Polyvore czyli jak robić whislisty ubraniowe i wnętrzarskie kolaże?

jak zrobić wishlist Polyvore


Co to jest Polyvore i jak tworzyć w nim kolaże?

Muszę się Wam wytłumaczyć z tego, co wczoraj nawyrabiałam na tym blogu i dlaczego pojawiła się na nim “niekontrolowana” ilość takich samych wpisów (które od razu usunęłam).  Wpisy te były niczym innym jak próbą przesłania tutaj moich debiutanckich kolaży z Polyvoru. Trochę zapędziłam się w testowaniu. Niemniej korzystam z okaji, by polecić Wam to narzędzie, czy raczej medium społecznościowe. Choć jestem początkującą adeptką Polyvora, widzę w nim spore możliwości. Można wykorzystać go w blogowaniu (do tworzenia kolaży, korzystając z dostępnej już tam biblioteczki) i do promowania własnych kreatywnych wyrobów. Skądinąd chyba wszystkie większe marki tam są i podsuwają swoje produkty użytkownikom Polyvora.

Co to jest Polyvore?
  

 • Z jednej strony to narzędzie do tworzenia zestawów (kolaży): wishlist ubraniowych czy planowania wymarzonego wystroju wnętrza. Można przy tym skorzystać z elementów zawartych w tamtejszej bazie danych lub dodać swoje własne (z bloga czy z Pinterestu).
 • Z drugiej strony to kolejne medium społecznościowe, w którym można zdobywać fanów, “lajkować” cudze zestawy (sety)  czy kolekcje (collection) i być “lajkowanym” przez innych. No i medium, w którym najróżniejsze marki (mniej lub bardziej dyplomatycznie) podsuwają swoje wyroby “polyvorskim”= wirtualnym fashionistom. 
 •  
jak zrobić wishlist Polyvore


Oczywiście możecie zarzucic mi, że piszę entuzjastyczny artykuł o narzędziu, które znam dopiero od niedawna. To prawda. Ale Polyvore jest bardzo intuicyjny. Wystarczy kilka minut, by się z nim oswoić. Poza tym coś mi mówi, że zaprzyjaznimy się (ja i Polyvore) na dłużej. 

 • Bo można wykorzystać go jako proste narzędzie do tworzenia wishlist (dla upiększenia bloga), a przy okazji obudzić w sobie uspioną fashionistkę. 
 • Możecie tu wyszukać wyroby wybranej marki (wpisujecie jej nazwę do wyszukiwarki), możecie dalej zawęzić wyszukiwanie do określonej palety kolorystycznej. 
 • Widziałabym to jako narzędzie do tworzenia zestawien kolorystycznych w zależności od typu karnacji (dla pan lat, wiosen, jesieni czy zim) – do wykorzystania na blogach modowych czy lifestylowych. Potem takie kolaże można przypiąć u siebie na Pinterescie czy Facebooku. Można wysłać sobie na bloga (bezpośrednio z Polyvoru)
jak zrobić wishlist Polyvore

Ale uwaga nie zapędzcie się tak jak ja i wybierzcie odpowiednią prezentację. Bo nie wolno zapominać, że jest to narzędzie handlowe. Marki umieszczają tam swoje produkty. Dlatego jeżeli przesyłacie taki własny kolaż do siebie na bloga, zwróćcie uwagę, by  nie wrzucić go tu z całym dobrodziejstwem inwentarza, czyli z listą: co, gdzie i za ile (z tej listy) można kupić.

Ja wrzucam moje radosne “tworki – polyvorki” do specjalnego boardu na Pinerescie pod tytyłem: “Shopping is better than a psychologist (a może psychiatrist)”. Jedno i drugie to prawda (jeżeli tylko robione wirtualnie i bez sięgania po kartę kredytową). 

jak zrobić wishlist PolyvoreJak korzystać z Polyvora? 

 • Można zalogować się do niego korzystając z konta na Facebooku. Unikniemy zapisywania kolejnego kodu.
 •  Polyvore jest bardzo intuicyjny (dlatego po tak krótkiej znajomości pozwalam sobie o nim pisać).
jak zrobić wishlist Polyvore
Czy poznajecie bizuterie Ani?

 

 • Możecie zainstalować sobie Clipper (Clip to Polyvore) i z jego pomocą dorzucać na Polyvora wszystko, co Wam się spodoba w sieci np na innych blogach. Ja wrzuciłam biżuterię mojej ulubionej projektantki Ani Czyżewskiej z bloga Anushka design i wkręciłam ją do mojego kolażu. No dobra przyznam się potrzebowałam kolażu z etnicznymi motywami do zilustrowania najnowszego wpisu na Modzie na bio. Zresztą uwielbiam wszystko, co ma lekki posmak etniczny (ile ja wpisów wysmarowałam o motywach indianskich jak Navajo, czy afrykanskich jak bubu). 
 • Jeżeli nie uda się Wam bezposrednio przetransportowanie danego zdjęcia na Polyvora, można sprobować wrzucic je najpierw na Pinterest, a z niego na Polyvora.
 •  Wybrany element można przycinać (np obciąc tło), przeciągać w wybrane miejsce, powiększać i pomniejszać.
 • No i istnieje cała wspólnota polyvorowa, w której zdobywa się followersów i lajki. Choć pewnie jak wszędzie najpierw trzeba coś dać, by dostać w zamian.

Po mojej pierwszej misji wywiadowczej z Polyvora myślę, że z czystym sumieniem mogę polecić Wam to narzędzie. A oto już premiera moich kilku radosnych “polyvorków”. Proszę o wyrozumiałość, bo dopiero się wprawiam.

Jeżeli korzystacie z Polyvora podzielcie się proszę Waszą opinią. A może powiecie mi w czym przygotowujecie kolaże modowe?

Pozdrawiam serdecznie Beata

jak zrobić wishlist Polyvore
Kocham wszystko to, co ma posmak etniczny.
jak zrobić wishlist Polyvore
Marzy mi sie cos od Salvatore Ferragamo.

Zapisz się na newsletter i pobierz darmowy ebook: TWOJA MARKA NA INSTAGRAMIE

More from BEATA REDZIMSKA

Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi.

A jeszcze Jak poczuć się lubianym, uśmiechać się do innych i do...
Read More

11 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *