motywacja, Myśl pozytywnie, VADEMECUM BLOGERA

Nikt nie musi Ci dawać pozwolenia na realizację marzeń…. Książki Briana Tracy, które warto przeczytać i kurs o robieniu kursów online

ksiazki briana tracy motywacja

MOTYWACJA ROZWOJ OSOBISTY

Bo ostatnio mocno pracuję nad sobą i zmieniam swój sposób myślenia.

To on był główną przyczyną tego, że miałam poczucie, że stoję w miejscu i przeżywałam z tego powodu wewnętrzne frustracje.

I tu dotarłam do miejsca, w którym tkwił mój problem (brak wiary w siebie i brak odwagi). Teraz staram się to miejsce przeorganizować, a nawet całkowicie zresetować.

I to działa. Mam poczucie, że mocno rozwinęłam się na przestrzeni ostatnich tygodni, kiedy pozornie zniknęłam z sieci, dałam sobie czas na wewnętrzną zmianę i dojrzewałam wewnętrznie do pewnych rzeczy i odnotowałam pierwsze nieśmiałe zwycięstwa, których dawna ja (nieśmiała i wewnętrznie zahukana) nie byłabym w stanie odnieść, bo w obliczu przeciwności pokornie spuszczałam uszy po sobie i tylko dusiłam w sobie wewnętrzną frustrację.

Ale teraz pewniej, z podniesioną głową i świadoma wartości swojej wiedzy, idę przed siebie.

Jeżeli Ciebie również ograniczają Twoje wewnętrzne przekonania, jeżeli czujesz, że masz w sobie niewykorzystany potencjał, wolę dzialania, ale czujesz jakbyś utknął / utknęła w martwym punkcie, z którego nie wiesz jak ruszyć, jeżeli frustrujesz się wewnętrznie przez to, że marnujesz swoją energię, swój czas (u mnie ta frustracja docelowo okazała się skutecznym motorem napędowym, choć wypalającym wewnętrznie), jeżeli mimo to, że masz w sobie dużo energii, dużo zapału do działania, a jednak coś Cię blokuje w Twoim sposobie myślenia, zapraszam do lektury luźnych przemyśleń spisanych na podstawie książek Briana Tracy: Uwierz w siebie i działaj oraz Cele.

 

A jeżeli czujesz się gotowy do działania, jeżeli chciałbyś opakować swoją wiedzę, swoje umiejętności, swoje hobby w kurs, albo ebook, żeby pokazać to światu, żeby podzielić się z innymi, ale jeszcze obawiasz się technicznych wyzwań, które czekają Cię po drodze zapraszam na niskobudżetowy Kurs:

Stwórz swój pierwszy produkt online.

You need to have the courage to teach what you know. Amy Portefield

A dla courage – u taka mała składanka luźnych notek z mojego instagrama, a w zasadzie z dwóch Instagramów Vademecum blogera i Anavella, marka, nad którą w tym momencie pracuję, czyli kreatywne i handmadowe (szydełkowe) tutoriale pomagające osobom kreatywnym ogarniać techniczne zawiłości działania w sieci i budowania tu swojej marki.

Tysiące ludzi odnoszących sukcesy zapytano, o czym myślą przez większość swojego czasu.

⁣Najczęściej odpowiadali oni, że myślą o tym czego pragną, oraz o tym, jak to osiągnąć.

Osoby nieszczęśliwe i nieodnoszące sukcesów przez większą część czasu myślą o tym czego nie chcą.
Najczęściej mówią o swoich problemach i zmartwieniach, a także wskazują winnych tej sytuacji, podczas gdy ludzie sukcesu koncentrują swoje myśli i rozmowy na celach, które najbardziej pragną osiągnąć.

Przez większość czasu myślą i mówią o tym, czego najbardziej chcą.

 – cytat z książki “Cele” Briana Tracy. I to w zasadzie nie wymaga żadnego komentarza….

Słowa, które powtarzasz sobie w głowie mają magiczną moc.

Sama często jestem tego ofiarą.

Bo to jak o sobie myślisz, Wypływa na to, jak o sobie mówisz, a to jak o sobie mówisz wpływa na to, jak odbierają cię inni.

A z drugiej strony, kiedy myślisz, że sobie nie poradzisz, albo że nie wiesz, czy dasz radę i już na starcie piętrzysz przed samym sobą trudności, trudno ci się zebrać na odwagę i nie robisz rzeczy, które inni po prostu – robią (uruchamiają biznes, sprzedają kolejny produkt, a Ty wciąż i jeszcze nie jesteś do tego gotowa). – Jeżeli masz zamiar w coś zwątpić, to zacznij wątpić w swoje ograniczenia.

⁣I to w kwestii działań ogólnie, ale ja też zauważam taką prawidłowość u osób, które cieszą się dobrym zdrowiem, bo po prostu w to wierzą.

