Najlepszy sposób na osiągnięcie sukcesu w życiu to postępowanie według rad, których udzielamy innym.

I to jest chyba ten mega tip, czy mega hack – posłuchać własnych rad dawanych innym.
To jest ten wewnętrzny głos, płynący prosto z serca, niezakłócony wewnętrznymi obawami (czasami nawet nie do końca uświadomionymi), niezakłócony utrwalonymi przez lata (tak że już niemożliwymi do ruszenia) wyobrażeniami o samych sobie. Bo przecież ja się do tego nie nadaję….

Bo w tym momencie te porady dajemy innym. Więc dla ich realizacji nie musimy wychodzić z własnej strefy komfortu.
Luźno puszczamy wodze wyobraźni i docieramy do tego, czego tak bardzo chcielibyśmy, gdyby nie paraliżował nas po drodze własny strach (i skłaniał do szukania alibi – najbardziej przekonującego nas samych). Według sprawdzonej zasady, że wszystko czego pragniesz znajduje się po drugiej stronie strachu.

Ale w momencie, kiedy dajemy innym swoje własne dobre rady – paradoksalnie odkrywamy siebie. Odkrywamy to, co intuicyjnie chcielibyśmy robić w danej sytuacji. Odkrywamy swoje nieuświadomione, albo zepchnięte gdzieś głęboko na dno podświadomości – pragnienia, które dotychczas zagłuszał nasz własny strach. I to są w sumie najmądrzejsze rady …. dla nas samych.

Bo podświadomie nie szukamy już ALIBI dla usprawiedliwienia własnego strachu przed jeszcze niedoświadczonym, czy zupełnie nieznanym.

Tylko w formie takich dobrych rad dawanych innym spontanicznie wychodzi z nas to, co chcielibyśmy robić ze swoim życiem i w swoim życiu.

Opublikowany przez BEATA REDZIMSKA

Jestem blogerką, emigrantką, poczwórną mamą. Kobietą, która nie jednego w życiu doświadczyła, z niejednego pieca jadła chleb. Od prawie 20 lat mieszkam na emigracji we Francji, w Paryżu. Uważam, że emigracja to dobra szkoła życia i wymagająca, choć bardzo skuteczna lekcja pokory. Ale też wewnętrznej siły i zdrowego dystansu do samego siebie i momentami wystawiającej nas na próby codzienności. Jestem tu po to, by pomóc Ci lepiej pisać, skuteczniej docierać do czytelnika, wywołać większe zaangażowanie w social mediach. Czasami rozśmieszę lub zmotywuję. Ale równolegle do Vademecum Blogera jestem autorem kilku niezależnych miejsc w sieci. Ponieważ wiele osób pyta się mnie, jak mimo 4 ciąży i 40 - stki na karku udało mi się zachować linię nastolatki, uruchomiłam kanał na YouTube o zdrowym gotowaniu - bezglutenowo - bezmlecznie. Znajdziesz mnie również na blogu BeataRed.com i powiązanym z nim Instagramie, gdzie piszę bardziej osobiście o Paryżu i mojej pasji, jaką jest nauka języka francuskiego. A jeżeli interesują Cię praktyczne porady o tym, jak budować swoją obecność w sieci zapraszam na mój kanał na You Tube z blogowymi tutorialami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nowość - KURS - Twój pierwszy produkt online - 39,99 PLN + VAT Odrzuć

Exit mobile version