jak dodać Instagram na bloga?

jak dodać instagram na bloga

Jakiś czas temu pokazywałam Wam jak na szybko (w mniej niż 2 minuty) wstawić galerię zdjęć z Instagramu na bloga za pomocą widżetu Snapwidget. Ale ostatnio zaprzyjaźniona blogerka zadała mi ćwieka. Bo w mojej metodzie, gdy klikniemy na tak uzyskaną galerię przechodzimy na stronę Snapwidżetu, a nie na Instagam, jak to się dzieje u Rudej czyli Natali z bloga Jest rudo

Ale dlaczego opowiadam Wam całą tę historie i obgaduję bloga innej blogerki (którą zresztą bardzo lubię). Oj nieładnie. Robię to w szlachetnym celu, tzn by przemycić trochę technicznej wiedzy. A dokładnie fajne narzędzie za pomocą którego możecie prześwietlić innego bloga opartego na wordpressie. 

Otóż zaraz pobiegłam na bloga Rudej i rzeczywiście. Po kilknięciu w galerię zdjęć z Instagramu od razu przeskakujemy na jej instagramowy profil. I wiecie co: bardzo chciałam podpytać Natalię jak to zrobiła, ale trochę zabrakło mi odwagi. Wtedy przypomniałam sobie o fajnym narzędziu WHAT WP THEME IS THAT, które pozwala prześwietlić każdego bloga działającego w oparciu o wordpressa i sprawdzić z jakiego korzysta szablonu (ile on kosztuje i dlaczego tak drogo) i jakich używa wtyczek. 
 
WNIOSKI: Jeżeli prowadzicie więc bloga w oparciu o wordpress.org mogę polecić Wam 2 wtyczki (przetestowałam je u siebie na MODA NA BIO) do stworzenia galerii z Instagramu, które bezpośrednio (po kliknięciu w Waszą galerię) przeniosą czytelników na Wasz instagramowy profil. 
Jeżeli chodzi o Bloggera przetestowałam kilka rozwiązań i w końcu dzięki pomocy czytelniczki znalałam coś podobnego. 

Jak dodać galerię zdjęć z Instagramu na Bloggera?

Można zrobić to za pomocą takich prostych narzędzi jak

[sociallocker id=”14984″] [/sociallocker]

1. ICONOSQUARE 

Wchodzimy do niego, klikamy na Promote i Photo Gallery Widget,  Get Your  Widget. 

jak dodać instagram na bloga

jak dodać instagram na bloga
Tu uzupełniamy ustawienia (Settings), a przede wszystkim wpisujemy User name i obserwujemy na Podglądzie (Preview). Pobieramy kod, przechodzimy na Bloggera, wchodzimy w Układ, Dodaj gadżet, wybieramy HTML/Java Script i wklejamy pobrany kod. Gotowe.
Jeżeli chcecie, by widżet przenosił czytelników na Wasz Instagram w okienku Linking wybierzcie Instagram (zamiast iconosquare).

jak dodać instagram na bloga

Na blogu wygląda to tak. Jest tu widoczna liczba followersów i opublikowanych fotek. Jeżeli pozostawicie Iconosquare po kliknięciu w Waszą galerię przechodzicie na stronę Iconosquare, ale czytelnik może stąd bezposrednio skomentować foto czy przesłać je dalej np na Facebooka. 

Tak wygląda strona, na którą przenosimy się po kliknięciu w dowolne zdjęcie (przy zachowaniu opcji Iconosquare) z naszej instagramowej galerii. 
 
jak dodać instagram na bloga

2.  INTAGME  

Tu podobnie uzupełniamy swój User name, wybieramy czy chcemy mieć galerię w formie siatki (Grid) czy slajdów (Slideshow), pobieramy kod i wklejamy go na bloga.

jak dodać instagram na bloga

Po wstawieniu galerii na bloga i po kliknięciu w nią jesteśmy przekierowani na stronę Intagme (z naszym profilem Instagramowym), ale czytelnik ma stąd możliwość kliknięcia na ikonkę Follow, czyli śledzenia naszego profilu. Wygląda to tak: 

jak dodać instagram na bloga

3. SNAP WIDGET.

Jak to zrobić krok po kroku opisałam we wpisie Jak stworzyc i dodac na bloga galerie zdjec z Instagramu.

Ale tu podobnie po kliknięciu w zainstalowaną na bloga galerię trafiamy na stronę Snapwidgetu, a dokładnie na nasze instagramowe konto za jej pośrednictwem. Biznes is biznes.

Jak dodać galerię zdjęć z Instagramu na wordpressa? 

WTYCZKA INSTAGRAM FEED.

Jeżeli chodzi o wordpressa znalazłam tu takie rozwiązania: Za pomocą podpatrzonej u Natali wtyczki: INSTAGRAM FEEDJest ona bardzo prosta w obsłudze, po zainstalowaniu, klikacie na Instagram Feed, łączycie się z Waszym kontem na Instagramie, pobieracie tzw Token i User ID i wklejacie je w wymagane miejsce.
 

jak dodać instagram na bloga

Następnie klikacie na Display Your Feed i tu pobieracie kod, który wklejacie w dowolnym miejscu na blogu. W tym celu wchodzicie w Wygląd, Widżety, wybieracie widżet Tekstowy (Tekst) i w niego wklejacie kod, a następnie ustawiacie ten widżet w dowolnym miejscu np w panelu bocznym bloga.

Jeżeli podoba Wam się galeria w formie slajdów, to uzyskacie ją za pomocą innej wtyczki na wordpressa, czyli

INSTAGRAM SLIDER WIDGET 

Po zainstalowaniu tej wtyczki wchodzicie w Wygląd, Widżety, odnajdujecie Instagram Slider, przeciągacie go w wybrane miejsce (w panelu bocznym, czy na dole) i uzupełniacie Wasz User name i np ilość fotek, która ma się pokazywać. 

Zaletą obywdu wtyczek jest to, że po kliknięciu w utworzoną za ich pomocą galerię przechodzimy bezpośrednio na nasze konto na Instagramie. 

A może znacie jakieś skuteczniejsze metody. Pozdrawiam serdecznie 
 
Jeżeli pomogłam, zaciekawiłam lub rozbawiłam proszę polub mnie na FB:

Beata Redzimska Vademecum Blogera
Beata Redzimska

Zapisz się na newsletter i pobierz darmowy ebook: TWOJA MARKA NA INSTAGRAMIE

More from BEATA REDZIMSKA

Nauka fotografii: fotki lajfstajlowe z filiżanką kawy czy herbaty.

Dlaczego lajfstajlowe? Bo lajfstajl podbija blogosferę. Po „komercyjnym” sukcesie Kominka coraz więcej...
Read More

48 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *