Jak osiągnąć sukces: dlaczego warto wierzyć w siebie

Jak osiągnąć sukces: dlaczego warto wierzyć w siebie

W tym tygodniu wybrałam dla Was artykuły o tym jak poznac swoje możliwosci i zmotywowac się na drodze do osiągnięcia celu. Bo ktoż nie marzy o znalezieniu recepty na sukces? Najlepiej błyskawicznej, łatwej, bez wysiłku. Sukces nie jest dziełem przypadku. Składa się na niego wiele elementow:

  • żeby cos osiągnąc trzeba miec jasną wizję tego, dokąd się zmierza,
  • potrzeba strategii i taktyki.

Ale to nie wszystko. Punktem wyjscia jest wiara we własny potencjał. Czasami wystarczy uwierzyc, że sukces lub wykonanie danego działania jest w zasięgu Twoich możliwosci. Negatywne myslenie ma samospełniającą moc. Wystarczy popatrzyc ilu uczniow z dużym potencjałem nie radzi sobie w szkole, przekonanych (niesłusznie), że są głąbami.

Najpierw trzeba ten własny potencjał odkryc. A to nie jest możliwe bez dobrego poznania samego siebie, pokochania się i uswiadomienia sobie własnych zalet i wad (kto nie ma tych ostatnich, niech nie czyta dalej).

Ale dosc wstępow. Przejdzmy do konkretow, czyli do wpisow, ktore pragnę Wam polecic.

1. Pierwszy post Autocwiczenie: Jakie sa Twoje zalety? z blogu zyskabloguje.pl o tym jak odkryc własne zalety. Bo niestety znalezienie wad przychodzi nam dużżżżżżżżżżżo łatwiej. Możecie pobawic się i pobrac przygotowany przez autorkę bloga test.

2. Drugi to artykul Kasi  Szkutalskiej pod tytulem Zakopany talent z blogu  Kasia Szkutalska. Autorka odwołuje się do biblijnej historii o zakopanych talentach. Bo na pewno warto je odkopac. Zakopane talenty nie procentują. Ale jeżeli uda się Wam je odkopac i pomnożyc, to macie gotową trampolinę do sukcesu. Kasia generalnie bloguje na rozne tematy (krajoznawczo-historyczne). Jej blog to prawdziwy rarytas dla miłosnikow naszych burzliwych i bolesnych dziejow.

3. “Maestro oddałabym całe życie, by grac tak jak pan”. Powiedziała melomanka do znanego wirtuoza. Mistrz na to odpowiedział: “Ja już to zrobiłem”.
Największy talent nie zda się na nic, jeżeli nie będzie wytrwale pielęgnowany. A do tego potrzeba dużo wytrwałosci i MOTYWACJI. Stąd pragnę Wam poleci blog o wymownym tytule Motywujsie.pl . Skąd sciągnęłam mysl: “Jezeli chcesz byc kochany, najpierw pokochaj samego siebie”. (A nie objadaj sie słodkosciami).

Znajdziecie tu wiele smiesznych, pomysłowych zdjęc z humorem i puentą. Swietna rozrywka i motywacja. Polecam.
No i oczywisce dziękuję, że zajrzeliscie do mnie.

Zapisz się na newsletter i pobierz darmowy ebook: TWOJA MARKA NA INSTAGRAMIE

More from BEATA REDZIMSKA

MOTYWATORY, czyli po prostu: porcja motywacji.

Bez zbędnych wstępów, porcja pozytywnych myśli pozbieranych tu i ówdzie. Niestety nie...
Read More

7 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *