VADEMECUM BLOGERA

Jaka jest różnica między czasownikiem: entrer i rentrer.

https://beatared.com/jaka-jest-roznica-miedzy-czasownikiem-entrer-i-rentrer/

 

Entrer oznacza – wejść,

a rentrer, czyli ten sam czasownik, ale poprzedzony przedrostkiem re, który wskazuje na powtórzenie oznacza wejść ponownie.

I właśnie ten przedrostek re- jest tutaj kluczowy. Re – wskazuje na powtórzenie i tym czasownik rentrer różni się czasownika entrer:

jeżeli entrer oznacza wejść, rentrer oznacza wejść.

rentrer używamy wtedy, kiedy mówimy o tym, że wracamy na miejsce, które wcześniej opuściliśmy.

W przeciwnym razie powinniśmy użyć czasownika entrer:

Zapisz się na newsletter i pobierz darmowy ebook: TWOJA MARKA NA INSTAGRAMIE

O AUTORZE

Jestem blogerką, emigrantką, poczwórną mamą. Kobietą, która nie jednego w życiu doświadczyła, z niejednego pieca jadła chleb.

Od prawie 20 lat mieszkam na emigracji we Francji, w Paryżu.

Uważam, że emigracja to dobra szkoła życia i wymagająca, choć bardzo skuteczna lekcja pokory. Ale też wewnętrznej siły i zdrowego dystansu do samego siebie i momentami wystawiającej nas na próby codzienności.

Jestem tu po to, by pomóc Ci lepiej pisać, skuteczniej docierać do czytelnika, wywołać większe zaangażowanie w social mediach. Czasami rozśmieszę lub zmotywuję.

Ale równolegle do Vademecum Blogera jestem autorem kilku niezależnych miejsc w sieci.

Ponieważ wiele osób pyta się mnie, jak mimo 4 ciąży i 40 - stki na karku udało mi się zachować linię nastolatki, uruchomiłam kanał na YouTube o zdrowym gotowaniu - bezglutenowo - bezmlecznie.

Znajdziesz mnie również na blogu BeataRed.com i powiązanym z nim Instagramie, gdzie piszę bardziej osobiście o Paryżu i mojej pasji, jaką jest nauka języka francuskiego.

A jeżeli interesują Cię praktyczne porady o tym, jak budować swoją obecność w sieci zapraszam na mój kanał na You Tube z blogowymi tutorialami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *