Jaka jest różnica między czasownikiem: entrer i rentrer.

https://beatared.com/jaka-jest-roznica-miedzy-czasownikiem-entrer-i-rentrer/

 

Entrer oznacza – wejść,

a rentrer, czyli ten sam czasownik, ale poprzedzony przedrostkiem re, który wskazuje na powtórzenie oznacza wejść ponownie.

I właśnie ten przedrostek re- jest tutaj kluczowy. Re – wskazuje na powtórzenie i tym czasownik rentrer różni się czasownika entrer:

jeżeli entrer oznacza wejść, rentrer oznacza wejść.

rentrer używamy wtedy, kiedy mówimy o tym, że wracamy na miejsce, które wcześniej opuściliśmy.

W przeciwnym razie powinniśmy użyć czasownika entrer:

Opublikowany przez BEATA REDZIMSKA

Jestem blogerką, emigrantką, poczwórną mamą. Kobietą, która nie jednego w życiu doświadczyła, z niejednego pieca jadła chleb. Od prawie 20 lat mieszkam na emigracji we Francji, w Paryżu. Uważam, że emigracja to dobra szkoła życia i wymagająca, choć bardzo skuteczna lekcja pokory. Ale też wewnętrznej siły i zdrowego dystansu do samego siebie i momentami wystawiającej nas na próby codzienności. Jestem tu po to, by pomóc Ci lepiej pisać, skuteczniej docierać do czytelnika, wywołać większe zaangażowanie w social mediach. Czasami rozśmieszę lub zmotywuję. Ale równolegle do Vademecum Blogera jestem autorem kilku niezależnych miejsc w sieci. Ponieważ wiele osób pyta się mnie, jak mimo 4 ciąży i 40 - stki na karku udało mi się zachować linię nastolatki, uruchomiłam kanał na YouTube o zdrowym gotowaniu - bezglutenowo - bezmlecznie. Znajdziesz mnie również na blogu BeataRed.com i powiązanym z nim Instagramie, gdzie piszę bardziej osobiście o Paryżu i mojej pasji, jaką jest nauka języka francuskiego. A jeżeli interesują Cię praktyczne porady o tym, jak budować swoją obecność w sieci zapraszam na mój kanał na You Tube z blogowymi tutorialami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się na newsletter i zgarnij praktyczny ebook o Instagramie

X

Nowość - KURS - Twój pierwszy produkt online - 39,99 PLN + VAT Odrzuć

Exit mobile version