Taką osobą jest mój mąż, który rzadko choruje, ale ma niezachwianą pewność siebie i dlatego nie dopuszcza do siebie negatywnych myśli (no bo jak to – nie mógłby tego zrobić?).

Ogólnie to, jak o sobie myślisz, wpływa na to, czy potrafisz zebrać się w sobie, odważyć się i stanąć do walki.

Bo jakże często o ostatecznym zwycięstwie decydują takie nieobiektywne czynniki jak wiara, nadzieja i wola walki.

MOTYWACJA ROZWOJ OSOBISTY

Jedno przekonanie może Cię blokować.

Jedno przekonanie o sobie samym jest w stanie zaprowadzić Twoje życie tam, gdzie tego nie chcesz. Skoro nie potrafisz uwierzyć w to, że możesz doprowadzić je zupełnie gdzie indziej.

Nic tylko: Uwierz w siebie i działaj. Bo….

Skoro i tak będziesz myśleć, myśl odważnie.

Donald Trump

Tego pana można nie lubić. Choć osobiście coraz bardziej go lubię. Ale nie można odmówić mu odwagi, ani tego że nie pozostawia ludzi obojętnymi i tego, że jego słowa potrafią dodać poweru (nawet jeżeli czasami dolewają oliwy do ognia).

Im bardziej będziesz lubić samego siebie, tym lepiej będzie ci się wiodło we wszystkich obszarach życia.

Im bardziej będziesz lubić samego siebie, tym będziesz szczęśliwszy i pewniejszy siebie.
Im bardziej będziesz lubić samego siebie, tym bardziej będziesz optymistyczny i radosny na co dzień.
Im bardziej będziesz lubić samego siebie, tym bardziej twoje życie będzie się zmieniać na lepsze.

Brian Tracy – cytat z książki, ktora właśnie czytam i która niesamowicie robi mi dobrze – Uwierz w siebie i działaj.

Jedno przekonanie może Cię blokować.

Jedno przekonanie – może jakoś tak „nieopatrznie” zasiane, zupełnie przypadkowo podłapane, albo, podsunięte przez kogoś „życzliwie” radzącego Ci odnośnie Twojego życia, na podstawie swoich własnych błędów.

Jedna, najważniejsza rzecz, której nauczyły mnie działania w sieci – dopóki naprawdę czegoś nie spróbowałeś, nie wygryzłeś się w to pazurami, nie odważyłes się wyjść w kierunku tego z bezpiecznej strefy komfortu – nie mów, że to nie dla Ciebie.

Może moje blogowanie nie zaprowadziło mnie tak daleko, jak bym tego chciała…. Ale stawiając coraz to nowe wyzwania – pokazało, że przy odrobinie dobrej woli i uporu można śmiało przekraczać swoje własne ograniczenia.

Bo tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono. Ale czasami dużo łatwiej jest machnąć ręka, mówiąc, że to nie dla mnie. Niż zweryfikować w praktyce – jedno blokujące i podcinające skrzydła przekonanie o samym sobie.

Możesz mieć wszystko, czego zapragniesz, jeżeli pozbędziesz się przekonania, że nie możesz tego mieć.

Robert Anthony

Ludzie sukcesu są marzycielami, którzy uznali marzenia za coś zbyt ważnego, by zostawić je w świecie fantazji. Earl Nightingale

Bo stałe ktoś rozsądnie myślący i szczere troszczący się o mnie (jak np mój mąż) – mówi mi, żebym zmądrzała i porzuciła

swoje marzenia, bo marzeniami rodziny nie nakarmię,
a mozolna, monotonna i śmiertelnie nudna etatowa praca – to przynajmniej regularny dochód i ubezpieczenie zdrowotne.

Ale jest też inny tego wymiar:
im bardziej tkwisz w życiu, którego nie chcesz, tym bardziej przestajesz wierzyć, że cokolwiek możesz w nim zmienić, tym bardziej czujesz się – wcale nie sfrustrowany – tylko bezradny i coraz mniej zdolny do czegokolwiek. I to jest w tym najgorsza pułapka.

Dopiero kiedy zaczynasz szukać, zaczynasz dostrzegać, że istnienie wiele dróg wyjścia z każdej sytuacji.

I nawet jeżeli póki co nie wiesz, jak na nie wejść, wiesz, że są – a to już otwiera przed Tobą nowe horyzonty i pokazuje, że zawsze jest jakaś nadzieja. Byle podejść do danego wyzwania, choćby w najbardziej rozpaczliwej sytuacji z otwartym umysłem. I nie dać się ograniczyć tym, którzy mówią, że nie ma, co próbować, bo i tak się nie da.

Mam takiego swojego youtubowego guru, który nazywa się Pierre Ollier, słuchając którego za każdym razem dowiaduję się, że rzeczy pozornie niemożliwe, są możliwe, jeżeli ugryźć je inaczej. Bo im więcej wiesz, tym więcej widzisz.

