Mam dla Was kolejną porcję porad blogowych. W tym kilka prostych tutoriali:

  • Jak odświeżyć profil na Pintereście (jak zmienić jego wygląd na bardziej świąteczny).
  • Jak zainstalować przycisk do przypinania dowolnych zdjęć znalezionych w sieci na Pintereście.
  • Jak przygotować wishlisty i świąteczne kolaże.

W sieci pojawia się coraz więcej świątecznych inspiracji. Niektóre z nich chciałoby się odłożyć sobie np na Pintereście. Ale nie na każdej stronie internetowej znajdziecie narzędzie, które na to pozwali np typu Pin it Button.

Dlatego …

1. Jak przerzucać zdjęcia z bloga do social mediów?

Po pierwsze warto pomyśleć o zainstalowaniu czegoś takiego u siebie na blogu. Fajnym narzędziem jest tutaj SUMO ME. Pozwala na przerzucanie zdjęć z bloga nie tylko na Pinterest, ale też na Facebook i Twitter. Na przerzucanie zdjęć, nie całych wpisów … Ale to też może mieć fajne zastosowanie. Jeżeli chcecie podpatrzeć jak to działa – mam je zainstalowane na blogu MODA NA BIO.

Dodatkowo jeżeli macie zainstalowane to narzędzie na blogu (jak to zrobić na Bloggerze i na wordpressie pokazuję w tym wpisie), to zamiast zastanawiać się jaką fotkę wrzucicie dzisiaj na Fejsa, wchodzicie do dowolnego postu, wybieracie dowolną fotkę, na fotce już pojawia się  odpowiednia ikonka od Facebooka, Twittera i Pinterestu (spójrzcie na fotke powyżej), klikacie na nią, dopisujecie jakiś komentarz i zdjęcie idzie w świat do social mediów.

TUTORIAL jak to zrobić, znajdziecie tutaj.

2. Jak zainstalować PIN IT BUTTON w swojej przeglądarce?

Z drugiej strony jeżeli kolekcjonujecie inspiracje znalezione w sieci właśnie na Pintereście, to pewnie nie raz stanęliście przed problemem: jak to zrobić? Nie każda strona ma zainstalowane narzędzie, które pozwala na szybkie przerzucanie fotek do social mediów.

Ale w bardzo prosty sposób samodzielnie możemy dodać coś takiego do swojej przeglądarki. A potem już niezależnie od “okoliczności” przyklejać dowolne zdjęcia na Pintereście. Zdjęcia, na które natrafimy w sieci i które zechcemy sobie odłożyć gdzieś na boku. Instrukcję znajdziecie TUTAJ.

 

Po zainstalowaniu w pasku u góry macie charakterystyczny znaczek Pinterestu, klikacie na niego, a on robi swoje, tzn kieruje Was dalej.

 

3. Jak zmienić zdjęcie na okładce dowolnej tablicy (boardu) na Pintereście?

Jeżeli po drodze pozbieraliście i poprzyklejaliście na Pintereście sporo świątecznych inspiracji, może warto je wyeksponować. Na ten szczególny czas.

W tym celu wystarczy poprzyklejać je na okładkach Waszych pinterestowych boardów i profil jest jak nowy. Potem tylko warto pamiętać o tym, by te świąteczne fotki pozdejmować … przed latem.

Robi się to bardzo prosto: klikacie na Edit pod danym boardem, otwiera Wam się nowe okienko, teraz wybieracie COVER, CHANGE i przewijacie kolejno fotki aż znajdziecie to właściwe, zatrzymujecie się na nim i klikacie SAVE CHANGES. Wychodzicie, zamykacie Waszą tablicę. Gotowe.

Przy okazji: taki “lifting” na Pintereście warto robić sobie okresowo.

4. Kolaże świąteczne, listy życzeń, czy listy do świętego Mikołaja.

No dobra, ja zaszalałam. Pomarzyć można.Takie kolaże prosto możecie przygotować w fajnym narzędziu o nazwie POLYVORE. Jak to działa, pokazałam TUTAJ.

 

Wchodzimy do Polyvore i klikamy na Create a Look
Teraz w wyszukiwarce z prawej strony wpisujemy nasz temat CHRISTMAS i przenosimy wybrane elementy z prawej strony na lewą.

 

A na koniec tylko publikujemy. Nie zapominajmy, że Polyvore też jest medium społecznościowym.

 

Innym narzędzie do robienia kolaży jest stary dobry PicMonkey. 

Tutorial, znajdziecie TUTAJ.

A ja pozdrawiam Was serdecznie

Beata.

Enregistrer

Opublikowany przez BEATA REDZIMSKA

Jestem blogerką, emigrantką, poczwórną mamą. Kobietą, która nie jednego w życiu doświadczyła, z niejednego pieca jadła chleb. Od prawie 20 lat mieszkam na emigracji we Francji, w Paryżu. Uważam, że emigracja to dobra szkoła życia i wymagająca, choć bardzo skuteczna lekcja pokory. Ale też wewnętrznej siły i zdrowego dystansu do samego siebie i momentami wystawiającej nas na próby codzienności. Jestem tu po to, by pomóc Ci lepiej pisać, skuteczniej docierać do czytelnika, wywołać większe zaangażowanie w social mediach. Czasami rozśmieszę lub zmotywuję. Ale równolegle do Vademecum Blogera jestem autorem kilku niezależnych miejsc w sieci. Ponieważ wiele osób pyta się mnie, jak mimo 4 ciąży i 40 - stki na karku udało mi się zachować linię nastolatki, uruchomiłam kanał na YouTube o zdrowym gotowaniu - bezglutenowo - bezmlecznie. Znajdziesz mnie również na blogu BeataRed.com i powiązanym z nim Instagramie, gdzie piszę bardziej osobiście o Paryżu i mojej pasji, jaką jest nauka języka francuskiego. A jeżeli interesują Cię praktyczne porady o tym, jak budować swoją obecność w sieci zapraszam na mój kanał na You Tube z blogowymi tutorialami.

Dołącz do rozmowy

13 komentarzy

  1. Szczególnie przyda nam się informacja o zmianie zdjęć profilowych na Pintereście, bo niektóre tworzyłyśmy dawbo temu i, delikatnie mówiąc, nie wszystkie są zachęcające; )

  2. Szczerze mówiąc te wszystkie programy, jak Pinterest, Flickr i podobne, to dla mnie czarna magia… 😀 Nie interesowałam się nimi do tej pory i nie mam o ich działaniu zielonego pojęcia. Ale widzę, że mnóstwo osób ostatnio o nich mówi/pisze. Może czas najwyższy się nimi zainteresować? Sama nie wiem, do tej pory facebook i instagram mi wystarczały…

  3. Też stoję przed założeniem Pinterest… 😀 Ale jakoś mnie przeraża… no i do końca nie rozumiem jego używalności – w sensie do czego właściwie służy? Może Ty wytłumaczysz mi, jak jako blogerce może mi się przydać?!

    Pozdrawiam ciepło,

    Panna Joanna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nowość - KURS - Twój pierwszy produkt online - 39,99 PLN + VAT Odrzuć

Exit mobile version