Jak zrobić mockup w Canvie? Jak ładnie zaprezentować grafikę sprzedażową swojego ebooka czy kursu?

Jak stworzyć mockup? CANVA

Czym jest mockup, czyli makieta?

Mockup polega na włożeniu w inne zdjęcie swojego zdjęcia, albo swojej grafiki sprzedażowej tak, by uczynić je fizycznie bardziej namacalnymi, a przez to bardziej realnymi…

Mockup możesz wykorzystać po to, by wizualizować, czy pomóc innym wizualizować okładkę swojego wirtualnego ebooka czy kursu w materialnym świecie.

W podobny sposób możesz oczywiście wizualizować, czy naocznie uzmysłowić sobie samemu, czy osobom trzecim inne projekty, np projekt wizytówki, czy okładki książki istniejącej tylko i wyłącznie wirtualnie, umieszczając je w fizycznym otoczeniu, a właściwie pokazując, jak mogłyby wyglądać / wyglądałby dany projekt w fizycznym świecie.
Pokazać je tak, jakby dana książka, ebook, kurs istniały fizycznie, nawet jeżeli są dostępne tylko w sieci, czy na czytniku….

ZAPRASZAM NA FILMOWY TUTORIAL

To pozwoli odbiorcy wizualizować to, co kupuje lub pobiera tak, żeby namacalnie odczuł korzyści swojej decyzji zakupowej.
A może i Tobie samemu jako autorowi danego ebooka pozwoli spojrzeć etap dalej. A gdybyś jednak wydał tę pozycję w postaci drukowanej? Brzmi zachęcająco, prawda?

A tym czasem wprowadzasz swój wirtualny produkt w fizyczny, bardziej namacalny świat w formie takiego oto fotomontażu, czyli mockup -u.

Ale żeby wyglądało to realistycznie: by książka, która istnieje tylko wirtualnie, kiedy Ty dysponujesz tylko grafiką przedstawiającą jej okładkę miała swoją grubość, leżała w fizycznym otoczeniu na zdjęciu….

Tutaj do stworzeniu takiego mockup -u możesz wykorzystać kombajn, jakim jest Canva, oprzeć się na dostępnych tu zdjęciach stokowych.

Jedyne, co Cię ogranicza jest Twoja wyobraźnia.

Jak umieścić np okładkę swojego kursu na wkompowanym w ładną stylizację ekranie komputera lub telefonu?
Tak, jakby ktoś rzeczywiście i namacalnie przerabiał dany kurs fizycznie.

Bo wtedy łatwiej sobie to wyobrazić i może rzeczywiście dać się skusić na inwestycję.

Czym jest mockup?

Polega na włożeniu w inne zdjęcie swojego zdjęcia, albo swojej grafiki sprzedażowej tak, by uczynić je fizycznie bardziej namacalnymi, a przez to bardziej realnymi…

Ale teraz jak stworzyć taki mockup. Czy do tego trzeba mieć Photoshopa.
Tymczasem taki mockup możesz przygotować sobie samodzielnie w darmowej Canvie.

Jak zrobić mockup?

Jeżeli chcialbyś umieścić swoje zdjęcie, grafikę sprzedażową Twojego ebooka, czy kursu w wystylizowanym kadrze, na ekranie komputera, jako zapowiedź tegoż kursu, czy promocję swojej książki i pokazać ją w wystylizowanym kadrze, czy to na tle komputera, czy iPhone’a.

Coś takiego możesz zrobić samodzielnie w bardzo prosty sposób.

Tu nawet nie będą Ci potrzebne własne stylizacje, możesz skorzystać z gotowych zdjęć, które spersonalizujesz wrzucając do nich swoje grafiki (np w formie ekranu komputera, czy iPhone’a).

A teraz pokażę Ci, jak w bardzo prosty sposób możesz to zrobić.

Canva – tutorial: Jak stworzyć mockup?

Po pierwsze otwierasz Canvę.

Wybierz dowolny szablon w zależności od potrzebnego Ci formatu Twojej grafiki.

Korzystajac z banku zdjęć wbudowanego w Canvie możesz przejrzeć zdjęcia np dostępne pod słowem komputer: czyli wszystkie te, na których znajduje się ekran komputera.

Po to by np na ten ekran przykleić Twoją grafikę, tak żeby pokazać – stworzyć złudzenie, jakby ktoś przeglądał ją na ekranie komputera.

Tutaj najlepiej wybierz zdjęcie z komputerem ale takie, żeby ten komputer miał w miarę prosto ustawiony ekran. Wtedy będzie łatwiej Ci wrzucić w niego Twoją przygotowaną uprzednio grafikę sprzedażową.

Jeżeli ten ekran będzie mocno przekrzywiony, bądź pod kątem będziesz musiał podłubać i pokombinować, żeby twoją grafikę w niego wpasować.

Teraz otwórz w Canvie zakładkę Elementy.

Stąd możesz pobrać najbardziej podstawową siatkę, którą później dopasujesz wymiarami do ekranu komputera, na którym chcesz umieścić swoją grafikę.

Kiedy dopasujesz siatkę do wymiarów ekranu komputera, pobierasz do niej swoją grafikę. Grafika wskakuje w siatkę, któr ąuprzednio ustawiłeś tak, jakby to ona stanowiła ekran komputera.

W tym momencie zapisujesz gotowy mockup.

Taki mockup w najbardziej podstawowej wersji jest najprostszy do zrobienia.

Ale tutaj możesz pobawić się jeszcze innymi Elementami:

Np w Canvie w opcji Elementy, Ramki znajdziesz ciekawe formaty ramek, w które możesz wpisać swoją grafikę.
Może to być ramka w formie otwartej książki, w formie okładki książki, w formie iphone, które z kolei dowolnie wpiszesz w dowolny kadr.

I znowu tutaj ogranicza Cię jedynie Twoja cierpliwość i kreatywność.

Możesz przejrzeć zdjęcia własne, jak i zdjęcia dostępne w tutejszym banku zdjęć i spróbować wkomponować ramkę z okładką Twojej książki – Twojego ebooka, iphone w dowolny kadr wnętrzarski, tak żeby unaocznić potencjalnie zainteresowanej osobie, jak to w praktyce wygląda…

Inny przykład:
Podobnie w ramach zakładki Elementy, Ramki możesz znaleźć fajną ramkę – grafikę z otwartą książką, którą możesz wykorzystać np do pokazania fragmentów swojego ebooka rozłożonego na kartach fizycznej książki.

Czyli pokaż jak Twój ebook wygląda od środka

W tym celu znajdujesz jakiś fajny kadr (korzystając z banku zdjęć dostępnego z poziomu Canvy), w który mogłabyś wpisać ramkę z otwartą książką.

Następne nakładasz na niego ramkę z otwartą książką, wpasowujesz ją w kadr (np w dowolne zdjęcie wnętrzarskie), a następnie w ramach kart tej otwartej książki wrzucasz swoje własne grafiki, czy strony swojego ebooka.


Podobnie możesz wykorzystać ramkę w formie iPada.

Na którą np wrzucisz okładkę swojego ebooka, kartę ze swojej książki….

Wystarczy, że troszeczkę pobawisz się tym narzędziem, puscisz wodze wyobrazni, a jestem pewna, że uda Ci się stworzyć idąc tym torem bardzo fajne mockup – y pomocne w promocji Twoich produktów online.

 

 

Powodzenia

Pozdrawiam serdecznie
Beata

Opublikowany przez BEATA REDZIMSKA

Jestem blogerką, emigrantką, poczwórną mamą. Kobietą, która nie jednego w życiu doświadczyła, z niejednego pieca jadła chleb. Od prawie 20 lat mieszkam na emigracji we Francji, w Paryżu. Uważam, że emigracja to dobra szkoła życia i wymagająca, choć bardzo skuteczna lekcja pokory. Ale też wewnętrznej siły i zdrowego dystansu do samego siebie i momentami wystawiającej nas na próby codzienności. Jestem tu po to, by pomóc Ci lepiej pisać, skuteczniej docierać do czytelnika, wywołać większe zaangażowanie w social mediach. Czasami rozśmieszę lub zmotywuję. Ale równolegle do Vademecum Blogera jestem autorem kilku niezależnych miejsc w sieci. Ponieważ wiele osób pyta się mnie, jak mimo 4 ciąży i 40 - stki na karku udało mi się zachować linię nastolatki, uruchomiłam kanał na YouTube o zdrowym gotowaniu - bezglutenowo - bezmlecznie. Znajdziesz mnie również na blogu BeataRed.com i powiązanym z nim Instagramie, gdzie piszę bardziej osobiście o Paryżu i mojej pasji, jaką jest nauka języka francuskiego. A jeżeli interesują Cię praktyczne porady o tym, jak budować swoją obecność w sieci zapraszam na mój kanał na You Tube z blogowymi tutorialami.

Dołącz do rozmowy

2 komentarze

  1. Do canvy trzeba mieć dobre zdjęcie, inaczej ciężko uzyskać bardzo dobry efekt. Ale jeśli nie daje rady, to polecam używać generatorów mockupów. W większości są płatne, ale mają klika podstawowych ujęć do przetestowania i sprawdzają się o niebo lepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nowość - KURS - Twój pierwszy produkt online - 39,99 PLN + VAT Odrzuć

Exit mobile version