VADEMECUM BLOGERA

MOJA KUMPELA PODBIJA TIKTOKA. POMYSŁ NA BIZNES RĘKODZIELNICZY NA TITKOTU.

MOJA KUMPELA PODBIJA TIKTOKA. POMYSŁ NA BIZNES RĘKODZIELNICZY NA TITKOTU.

 

No a  ja przychodzę dzisiaj z  takim fajnym pomysłem na rękodzielniczy biznes, podejrzany u mojej dawnej koleżanki z pracy. 

No i właśnie: moja koleżanka z pracy prowadzi ten biznes we Francji i wisienka na torcie rozwija go na Tiktoku.

Jest to biznes związany z haftowaniem, ale z haftowaniem spersonalizowanych haftów,  a właściwie  z haftowaniem na T-shirtach, podkoszulkach, poduszkach … podobizn czworonożnych pupilów i włochatych towarzyszy życia. Czyli moja koleżanka bierze dostarczone przez klienta zdjęcie dowolnego psiaka, kociaka, czy papugi i przerabia je w zautomatyzowany haft.

Ale dlaczego o tym piszę? Ano dlaczego, że mnie samą mocno zdziwiła ta jej zawodowa przemiana.

Dlatego, że pracowałyśmy razem w turystyce w jeszcze w czasach, kiedy Ola  była studentką, studiowała w szkole handlowej, czyli po francusku:  École de Commerce. Z zasady są to studia, które zapewniają “dobre wejście” na rynek pracy.

Ale ponieważ te studia są dość kosztowne, czesne jest tutaj stosunkowo drogie (chodzi o prywatną uczelnię), moja koleżanka  dorabiała sobie równolegle w turystyce, łapiąc niewymagające szczególnych kompetencji zajęcia, po to żeby po skończeniu studiów zapewnić sobie dobry dyplom / dobre perspektywy.

No i co się okazało?

Ola szkołę skończyła, zgodnie z oczekiwaniami znalazła po niej dobrą pracę w dużej korporacji, gdzie pracowała jako konsultantka od nowych technologii. 

Niemniej po jakimś czasie doszła do momentu wypalenia, kiedy stwierdziła że to nie jest to, czego szukała.

Lata  studiowania, lata zaciskania pasa po to, żeby sfinansować studia po to, by ostatecznie okazało się, że to to nie jest to. 

Niemniej wykorzystując nabyte doświadczenie jako konsultantka od nowych technologii, Ola uruchomiła swoją działalność – właśnie na Tiktoku, czy raczej poprzez Tiktoka zaczęła promować swoją małą firmę rękodzielniczą.

Bowiem stwierdziła że tym, co ją interesuje i w czym, się spełnia jest rękodzieło, a konkretnie: haft.

Najpierw zaczęła haftować ręcznie. Następnie przy okazji robienia prezentów Bożonarodzeniowych dla swojej rodziny, wpadła na pomysł, że wyhaftuje dla swojej siostry podobiznę jej ulubionego psiaka, do którego ta była bardzo przywiązana (a który jakiś czas wcześniej odszedł do lepszego świata). Ten prezent okazał się być strzałem w dziesiątkę.

To podsunęło jej kolejny pomysł: dlaczego by nie rozwinąć tego na większą skalę i nie zaproponować tego typu usługi innym osobom.

W ten sposób zaczęła rozwijać swoje konto na Tiktoku, na które powoli zaczęły spływać kolejne zamówienia.

Ostatecznie zrezygnowała ze swojej pracy pełnoetatowej i po prostu zainwestowała cały swój czas, całą swoją energię w rozwijanie biznesu na TikToku, czy poprzez Tiktoka. Oczywiście moja koleżanka ma również swoją stronę www, przez którą można składać zamówienia na spersonalizowany haft, no i jednocześnie kanał na Tiktoku.

Jednocześnie wykorzystując swoje doświadczenie jako konsultantka od nowych technologii w połączeniu ze swoją pasją rękodzielniczą, zbudowała fajnie funkcjonujący biznes z  fajnym pomysłem.

A jednocześnie odnalazła sens, czy poczucie bycia użytecznym w swoim codziennym życiu.

Gdyż odeszła z korporacji właśnie  dlatego, że – jak  to mówi  w jednym ze swoich materiałów  – pewnego dnia stwierdziła, że nie czuje już ani radości z chodzenia do pracy, ani też nie znajduje żadnego sensu w swojej codziennej szarpaninie.

Zamiast tego chce robić coś, co daje jej poczucie spełnienia, bycia użytecznym, robienia czegoś, co  wnosi sens w życie innych ludzi.

 MOJA KUMPELA PODBIJA TIKTOKA. POMYSŁ NA BIZNES RĘKODZIELNICZY NA TITKOTU.

Tak więc chciałam podzielić się takim fajnym odkryciem i jednocześnie fajnym pomysłem na rękodzielniczy biznes z wykorzystaniem nowych technologii, czy z wykorzystaniem promocji w mediach społecznościowych.

Pozdrawiam serdecznie
Beata Redzimska

Zapisz się na newsletter i pobierz darmowy ebook: TWOJA MARKA NA INSTAGRAMIE

O AUTORZE

Jestem blogerką, emigrantką, poczwórną mamą. Kobietą, która nie jednego w życiu doświadczyła, z niejednego pieca jadła chleb.

Od prawie 20 lat mieszkam na emigracji we Francji, w Paryżu.

Uważam, że emigracja to dobra szkoła życia i wymagająca, choć bardzo skuteczna lekcja pokory. Ale też wewnętrznej siły i zdrowego dystansu do samego siebie i momentami wystawiającej nas na próby codzienności.

Jestem tu po to, by pomóc Ci lepiej pisać, skuteczniej docierać do czytelnika, wywołać większe zaangażowanie w social mediach. Czasami rozśmieszę lub zmotywuję.

Ale równolegle do Vademecum Blogera jestem autorem kilku niezależnych miejsc w sieci.

Ponieważ wiele osób pyta się mnie, jak mimo 4 ciąży i 40 - stki na karku udało mi się zachować linię nastolatki, uruchomiłam kanał na YouTube o zdrowym gotowaniu - bezglutenowo - bezmlecznie.

Znajdziesz mnie również na blogu BeataRed.com i powiązanym z nim Instagramie, gdzie piszę bardziej osobiście o Paryżu i mojej pasji, jaką jest nauka języka francuskiego.

A jeżeli interesują Cię praktyczne porady o tym, jak budować swoją obecność w sieci zapraszam na mój kanał na You Tube z blogowymi tutorialami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/beatared/public_html/vademecumblogera.pl/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:51 Stack trace: #0 /home/beatared/public_html/vademecumblogera.pl/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(658): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/beatared/...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/beatared/public_html/vademecumblogera.pl/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 51