Tym czasem dopóki nie spróbujemy i nie zaczniemy drążyć, wiele rzeczy będzie wydawać się nam niemożliwymi tylko dlatego, że ktoś tak powiedział.

Ale czy rzeczywiście tak jest naprawdę? A może wystarczy dać sobie jedną malutką szansę?

MOTYWACJA ROZWOJ OSOBISTY

Człowiek ma w życiu albo wymówki, albo wyniki.

Jack Canfield

Antidotum na użalanie się nad sobą jest proste: Skup się na dążeniu do swoich celów i na robieniu rzeczy, które są dla Ciebie ważne, żeby nie mieć czasu na rozpaczanie nad swoim losem. Brian Tracy

Poszedłem naprzód mimo łomoczącego serca, które mówiło: Zawróć.

Erica Jong

Motto na czas kryzysu, które mocno chcę wziąć sobie do serca i zbieram się na odwagę. Bo wszystko podąża za pewnością siebie: samoakceptacja, odwaga, dyscyplina – tylko uwierzyć w siebie i robić swoje.

Nikt nie musi Ci dawać pozwolenia na realizację marzeń….

Jeśli czekałeś na to, aby założyć swój niskobudżetowy startup lub jakąś inną formę działalności, przestań czekać i zacznij działać.

Cytat z książki Niskobudżetowy startup – zyskowny biznes i życie bez frustracji Chrisa Guillebeau

A jeżeli myślisz o stworzeniu swojego własnego niskobudżetowego start-upu, zachęcam Cię do sprawdzenia mojego kursu o tym, jak niskobudżetowo stworzyć swój pierwszy kurs online – kurs w formie tutoriali wideo.

Chciałam by ten kurs był dostępny dla osób dysponujących niewielkim budżetem, które z pomocą narzędzi, które w nim pokażę stworzą swój pierwszy kurs online i w ten sposób przetestują swój pomysł na biznes. Serdecznie zapraszam – link – TUTAJ

PORCJA MOTYWACJI:

„Człowiek może osiągnąć wszystko to, co jest w stanie wymyślić i w co potrafi uwierzyć”.

„Najgorsze ze wszystkich są przekonania ograniczające.

jeżeli wierzysz, że coś cię ogranicza, to tak właśnie jest – bez względu na to, czy twoje przekonania są słuszne, czy nie.

Jeżeli uwierzysz, że w danej dziedzinie brakuje ci umiejętności bądź talentu, będziesz zachował się tak, jak gdybyś rzeczywiście ich nie posiadał.”

Ograniczające przekonania, czasami opierając się tylko na pojedynczym doświadczeniu lub jednej uwadze, mogą trzymać Cię w miejscu przez lata.

Brian Tracy Cele

Zapisz się na newsletter i pobierz darmowy ebook: TWOJA MARKA NA INSTAGRAMIE

O AUTORZE

Jestem blogerką, emigrantką, poczwórną mamą. Kobietą, która nie jednego w życiu doświadczyła, z niejednego pieca jadła chleb.

Od prawie 20 lat mieszkam na emigracji we Francji, w Paryżu.

Uważam, że emigracja to dobra szkoła życia i wymagająca, choć bardzo skuteczna lekcja pokory. Ale też wewnętrznej siły i zdrowego dystansu do samego siebie i momentami wystawiającej nas na próby codzienności.

Jestem tu po to, by pomóc Ci lepiej pisać, skuteczniej docierać do czytelnika, wywołać większe zaangażowanie w social mediach. Czasami rozśmieszę lub zmotywuję.

Ale równolegle do Vademecum Blogera jestem autorem kilku niezależnych miejsc w sieci.

Ponieważ wiele osób pyta się mnie, jak mimo 4 ciąży i 40 - stki na karku udało mi się zachować linię nastolatki, uruchomiłam kanał na YouTube o zdrowym gotowaniu - bezglutenowo - bezmlecznie.

Znajdziesz mnie również na blogu BeataRed.com i powiązanym z nim Instagramie, gdzie piszę bardziej osobiście o Paryżu i mojej pasji, jaką jest nauka języka francuskiego.

A jeżeli interesują Cię praktyczne porady o tym, jak budować swoją obecność w sieci zapraszam na mój kanał na You Tube z blogowymi tutorialami.

(3) Komentarze

  1. Nad zmianą przekonań bardzo fajnie pracuje mi się z Sunsandrą. To niesamowite, jak jesteśmy od dziecka programowani, by iśc utartym szlakiem jako dorośli. Warto “pogrzebać” głębiej w sobie, zrozumieć dlaczego zachowujemy się w pewien okreslony sposób i jak to możemy zmienić. 🙂 Pozdrawiam, Kasia

  2. Bardzo lubię podejście Briana Tracy. Kiedy się go słucha / czyta, ma się wrażenie, ze wszystko jest mozliwe. Bo jest!

  3. Tak myśli mają ogromną siłę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *