motywacja

MOTYWATORY, czyli po prostu: porcja motywacji.

jak zmotywować się do pracy, motywatory
jak zmotywować się do pracy, motywatory


Bez zbędnych wstępów, porcja pozytywnych myśli pozbieranych tu i ówdzie. Niestety nie zawsze znam ich źródło. Ale przecież …

Czasami dobrze mieć pod ręką, spisane gdzieś takie życiowe mądrości, czy zestaw motywujących myśli. Zwłaszcza wtedy, gdy stoimy przed problemem, którego nie potrafimy ugryźć, albo gdy dopadło nas zwyczajne (typowo ludzkie) zwątpienie. To nie omija nawet najwytrwalszych blogerów i  niepoprawniejszych optymistów. 

Zaczynamy … MOTYWATORY

1. Małe niepozorne kroki są potężne w skutkach. 

Small actions add up to larger results.

Jak to sprawdza się w blogowaniu.

 • Każdego dnia rób coś, by zrealizować Twoje cele. Stawiaj przed sobą wyzwania, zamiast narzekać na zewnętrzne okoliczności.
 •  Sam rób to, co możliwe. A niemożliwe zostaw Panu Bogu.
 •  Rób, to co słuszne, nawet jeżeli nie widzisz natychmiastowych korzyści.
 • Rozłóż pracę na małe, łatwe do pokierowania odcinki.
 • Skoncentruj się na jednym projekcie. Nie trać energii na niepotrzebne miotanie się między kilkoma rzeczami. W ten sposób szybciej zobaczysz pierwsze rezultaty. Chyba nic lepiej nie motywuje.
 •  Sukces jest dziełem przypadku. Zapytaj o to każdego nieudacznika.
 • Wyścigów nie wygrywają najszybsi, a walk najsilniejsi. Tylko ci, którzy najbardziej pragną zwycięstwa. 
 • Największe okazje w naszym życiu pojawiają się w przebraniu problemów.
 •  Nie mów, że masz pod górkę, skoro idziesz na sam szczyt.  
jak zmotywować się do pracy, motywatory

2. Myśl pozytywnie.  

 • Czasami wystarczy pomyśleć o tym, co mamy. Zamiast myśleć o tym, czego nam brakuje. Wystarczy, by od razu poczuć się lepîej.
 • Przebywaj z ludźmi pełnymi nadziei. Skupiaj się na relacjach, które sprawiają, że czujesz się dobry (znalezione na blogu Edyty Zając). 

3. Ucz się, zdobywaj nowe kompetencje.  

 • Czy zauważyliście, że najszczęsliwsze wydają się te osoby, które przez całe życie przejawiają niezaspokojony głód wiedzy.
 • Wszystko czego kiedyś się nauczymy (lub nauczyliśmy) może przydać się w najmniej oczekiwanym momencie. Czyż nie sprawdza się to w blogowaniu?
 •  Warto doskonalić blogowy “warsztat”. Z czasem zdjęcia zaczną wychodzić coraz lepiej, a teksty będą coraz bardziej strawne dla czytelników. 


Ale przede wszystkim:

Masz jedno życie, dlatego przeżyj je dobrze.

Dlatego …

No matter how you feel, get up, dress up, show up and never give up. 

No i nie odkładaj szczęścia na później. 

 • A kiedy możesz: uśmiechnij się i keep smiling.
 • Śmiech jest najlepszym antidotum na stres. 
 • Jeżeli nie masz się z czego śmiać, pośmiej się z samego siebie. 

Dużo poztywynej energii, do blogowania i nie tylko.

Pozdrawiam serdecznie

Beata

Enregistrer

Enregistrer

Zapisz się na newsletter i pobierz darmowy ebook: TWOJA MARKA NA INSTAGRAMIE

O AUTORZE

Jestem blogerką, emigrantką, poczwórną mamą. Kobietą, która nie jednego w życiu doświadczyła, z niejednego pieca jadła chleb.

Od prawie 20 lat mieszkam na emigracji we Francji, w Paryżu.

Uważam, że emigracja to dobra szkoła życia i wymagająca, choć bardzo skuteczna lekcja pokory. Ale też wewnętrznej siły i zdrowego dystansu do samego siebie i momentami wystawiającej nas na próby codzienności.

Jestem tu po to, by pomóc Ci lepiej pisać, skuteczniej docierać do czytelnika, wywołać większe zaangażowanie w social mediach. Czasami rozśmieszę lub zmotywuję.

Ale równolegle do Vademecum Blogera jestem autorem kilku niezależnych miejsc w sieci.

Ponieważ wiele osób pyta się mnie, jak mimo 4 ciąży i 40 - stki na karku udało mi się zachować linię nastolatki, uruchomiłam kanał na YouTube o zdrowym gotowaniu - bezglutenowo - bezmlecznie.

Znajdziesz mnie również na blogu BeataRed.com i powiązanym z nim Instagramie, gdzie piszę bardziej osobiście o Paryżu i mojej pasji, jaką jest nauka języka francuskiego.

A jeżeli interesują Cię praktyczne porady o tym, jak budować swoją obecność w sieci zapraszam na mój kanał na You Tube z blogowymi tutorialami.

(11) Komentarzy

 1. Ostatnie zdjęcie powalające ;-))

 2. Bardzo fajny post, Beatko, podnosi na duchu i kilka fajnych, pomocnych informacji pomaga zrozumieć pewne sprawy.
  A tak a propos informacji, uruchomiłam Pinterest i Polyvore, wielkie dzięki za podsunięcie świetnego pomysłu, od Polyvore można sie uzaleznić 🙂
  Sciskam i pozdrawiam.
  Ania

  1. Dziekuje Aniu, widzialam, ze wrzucilas colage z Polyvoru u siebie na blogu, bardzo fajnie je skomponowalas. Pozdrawiam Beata

 3. Świetny post i prześliczne zdjęcia 🙂

  1. Dziekuje Ci serdecznie Jolu i pozdrawiam Beata

 4. Bardzo mnie to wszystko, co napisałaś, podniosło na duchu. Też bloguję (od niedawna) i przeżywam ostatnio chwile zwątpienia…

 5. Post jest napisany genialnie. Dobrze poczytać coś takiego pozytywnego. 🙂

 6. Beato bardzo podoba mi się Twoje podejście do tego zadania i tego konkretnego wyzwania. Większość blogerów biorących w nim udział po prostu odpowiada na pytanie nie dodając nic od siebie. Świetne jest to, że odniosłaś te cytaty do prowadzenia bloga co jest w 100% zgodne z tym, co piszesz tutaj na blogu.
  Jeszcze raz gratuluję

 7. Do tylu fragmentów chciałabym się odnieść, że mój komentarz byłby strasznie długi i pewnie przynudnawy. Więc nie będę tego robić, bo sama wszystko skomentowałaś tak, że nie ma nic do dodania, powiem tylko, że podoba mi się Twoje optymistyczne nastawienie i chęć bycia lepszym płynące z każdego posta 🙂

 8. Get up, dress up… Genialne. 🙂
  Pozdrawiam Cię.

 9. Ojej dziękuję bardzo za polecenie, to dla mnie zaszczyt znaleźć się koło Edyty i Leo 🙂 takie drobne niespodzianki sprawiają, że naprawdę chce mi się blogować 🙂
  A co do tych wszystkich myśli/cytatów to mój ulubiony: Małe niepozorne kroki są potężne w skutkach. – taki mały kroczek sprawia, że każdego dnia jesteśmy bliżej spełnienia marzeń. Jeden krok wydaje się prosty, nic nie znaczący, czasem nawet efektów nie widać, ale gdy już kilka/kilkanaście/kilkaset kroków za nami widzimy jak dużo już osiągnęliśmy i że każdy krok był ważny. Podczas dużego skoku możemy upaść, pośliznąć się, czy choćby przegapić tyle ważnych rzeczy po drodze. Więc małymi kroczkami do celu 🙂

  Pozdrawiam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *