EKONOMIA, VADEMECUM BLOGERA

Kanały na You Tube o inwestowaniu i nieruchomościach, które regularnie śledzę i polecam.

BEATA REDZIMSKA POLECANE KSIAZKI

KANALY NA YOU TUBE O INWESTOWANIU I NIERUCHOMOSCIACH

Kanały ekonomiczne o inwestowaniu i nieruchomościach, które regularnie śledzę i polecam.

Ponieważ ostatnio namiętnie odwiedzam You Tube i czerpię stąd sporo fajnej wiedzy ekonomicznej z zakresu inwestowania, nieruchomości i generalnie tematyki ekonomicznej, która ostatnio mocno mnie wciągnęła.

Przy tej okazji chciałabym podzielić się moimi perełkami, czyli kanałami na You Tube, które regularnie śledzę i które dostarczają w tym zakresie sporą dawkę rzetelnej wiedzy i które gorąco polecam.

I tak na początku szukałam informacji na temat nieruchomości (mając w tym zakresie pewien indywidualny projekt). Ale przypadkiem, czy raczej poślizgiem, albo rykoszetem trafiłam na kanały o szerzej pojętym inwestowaniu, gospodarce i okazało się że bardzo mnie to interesuje.

I tutaj Independent Trader,

czyli kanał na Youtube i blog Czarka, znanego bardziej w sieci jako Trader 21.

A tytułem anegdotki, bo w zasadzie zaczęłam od przeglądania Youtube po słowie kluczowym “nieruchomości”. A tu ironia losu, albo przeznaczenie – trafiłam na kanał Czarka, czyli niezależnego tradera 21, którego ktoś przedstawił tutaj w kontekście słowa “nieruchomości”, ale jako ogromnego przeciwnika tychże.

Niemniej po nitce do kłębka, otwartość umysłu, którą chciałabym w sobie wyrabiać zobowiązuje, zaczęłam oglądać rozmowy z Traderem21, na kanałach, od których przyjął zaproszenie i według tego klucza skonfigurowałem sobie playlistę kanałów z You Tube, które jako wartościowe, merytoryczne i wiarygodne oglądam.

A na tej liście znalazły się:

Kanały ekonomiczne o inwestowaniu i nieruchomościach, które regularnie śledzę i polecam.

Kanał VetoMedia i strona VetoMedia.

Tu szczególnie lubię humor Wapniaka oraz soczyste, takie z pazurem, ale bardzo inteligentne analizy Jakuba Mościckiego i ciekawe analizy Mikołaja Myśliwca.

Kanał NamZależy – u Wojtka dużo merytorycznych rozmów i porcja ekonomicznej wiedzy.

Wolność w remoncie – Warsaw Enterprise Institute – tak, są mi bliskie idee wolnościowe, dlatego ta wolność powraca. Ale tutaj dużo głębokiej wiedzy, często pokazywanej w kontekście historycznym. Bo historia lubi się powtarzać. A patrząc na historię i rozumiejąc, co w niej zadziałało, albo właśnie nie zadziałało, możemy wysnuć pewne wnioski na przyszłość.

Maciej Wieczorek – dużo pozytywnej energii o prowadzeniu biznesu z odpowiednim ku temu nastawieniem (Expert w Bentleyu).

Kanały ekonomiczne o inwestowaniu i nieruchomościach, które regularnie śledzę i polecam.

Natomiast sensu stricte, jeśli chodzi o kanały, które dotyczą tematu nieruchomości śledzę kanał:

PaństwaPiesto – dużo merytorycznej i aktualności z Polski.

Kanały ekonomiczne o inwestowaniu i nieruchomościach, które regularnie śledzę i polecam.

Kanał Kuba Midel, który zainspirował mnie już kilkukrotnie.

Podzielam tę wizję budowania swojego zabezpieczenia finansowego małymi krokami, tak jak to symbolicznie Kuba pokazuje w którymś z swoich filmów, dokładając cegiełkę do cegiełki.

Daniel Siwiec – dużo pozytywnej energii, która daje motywację do działania.

Podobnie Filip Kowarski – duża dawka energii do działania i tym bardziej dla mnie zaraźliwy entuzjazm Filipa, u którego odnajduję dodatkowo podobny jak mój impulsywny, trochę szalony temperament. Więc tym bardziej łatwiej mi się odnaleźć w działaniach, jakie podejmuje Filip, czy odnaleźć dla siebie nadzieję, że też mogę coś zdziałać na tym polu.

Phil Konieczny – chociaż zupełnie nie kręcą mnie kryptowaluty. A może raczej dla mojego pokolenia to jest czysta spekulacja, której podświadomie się obawiam i po prostu – no, nie czuję tego tematu. A jednak zaglądam na kanał Phila, kiedy pojawia się na nim film dotyczący szeroko pojętej ekonomii i szerszego na nią spojrzenia. I nigdy się nie zawodzę – dużo merytorycznej wiedzy ekonomicznej na kanale u Phila, pomiędzy bardziej technicznymi filmami o kryptowalutach.

Oczywiście zerkam jeszcze na inne kanały ekonomiczne na Youtube.

A nawet sama ruszyłam ostatnio intensywnie z kanałem na You Tube, ale rękodzielniczym Beata Redzimska w nurcie Moda na BIO czyli blisko natury – szydełko makrama i smoothie.

Ale jeżeli chodzi o kanały ekonomiczne wymieniłam te główne, które najbardziej mnie wciągnęły i najmocniej inspirują.

Co jest ważne na You Tube, to też jest kwestia “feelingu” z osobą prowadzącą dany kanał. Tak działa Youtube. W pewnym sensie to medium rzeczywiście sprawdza: czuję tego człowieka, albo nie. Ma realną wiedzę do przekazania, czy tylko się nadyma. Oglądam i zostaję z nim na dłużej. Albo to nie dla mnie. 

Ale przede wszystkim You Tube, obecność na Yt z punktu widzenia twórcy contentu pomaga budować zaufanie i głębszą więź z odbiorcą – i to dużo bardziej niż treści pisane. Sorry Winetou. To tak w temacie blogowania….

Pozdrawiam serdecznie
Beata

Zapisz się na newsletter i pobierz darmowy ebook: TWOJA MARKA NA INSTAGRAMIE

O AUTORZE

Jestem blogerką, emigrantką, poczwórną mamą. Kobietą, która nie jednego w życiu doświadczyła, z niejednego pieca jadła chleb.

Od prawie 20 lat mieszkam na emigracji we Francji, w Paryżu.

Uważam, że emigracja to dobra szkoła życia i wymagająca, choć bardzo skuteczna lekcja pokory. Ale też wewnętrznej siły i zdrowego dystansu do samego siebie i momentami wystawiającej nas na próby codzienności.

Jestem tu po to, by pomóc Ci lepiej pisać, skuteczniej docierać do czytelnika, wywołać większe zaangażowanie w social mediach. Czasami rozśmieszę lub zmotywuję.

Ale równolegle do Vademecum Blogera jestem autorem kilku niezależnych miejsc w sieci.

Ponieważ wiele osób pyta się mnie, jak mimo 4 ciąży i 40 - stki na karku udało mi się zachować linię nastolatki, uruchomiłam kanał na YouTube o zdrowym gotowaniu - bezglutenowo - bezmlecznie.

Znajdziesz mnie również na blogu BeataRed.com i powiązanym z nim Instagramie, gdzie piszę bardziej osobiście o Paryżu i mojej pasji, jaką jest nauka języka francuskiego.

A jeżeli interesują Cię praktyczne porady o tym, jak budować swoją obecność w sieci zapraszam na mój kanał na You Tube z blogowymi tutorialami.

(6) Komentarzy

  1. Jak zwykle bardzo konkretny wpis. Poczytam te kanały, które proponujesz, dowiem się czegoś nowego.

  2. Bardzo ciekawe, jakoś nie interesuję sie nieruchomościami (oprócz własnego mieszkania), ale pewnie powinnam. Zerknę na kanały, które polecasz. Pozdrawiam!

  3. Beato, a profile na FB o nieruchomościach – możesz jakieś polecić?

    1. Aga, na FB czasami kiedys ogladalam live Kobiecej Strony Inwestowania, nie wiem jak teraz to sie nazywa, kiedys to byly 2 Marty i fajnie mowily o nieruchomosciach, wiem, ze Filip Kowarski jest na FB – to jest tworca Monitera, wiec na pewno jedna z jego strona na FB nazywa sie Moniter. Glownie szukam informacji z tego zakresu na You Tube, ale przypuszczam, ze te wszystkie osoby maja swoje fanpage na FB.

  4. Nie moja tematyka, ale z ciekawości spojrzę jak sie o tym dziś mówi w sieci. Podobno o nawet najnudniejszych rzeczach można mówić ciekawie i yutuberzy są w tym mistrzami

  5. To akurat nie moja dziedzina, ale liczę, że i inną tematykę nam polecisz, jak coś ciekawego znajdziesz 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *