Masz talent. Tylko, czy wiesz, jak go w sobie odkryć?

masz talent, crochet

Bo każdy może stać się człowiekiem sukcesu.

Chyba wszystkich fascynują historie ludzi sukcesu (w czysto ludzkim pojęciu tych z pierwszych stron gazet). Ale człowiekiem sukcesu może być każdy i to niezależnie od stanu konta i liczby followersów. Ostatnio wpadłam na bardzo fajną myśl anglojęzycznego blogera Leo Babauty (cytuję ją już w kolejnym wpisie, ale obiecuję, że to ostatni raz):

« Sukces nie polega na osiąganiu czegoś w przyszłoci, ale na robieniu tego, co kochasz tu i teraz.”

Bo przecież tak na prawdę każdy z nas zmierza w życiu do bycia szczęśliwym. Tu i teraz. To jedyne co mamy. To największy sukces. W tym sensie każdy może stać się człowiekiem sukcesu (i nawet o tym nie wiedzieć).

Każdy ma do zaoferowania coś wartościowego, coś co robi na swój szczególny sposób.

Każdy z nas ma swoje mocne strony. Tylko nie zawsze zdaje sobie z nich sprawę.
Niestety niektórzy zamiast koncentrować się na nich wciąż wracają do minionych porażek i pozwalają by zatruwały im życie i podkopywały wiarę w siebie. 

Tymczasem prawdziwi optymiści nie uznają słowa porażka. Raczej zastępują je innym: pomyłka (ta może zdarzyć się każdemu), niedopowiedzenie, niedopatrzenie, przeoczenie … I od razu czujemy się lepiej. 
 
Tak przynajmniej postanowiłam myśleć w nadchodzącym roku. Czy mi się to uda, to już inna bajka.

Ale pierwszym krokiem do tego, jest chyba znalezienie tego, co na prawdę kochamy robić. Bo jak to fajnie ktoś powiedział:

« Rób to, co kochasz, a reszta sama przyjdzie ».

Nawet jeżeli nie przyjdzie z tego sukces (w rozumieniu wypasionego konta w banku), wspaniale jest robić coś, co sprawia przyjemność. Nic lepiej nie motywuje do działania, dodaje kreatywnej energii, rozbudza niewyczerpane pokłady entuzjazmu i zaangażowania w to, co robimy. Toż to samo zdrowie i wieczna młodość

“Nie ma człowieka starszego niż ten, który przeżył swój entuzjazm.” Henry David Thoreau

Zresztą…

Czy znacie kogoś, kto odniósł sukces nie angażując się w to, co robi?

Maestro powiedziała melomanka do znanego wirtuoza: « Oddałabym życie, by grać tak jak pan ». Na co maestro odpowiedział: « Ja już to zrobiłem ». 
 
Sukces kojarzy nam się z tym, że daje nieograniczone możliwości robienia tego, co chcemy. W życiu i z życiem. Dlatego wszyscy tak go pragniemy. A jeżeli robimy to, co kochamy, to już go osiągnęliśmy.

masz talent, crochet

 
Masz talent? Czyli jak odkryć to, co lubimy, umiemy robić, to w czym jesteśmy dobrzy: krótki test.

Krótki test, jak odkryć to w czym jesteś dobry. 

  1. Wypisz 10 rzeczy, które lubisz i umiesz robić. 
  2.  Które z tych rzeczy robisz odkąd jesteś mały. 
  3.  Które z nich są dla Ciebie tak łatwe, że wydaje Ci się, że każdy bez problemu powinien umieć je zrobić. Tymczasem wcale tak nie jest. To Twój dar. 
  4.  Teraz zastanów się jak mógłbyś podzielić się tymi darami z innymi. 
  5.  Zrób to.

Sama wciąż szukam tego, w czym jestem dobra. Z powyższego testu wyszło mi, że od dziecka lubię dłubać i mam do tego dużo cierpliwości (niestety mniej mam tej cierpliwości do ludzi). Dlatego tak bardzo pokochałam szydełko. Teraz zakopałam się w robienie poncza z maciupeńkich elementów. Dla jednych to na pewno robota głupiego, ale ja to lubię. 

 

Szydełkowe podsumowanie roku. Drugie urodziny bloga.

Tymczasem miałam zrobić podsumowanie roku, miałam napisać o osobach, które w tym minionym roku najbardziej mnie zainspirowały. Miałam napisać, że mój blog właśnie obchodzi swoje 2 urodziny. Ale nie wyrobiłam się. Mam tysiąc pomysłów na minutę (także blogowych), niestety nie starcza mi czasu na ich realizację. Dlatego pokrótce.
 
Dokładnie 2 lata temu stworzyłam tego bloga, wcześniej pisałam o zdrowiu (najpierw na wordpress.com pt zdrowie-moda-uroda, potem jako MODA NA BIO)

Niewiele ponad rok temu poznałam Maknetę i przyłączyłam się do wyzwania (początkowo z moim drugim blogiem MODA NA BIO). Ale to była chyba jedna z najlepszych rzeczy, jaka przydarzyła mi się w minionym roku. A Makneta jedną z najbardziej inspirujących mnie osób. 

Odkryłam w sobie pasję do dziergania i poznałam wiele fantastycznych i fantastycznie inspirującychdziewczyn, które co tydzień motywują mnie do tego, by wytrwale dziergać, by robić to coraz lepiej i z coraz większym zaangażowaniem. Wstyd przecież cały czas pokazywać to samo. 

Dziękuję Wam serdecznie. No i zamiast podsumowania roku zebrałam kilka moich robótek, które gdyby nie Wy i Wasza motywacja, nigdy by nie powstały. Dziękuję gorąco i pozdrawiam serdecznie Beata

masz talent


Jeżeli pomogłam, zaciekawiłam lub rozbawiłam pros polub mnie na FB:

Enregistrer

Enregistrer

Enregistrer

Zapisz się na newsletter i pobierz darmowy ebook: TWOJA MARKA NA INSTAGRAMIE

Tags from the story
More from BEATA REDZIMSKA

Pozycjonowanie strony: Jak pozycjonować bloga na blogspocie? Jak obniżyć współczynnik odrzuceń

  Co to jest współczynnik odrzuceń (bounce rate)? Zacznijmy od tego, czym...
Read More

21 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *