Pinterest, jak to działa, czyli prosta instrukcja obsługi.

PINTEREST JAK DZIAŁA

PINTEREST JAK DZIAŁA

Pinterest, bo to jest medium, które może pomóc Wam w lepszym wypozycjonowaniu tego, co robicie, piszecie na blogu, tworzycie i chcielibyście to dalej sprzedawać. Dlatego uważam, że warto być na Pintereście.

Tymbardziej jeżeli robicie coś kreatywnego, prowadzicie bloga kulinarnego, rękodzielniczego. A nawet jeżeli zajmujecie się czymś zupełnie innym – też warto. Bo na Pintereście udzielają się również specjaliści od marketingu.

W tym tygodniu robię generalne porządki na moim profilu na Pintereście i zamierzam solidniej na nim działać. Dlatego bez zbędnych wstępów uraczę Was kilkoma praktycznymi tutorialami o Pintereście. A na wstępie kilka prostych uwag i trochę teorii, jak to wszystko strategicznie ogarnąć?

Na co warto położyć nacisk na Pintereście?

pinterest po polsku
Własny profil możecie edytować w każdym momencie. Jeżeli szukacie swojej nazwy użytkownika na Pintereście, znajdziecie ją po wejściu do edycji profilu jako Username

1. Dobrze przygotować własny profil.

Przede wszystkim nie zaniedbywać tego etapu. Bo pierwsze wrażenie jest bardzo ważne. 

Dlatego: 

 • warto uzupełnić wszystkie rubryki,
 • warto wysilić się i złożyć kilka zdań po angielsku, bo to międzynarodowy język (i followersi będą międzynarodowi). Posłuży przede wszystkim zdobyciu nowych obserwujących.
 • w opisie (swojej osoby) warto użyć jak najwięcej słów kluczowych (np po przecinku – mamy ograniczoną ilosc znaków), które nas charakteryzują (nasze kompetencje, zaintersowania, potencjał).
 • warto dodać link do własnej strony. Na profilu na Pinterescie mamy możliwość dodania tylko jednego linku i zweryfikowania go. Ale to dobry link zwrotny do własnej strony.
 • warto wypełnić rubrykę Location (czyli skąd nadajecie), bo to pomoże Wam zwiększyć lokalny ruch (lokalne kontakty i followersów).
 • następnie przejdzmy do Settings. Tu warto ustawić NO w Search Privacy  (profil na Pintereście jest przecież częścią naszej strategii marketingowej dla bloga czy firmy).

pinterest po polsku

2. Warto uporządkować swoje tablice (boardy). 

Podobnie warto zrobić porządek w boardach. Tu dobra organizacja i dobre pierwsze wrażenie są bardzo ważne

 • po pierwsze tytuł boardu, najlepiej po angielsku (bardziej uniwersalny, wszechstronny i zrozumiały dla większej liczby użytkowników). Tytułem anekdotki: sama przez pierwsze miesiące mojej przygody z Pinterestem miałam wszystkie boardy zatytułowane po polsku, jako Location podałam Francję (bo tu mieszkam na emigracji), nikogo nie śledziłam, nikogo nie repinowałam i dziwiłam się, że nikt spontanicznie nie chce zostać moim followersem.
 • Uzupełnij opis każdego boardu (tu chodzi o jego optymalizację). Wpisz słowa kluczowe dla każdego boardu.
 • Dodaj wystarczającą ilość pinów, by boardy nie wyglądały na niewykończone. Takie nadpoczęte tablice i pozostawione samym sobie nie robią dobrego wrażenia i nikogo nie zachęcają do ich sledzenia.
 • Tu mała podpowiedź: Kiedy tworzysz boarda i nie masz do niego zbyt wielu zdjęć, zarejestruj go jako Secret Board. Potem będziesz mógł zmienić ustawienia. Udostępnisz go wtedy, gdy się trochę wypełni. A póki co masz czas na spokojne uzupełnienie go. Nie będzie psuł Twojego profilu. 
pinterest po polsku
Dopiero utworzyłam tę tablicę, więc póki co pozostaje ukryta, czyli SECERET. Zanzaczyłam YES przy słowie Secret.
 •  Stwórz board (tablice) Top Pins, w którym zbierzesz te najfajniejsze, najładniejsze piny, jakby posunięte followersom do repinowania.
 • Posegreguj boardy. Na samej górze warto umieścić te naładniejsze, najczęściej aktualizowane (do których regularnie dorzucasz coś nowego), te które chcesz uczynić Twoją wizytówką (które najwięcej mówią o Twojej działalności  i o Twoim blogu. Sama wreszcie zdjęłam z samej góry boardy z Gwiazdką i Jesienią, które już na pierwszy rzut oka zdradzały, że zaniedbałam swój profil. Mocno biję się w piersi. Bo teraz to się zmieni. 

A Was zapraszam do Pinterestu. W tym tygodniu będę wrzucać krótkie tutoriale (jak zrobić to, czy owo z Pinterestem). No  i postaram się nie rozpisywać we wstępach. No i jeszcze króciutki obrazkowy tutorial.

Pinterest jak tu działać? Tutorial

pinterest po polsku
Jeżeli chcesz zmienić coś w ustawieniach danej tablicy: opis, słowa kluczowe, zaprosić do jej współtworzenia innych użytkowników Pinterestu, zmienić okładkę, czyli widoczne zdjęcie wystarczy, że po najechaniu na wybraną tablicę – kilkniesz na EDIT.
pinterest po polsku
Tutaj w edycji danej tablicy możesz zaprosić inne osoby do jej współtworzenia. Tylko musi być tu spełniony jeden warunek: musicie się wzajemnie obserwować. Jeżeli tak: po prostu wpis nazwę użytkownika danej osoby i kliknij na INVITE
pinterest po polsku
Kiedy tworzysz nową tablicę na Pintereście, nie zapomnij o dodaniu opisu czyli DESCRIPTION. Tu możesz zawrzeć słowa kluczowe, po których będzie można ją znaleźć.

Pozdrawiam serdecznie

Beata

Jeżeli macie ochotę zostać ze mną na dłużej, zapraszam Was serdecznie do zapisywania się na mój świeżutki newsletter.

 

A na blogu przeczytacie m.in.: 

https://www.facebook.com/vademecumblogerahttps://twitter.com/HARDASKAhttps://plus.google.com/113589991481358500540/postshttp://www.pinterest.com/hardaska/
 

Zapisz się na newsletter i pobierz darmowy ebook: TWOJA MARKA NA INSTAGRAMIE

Tags from the story
More from BEATA REDZIMSKA

Co pić w upały?

Gdy Twój organizm domaga się wody, a Ty o tym nie wiesz....
Read More

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *