jak dodać Instagram na bloga?

jak dodać instagram na bloga

Jakiś czas temu pokazywałam Wam jak na szybko (w mniej niż 2 minuty) wstawić galerię zdjęć z Instagramu na bloga za pomocą widżetu Snapwidget. Ale ostatnio zaprzyjaźniona blogerka zadała mi ćwieka. Bo w mojej metodzie, gdy klikniemy na tak uzyskaną galerię przechodzimy na stronę Snapwidżetu, a nie na Instagam, jak to się dzieje u Rudej czyli Natali z bloga Jest rudo

Ale dlaczego opowiadam Wam całą tę historie i obgaduję bloga innej blogerki (którą zresztą bardzo lubię). Oj nieładnie. Robię to w szlachetnym celu, tzn by przemycić trochę technicznej wiedzy. A dokładnie fajne narzędzie za pomocą którego możecie prześwietlić innego bloga opartego na wordpressie. 

Otóż zaraz pobiegłam na bloga Rudej i rzeczywiście. Po kilknięciu w galerię zdjęć z Instagramu od razu przeskakujemy na jej instagramowy profil. I wiecie co: bardzo chciałam podpytać Natalię jak to zrobiła, ale trochę zabrakło mi odwagi. Wtedy przypomniałam sobie o fajnym narzędziu WHAT WP THEME IS THAT, które pozwala prześwietlić każdego bloga działającego w oparciu o wordpressa i sprawdzić z jakiego korzysta szablonu (ile on kosztuje i dlaczego tak drogo) i jakich używa wtyczek. 
 
WNIOSKI: Jeżeli prowadzicie więc bloga w oparciu o wordpress.org mogę polecić Wam 2 wtyczki (przetestowałam je u siebie na MODA NA BIO) do stworzenia galerii z Instagramu, które bezpośrednio (po kliknięciu w Waszą galerię) przeniosą czytelników na Wasz instagramowy profil. 
Jeżeli chodzi o Bloggera przetestowałam kilka rozwiązań i w końcu dzięki pomocy czytelniczki znalałam coś podobnego. 

Jak dodać galerię zdjęć z Instagramu na Bloggera?

Można zrobić to za pomocą takich prostych narzędzi jak

[sociallocker id=”14984″] [/sociallocker]

1. ICONOSQUARE 

Wchodzimy do niego, klikamy na Promote i Photo Gallery Widget,  Get Your  Widget. 

jak dodać instagram na bloga

jak dodać instagram na bloga
Tu uzupełniamy ustawienia (Settings), a przede wszystkim wpisujemy User name i obserwujemy na Podglądzie (Preview). Pobieramy kod, przechodzimy na Bloggera, wchodzimy w Układ, Dodaj gadżet, wybieramy HTML/Java Script i wklejamy pobrany kod. Gotowe.
Jeżeli chcecie, by widżet przenosił czytelników na Wasz Instagram w okienku Linking wybierzcie Instagram (zamiast iconosquare).

jak dodać instagram na bloga

Na blogu wygląda to tak. Jest tu widoczna liczba followersów i opublikowanych fotek. Jeżeli pozostawicie Iconosquare po kliknięciu w Waszą galerię przechodzicie na stronę Iconosquare, ale czytelnik może stąd bezposrednio skomentować foto czy przesłać je dalej np na Facebooka. 

Tak wygląda strona, na którą przenosimy się po kliknięciu w dowolne zdjęcie (przy zachowaniu opcji Iconosquare) z naszej instagramowej galerii. 
 
jak dodać instagram na bloga

2.  INTAGME  

Tu podobnie uzupełniamy swój User name, wybieramy czy chcemy mieć galerię w formie siatki (Grid) czy slajdów (Slideshow), pobieramy kod i wklejamy go na bloga.

jak dodać instagram na bloga

Po wstawieniu galerii na bloga i po kliknięciu w nią jesteśmy przekierowani na stronę Intagme (z naszym profilem Instagramowym), ale czytelnik ma stąd możliwość kliknięcia na ikonkę Follow, czyli śledzenia naszego profilu. Wygląda to tak: 

jak dodać instagram na bloga

3. SNAP WIDGET.

Jak to zrobić krok po kroku opisałam we wpisie Jak stworzyc i dodac na bloga galerie zdjec z Instagramu.

Ale tu podobnie po kliknięciu w zainstalowaną na bloga galerię trafiamy na stronę Snapwidgetu, a dokładnie na nasze instagramowe konto za jej pośrednictwem. Biznes is biznes.

Jak dodać galerię zdjęć z Instagramu na wordpressa? 

WTYCZKA INSTAGRAM FEED.

Jeżeli chodzi o wordpressa znalazłam tu takie rozwiązania: Za pomocą podpatrzonej u Natali wtyczki: INSTAGRAM FEEDJest ona bardzo prosta w obsłudze, po zainstalowaniu, klikacie na Instagram Feed, łączycie się z Waszym kontem na Instagramie, pobieracie tzw Token i User ID i wklejacie je w wymagane miejsce.
 

jak dodać instagram na bloga

Następnie klikacie na Display Your Feed i tu pobieracie kod, który wklejacie w dowolnym miejscu na blogu. W tym celu wchodzicie w Wygląd, Widżety, wybieracie widżet Tekstowy (Tekst) i w niego wklejacie kod, a następnie ustawiacie ten widżet w dowolnym miejscu np w panelu bocznym bloga.

Jeżeli podoba Wam się galeria w formie slajdów, to uzyskacie ją za pomocą innej wtyczki na wordpressa, czyli

INSTAGRAM SLIDER WIDGET 

Po zainstalowaniu tej wtyczki wchodzicie w Wygląd, Widżety, odnajdujecie Instagram Slider, przeciągacie go w wybrane miejsce (w panelu bocznym, czy na dole) i uzupełniacie Wasz User name i np ilość fotek, która ma się pokazywać. 

Zaletą obywdu wtyczek jest to, że po kliknięciu w utworzoną za ich pomocą galerię przechodzimy bezpośrednio na nasze konto na Instagramie. 

A może znacie jakieś skuteczniejsze metody. Pozdrawiam serdecznie 
 
Jeżeli pomogłam, zaciekawiłam lub rozbawiłam proszę polub mnie na FB:

Zapisz się na newsletter i pobierz darmowy ebook: TWOJA MARKA NA INSTAGRAMIE

More from BEATA REDZIMSKA

Narzędzia do tworzenia ładnych treści na bloga.

Dzisiaj chciałabym pokazać Wam kilka narzędzi, z których sama korzystam do tworzenia...
Read More

49 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *