VADEMECUM BLOGERA

LEKCJA FRANCUSKIEGO URODZINY

Porcja francuskiego słownictwa związana z urodzinami.

https://beatared.com/lekcja-francuskiego-urodziny-lanniversaire/

Oczywiście to jest temat, który dużo  mocniej fascynuje i angażuje do pewnego wieku. Bo w pewnym wieku, pewne kwestie związane z tym tematem już bardziej chcielibyśmy przemilczeć i pominąć. A pytanie o wiek może być odebrane jako niezręczne, czy wręcz krępujące.  A nawet czasami, w oficjalnym formularzu chciałoby się postawić omijajacego to wyzwanie – potężnego kleksa (zamiast podania tej rosnącej coraz bardziej galopującą cyferki).

Ale nawet jeżeli w pewnym wieku trudniej nam się przyznać do wieku, szczególnie kiedy jest się kobietą. To niemniej w tymże wieku, tym bardziej cieszy organizowanie przyjęć urodzinowych dla najmłodszych.

A tutaj taka porcja słówek urodzinowych, czyli:

Bon anniversaire.

Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin.

Aujourd’hui, c’est mon anniversaire.
Dzisiaj są moje urodziny.

J’ai six ans Mam 6 lat.

– Quel âge as – tu?
– J’ai cinq ans.

Ile masz lat? Mam 5 lat.

un cadeau – prezent

offrir un cadeau – podarować prezent

un gâteau – ciasto

une bougie – świeczka

un ballon – balon

Zapisz się na newsletter i pobierz darmowy ebook: TWOJA MARKA NA INSTAGRAMIE

O AUTORZE

Jestem blogerką, emigrantką, poczwórną mamą. Kobietą, która nie jednego w życiu doświadczyła, z niejednego pieca jadła chleb.

Od prawie 20 lat mieszkam na emigracji we Francji, w Paryżu.

Uważam, że emigracja to dobra szkoła życia i wymagająca, choć bardzo skuteczna lekcja pokory. Ale też wewnętrznej siły i zdrowego dystansu do samego siebie i momentami wystawiającej nas na próby codzienności.

Jestem tu po to, by pomóc Ci lepiej pisać, skuteczniej docierać do czytelnika, wywołać większe zaangażowanie w social mediach. Czasami rozśmieszę lub zmotywuję.

Ale równolegle do Vademecum Blogera jestem autorem kilku niezależnych miejsc w sieci.

Ponieważ wiele osób pyta się mnie, jak mimo 4 ciąży i 40 - stki na karku udało mi się zachować linię nastolatki, uruchomiłam kanał na YouTube o zdrowym gotowaniu - bezglutenowo - bezmlecznie.

Znajdziesz mnie również na blogu BeataRed.com i powiązanym z nim Instagramie, gdzie piszę bardziej osobiście o Paryżu i mojej pasji, jaką jest nauka języka francuskiego.

A jeżeli interesują Cię praktyczne porady o tym, jak budować swoją obecność w sieci zapraszam na mój kanał na You Tube z blogowymi tutorialami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *