostatnio zdałam sobie sprawę, że 😪😪😪 Im więcej narzekamy,...
Read More

11 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *