Perełki tygodnia. 3 artykuły, ktorych nie możesz przegapic.


 

W droge po blogosferze.


Tytuł strzeliłam mocny, trochę z premedytacji, a trochę z inspiracji kursem na mordercze nagłowki Przemka Bednarza (pisałam o tym kilka postow wstecz). Ale na pewno taki tytuł jest godny moich gosci. A wpisy, ktore pragnę Wam polecic przeczytac warto. I to z kilku powodow: mogą się Wam przydac, zainspirowac, no I mowią o blogowaniu. A poza tym warto podpatrywac jak to robią inni. W koncu nikt nie ma monopolu na dobre pomysły.

1.    Pierwszy artykuł pochodzi z bloga Sen Mai Uli Phelep. Ulę i jej styl blogowania  od dłuższego czasu podglądam i podziwiam. Jej proste, przystępnie napisane teksty, ktore bardzo dobrze się czyta. Ich autorka potrafi wyłożyc obrazowo (jak ja to mowię łopatologicznie) najtrudniejszy temat.  A poza tym dają dużego kopa pozytywnej energii (a tej w życiu nigdy nie za wiele). A wpis, ktory chciałam Wam polecic ma tytuł: “Jak zmieniło się moje życie dzięki blogowaniu?” A przeczytacie w nim o tym, jak blogowanie porafi nadac rumiencow naszej szarawej egzystencji, rozbudzic całe pokłady  kreatywnosci. Moywujące prawda?

2.   Drugi artykuł, ktory pragnę Wam polecic pochodzi z bloga LifeManagerki, ktora generalnie pisze o zdrowym stylu życia, ale czasami schodzi na inne tematy (w koncu zdrowie to bardzo złożony temat – nie wystarczy samo skrupulatne przestrzeganie najlepszej diety- potrzeba życiodajnej energii, pasji). A artykuł, do ktorego przeczytania chciałam Was zachęcic ma wymowny tytuł: “Blogerze daj się polubic potencjalnym reklamodawcom”. Znajdziecie w nim o tym, czego od blogerow oczekują firmy zainteresowane wspolpracą? Jakimi kryteriami się kierują dobierając blogi do konkretnych projektow. Tymbardziej ciekawe, ze jego autorka na codzien sama bloguje, a w ramach pracy zawodowej poszukuje idelanego miejsca na reklamę dla swoich klientow.

3.   Trzeci artykuł to tutorial Chettys  o tajnikach Photoscapu Poradnik Photoscape. Sama autorka prowadzi bloga kreatywnego, więc program do obrobki zdjęc ma w małym palcu. Ale kilka umiejętnosci w tej dziedzinie przyda się każdemu blogerowi, niezależnie od wybranej niszy. Najmądrzejszy teksty zyskuje na dodaniu kilku fotek.

To na tyle. Dziękuję, że do mnie zajrzelisci i pozdrawiam.

 

Opublikowany przez BEATA REDZIMSKA

Jestem blogerką, emigrantką, poczwórną mamą. Kobietą, która nie jednego w życiu doświadczyła, z niejednego pieca jadła chleb. Od prawie 20 lat mieszkam na emigracji we Francji, w Paryżu. Uważam, że emigracja to dobra szkoła życia i wymagająca, choć bardzo skuteczna lekcja pokory. Ale też wewnętrznej siły i zdrowego dystansu do samego siebie i momentami wystawiającej nas na próby codzienności. Jestem tu po to, by pomóc Ci lepiej pisać, skuteczniej docierać do czytelnika, wywołać większe zaangażowanie w social mediach. Czasami rozśmieszę lub zmotywuję. Ale równolegle do Vademecum Blogera jestem autorem kilku niezależnych miejsc w sieci. Ponieważ wiele osób pyta się mnie, jak mimo 4 ciąży i 40 - stki na karku udało mi się zachować linię nastolatki, uruchomiłam kanał na YouTube o zdrowym gotowaniu - bezglutenowo - bezmlecznie. Znajdziesz mnie również na blogu BeataRed.com i powiązanym z nim Instagramie, gdzie piszę bardziej osobiście o Paryżu i mojej pasji, jaką jest nauka języka francuskiego. A jeżeli interesują Cię praktyczne porady o tym, jak budować swoją obecność w sieci zapraszam na mój kanał na You Tube z blogowymi tutorialami.

Dołącz do rozmowy

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nowość - KURS - Twój pierwszy produkt online - 39,99 PLN + VAT Odrzuć

Exit mobile version