FACEBOOK, media spolecznosciowe, tutoriale Blogger

Jak zdobyć lajki na Facebooku? Jak dodać Like Boxa pod postem?

jak zdobyc lajki na facebooku

jak zdobyć lajki na fb ; Jak zdobyć więcej lajków na Facebooku?

Witam Was serdecznie w Nowym Roku, który zaczynam z odrobiną humoru i z małym poślizgiem. Wybaczcie proszę. Ale przejdźmy do rzeczy.

Czy założyliscie już fanpage na Facebooku? Czy wiecie jak zdobyć lajki na fb?

To zadanie na ten nowy (mam nadzieję super) rok.

Bo warto być na Facebooku.

A jeżeli piszecie bloga warto stworzyć zadedykowaną mu stronę i dodać Like Box przynajmniej w panelu bocznym. Facebook to platforma o ogromnym potencjale do promocji każdego bloga.

Czasami za jej pomocą: wiadomość, zdjęcie, czy wpis mogą rozejść się wirusowo po internecie. Chyba każdy bloger o tym marzy. Bo łatwo nawiązuje się tu kontakty – na słynnym amerykanskim luzie. RELAX. TAKE IT EASY. COOL.

Miliony osób na całym świecie mają tu swoje konto. I co ważniejsze przeglądają je przynajmniej kilka razy na dzien. Najczęsciej na swoim telefonie komórkowym. Robią sobie mały wypad na chwilkę na Facebooka:

 • By odprężyć się i poplotkować.
 • By dowiedzieć się: kto? z kim? i dlaczego? Za to kocham Facebook. No coż: Jestem kobietą.
 • By zerknąć na radosną twórczość znajomych. Pierwszy, drugi, trzeci …. n-ty ząbek pociechy przyjaciłółki. Sama też jestem mamą. Ale nie obawiajcie się, spokojnie możecie polubić moj profil, tego typu informacji nie rozpowszechniam.

Oczywiście punktem wyjścia jest zdobywanie coraz to nowych polubien. Osobiście nie jestem w tym temacie asem (wystarczy spojrzeć na moje statystyki). Ale postanowiłam to zmienić i

 • po pierwsze częściej bywać na Facebooku, po drugie porozpieszczać moich followersów (ale nie kolejnymi ząbkami mojej pociechy, zresztą wszystko w swoim czasie).

Dlatego przeanalizowałam swoje błędy (choć moim grzechem głównym jest NIC NIE ROBIENIE). 

Jak zdobyć lajki na fb?

Poszperałam tu i ówdzie, by dowiedzieć się co chwyta na Facebooku. Choć ilość polubien nie zawsze przekłada się na ruch na stronie. Zależy od tego kogo udało się Wam zwerbować (czy osoby śledzące Wasz profil rzeczywiscie interesuje tematyka Waszego bloga?).

Warto wiedzieć, że czasami można mieć setki followersów i zero ruchu na blogu z tego tytułu.

Ale niezależnie od wszystkiego polubienia zdobywać warto. Bo im macie ich więcej, tym większa jest szansa, że będą generować dodatkowy ruch na stronie. No i w oczach Google rośnie Wasz autorytet w tym medium społecznościowym.
jak zdobyć lajki na fb ; Jak zdobyć więcej lajków na Facebooku?

A można to robić różnymi metodami.

Jak zdobyć lajki na fb?

 • Publikując treści zgodne z tematyką swojej strony. Z tym czego oczekują śledzące Twoj profil na Facebooku osoby.
 • Publikując w odpowiednim momencie. Czyli w takich godzinach, kiedy ludzie zaglądają na Facebooka. To trzeba już własnoręcznie przetestować. Może to być rano (przed pracą), w południe (w trakcie przerwy obiadowej), pod wieczór (w drodze z pracy i po pracy). Niektóre strony będą miały większy ruch w weekendy (szczególnie jeżeli dotyczą czegoś co zwyczajowo w weekend się robi). Inne w tygodniu (jeżeli dotyczą czegoś co wiąże się z pracą). 
 • Pisząc tutoriale, listy, poradniki. Dobra użyteczna treść zachęca sama sobą, by się nią dzielić.
 • Pisząc sympatyczne i humorystyczne notki. Chyba każdy lubi przesłać znajomym to, co go rozbawiło. A na pewno chętniej dzielimy się optymistycznymi przekazami niż tym, co nas podłamuje.
 • Załączając zabawne zdjęcia. Humor jest wspaniałym narzędziem marketingowym. Najczęściej to, co chwyta w sieci i robi w niej “wirusową” (w cudzyłowiu) karierę jest właśnie zabawne. Po latach przypominamy sobie jeszcze dowcipne reklamy.
 • Dołączając jakkiekolwiek zdjęcie do publikowanej na Facebooku notki. Najlepiej ładne, zabawne, przyciągające wzrok. Ale lepszy rydz, niż nic. Sucha notka (bez fotki) przepadnie wśród nawału wiadomości wysłanych przez pozostałych użytkowników. Ząbki, ząbeczki i inne mleczaki? Gdyście wiedzieli ile moja przyjaciółka Sylwana potrafi wypuścić takich zdjęć na dzien?
 • Instalując wyskakującego LikeBoxa. Ale pamiętajcie, że każdy kij ma dwa konce. Bo o ile jeden polubi ( by móc przejść dalej), drugi ucieknie, gdzie pieprz rosnie. Ale ryzyko jest wliczone w każdy biznes.
 • Najlepsze zachowałam sobie na koniec: Urządzając konkurs, wygyrwajkę, Candy. Jak to nazwiecie – nieważne. Ale taka metoda (powiedzmy sobie małej korupcji) jest bardzo skuteczna. Bo żeby otrzymać, najpierw trzeba coś dać. Tu chodzi o obiecanie nagrody czytelnikowi, który albo napisze komentarz, albo wstawi Twoj banerek na swoją stronę (z linkiem), albo polubi Twoj profil na Facebooku. Lub wszystkie 3 na raz. A co? Jak szaleć to szaleć. A sądząc z popularności tego typu akcji – ta metoda bardzo dobrze skutkuje. 

A co można zaoferować lub raczej rozlosować wśród czytelników:

 • e-booka ze zbiorem własnych genialnych myśli – to specjalność Smurfa Ważniaka. (Oglądacie Smurfy? Ja uwielbiam.),
 • serwetkę wydzierganą krzyżykiem podczas bezsennych nocy,
 • lub cokolwiek innego, byle sprawiało komuś przyjemność. Znacie wyrażenie: “mała rzecz, a cieszy”? No własnie. Garfield (też go uwielbiam) każdego polubi za porcję lazani. Ale solidną – przynajmniej 80 kg na jedno posiedzenie.

 

jak zdobyć lajki na fb ; Jak zdobyć więcej lajków na Facebooku?

No i oczywiscie można od czasu do czasu zachęcić czytelników do polubienia swojego profilu na FB

Umieszczając Like Box pod postem.

Ale na własną odpowiedzialność. Bo o ile niektórzy chwycą rybkę, inni mogą uznać to za brak taktu, taktyki, czy po prostu nachalność. Nie darmo mądrość ludowa mówi: “Co za dużo, to niezdrowo”. Ocenę zostawiam Wam samym. Choćby nie wiem jak kusiło, by się autopromować, nie należy przekroczyć delikatnej granicy między dyskretnym marketingiem a marketingowym ładowaniem się z butami, tam gdzie nikt nas nie chce.

Oczywiście warto upiększyć (od strony wizualnej) własny profil na FB, wstawić zdjęcie profilowe i zdjęcie w tle.

No i zacząć działałać.  

Jak przyznałam się Wam na samym początku: To co napisałam tutaj jest czystą teorią.

Bo w praktyce na Facebooku Vademecum Blogera rzadko bywałam. Na Facebooku prywatnym z zacięciem sledzę: kto, z kim, dlaczego i nigdy mi się to nie nudzi. Jestem kobietą. Ale obiecuję Wam, że to się zmieni. To moje postanowienie na ten nowy rok.

Dziękuję serdecznie tym wszystkim cudownym osobom, które szczodrze i spontanicznie (bez żadnych prłób korupcji z mojej strony) polubiły mojego fanpaga. To ogromny zaszczyt dla mnie. Postaram się stanąć na wysokości zadania. 

A jeżeli nie było mnie na FB to banalnie z braku czasu. Teraz zautomatyzowałam udostępnianie linków do kolejnych moich wpisów za pomocą Tweeterfeedu. I postaram się systematyczniej wrzucić coś sensownego, zabawnego, czy po prostu ku uciesze serc.

A jak nie to i tak za 100 lat będę miała 1000 followersow. Rachunek jest prosty (10 razy 100 lat). Pewnie tego nie dożyję, ale to nie przeszkadza mi to pomarzyć. Bo jak to gdzieś przeczytałam: “Ci, ktłórzy wierzą w swoje marzenia, budują lepszą przyszłość”.

Pozdrawiam. Beata

A to już obiecany w tytule tutorial.

Wejdz na stronę https://developers.facebook.com/docs/plugins/page-plugin. Uzupełnij wymagane rubryki, zaczynając od podania adresu Twojego Fan Paga.

jak zdobyć więcej lajków na fb

Nie wiesz jak znalezc adres Twojego Fan Page? Zaloguj się do Facebooka, otworz Twoją stronę i skopiuj jej adres (a następnie wklej go na stronie Facebook Developpers)
Jak zdobyć więcej lajków na fb Facebooku?

Po wklejeniu adresu URL Twojego Fan paga, na podglądzie pojawi się Twoj like box. Jeżeli chcesz go wstawić pod postem (by przypomniec o nim czytelnikom), to prawdopodobnie będziesz chciał go trochę uproscic. W tym celu musisz zdjąć ptaszki (haczyki) przy okienkach (które otoczyłam ramką):

 • Show Friends Faces (żeby nie pokazywać twarzy),
 • Show Posts (żeby nie pokazywać ostatnich postów, jakie zostały opublikowane na Twoim fejsie),
 • Show Header, Show Border (żeby nie pokazywać nagłowka i ramki).

Totalna prostota i mininalizm. Elegancja tkwi w prostocie. Ktoś mądry tak to kiedyś powiedział.

Jak zdobyć więcej lajków na fb Facebooku?
Po zrobieniu tego na podglądzie widzimy wymarzonego minimalistycznego Like Boxa.

Teraz klikamy na Get Code. Pokazuje nam się plansza z kodem w 2 czesciach. Pobieramy obydwa odcinki kodu.

jak zdobyć lajki na fb , Jak zdobyć więcej lajków na fb Facebooku?

Teraz wchodzimy do naszego wpisu (trzymając zapisany w pamięci) kod naszego “minimalistycznego” Like Boxa. Gdy napiszemy treść naszego posta (lub przed – bez znaczenia) klikamy na okienko HTML (oznaczyłam czerwoną ramką). Schodzimy na sam doł strony i pod “zakodowaną” trescią artykułu wklejamy nasz kod. Zapisujemy i żeby powrocic do normalnego podglądu klikamy na okienko obok: Nowy Post.
jak zdobyć lajki na fb ; Jak zdobyć więcej lajków na fb Facebooku?
Mamy takiego sympatycznego Like Boxa, którego może tym razem ktoś polubi.

A jeżeli chciecie dodac taki Like box pod każdym kolejnym wpisem, wchodzicie w Ustawienia, Posty i komentarze, Szablon posta i wklejacie Wasz kod ewentualnie z tekstem typu: Jeżeli pomogłam, zaciekawiłam lub rozbawiłam znajdziesz mnie na FB:

jak zdobyć lajki na fb ; Jak zdobyć więcej lajków na fb Facebooku?

 

Pozdrawiam serdecznie

Beata

Jeżeli pomogłam, zaciekawiłam lub rozbawiłam znajdziesz mnie na FB:

 

Serdecznie zapraszam Was na newsletter dotyczący prowadzenia bloga, marketingu internetowego, porad i narzędzi dotyczących blogowania i regularnej porcji motywacji. Zapisywać możecie się tutaj.


Pozdrawiam serdecznie.

Beata

Enregistrer

Enregistrer

Enregistrer

Zapisz się na newsletter i pobierz darmowy ebook: TWOJA MARKA NA INSTAGRAMIE

O AUTORZE

Jestem blogerką, emigrantką, poczwórną mamą. Kobietą, która nie jednego w życiu doświadczyła, z niejednego pieca jadła chleb.

Od prawie 20 lat mieszkam na emigracji we Francji, w Paryżu.

Uważam, że emigracja to dobra szkoła życia i wymagająca, choć bardzo skuteczna lekcja pokory. Ale też wewnętrznej siły i zdrowego dystansu do samego siebie i momentami wystawiającej nas na próby codzienności.

Jestem tu po to, by pomóc Ci lepiej pisać, skuteczniej docierać do czytelnika, wywołać większe zaangażowanie w social mediach. Czasami rozśmieszę lub zmotywuję.

Ale równolegle do Vademecum Blogera jestem autorem kilku niezależnych miejsc w sieci.

Ponieważ wiele osób pyta się mnie, jak mimo 4 ciąży i 40 - stki na karku udało mi się zachować linię nastolatki, uruchomiłam kanał na YouTube o zdrowym gotowaniu - bezglutenowo - bezmlecznie.

Znajdziesz mnie również na blogu BeataRed.com i powiązanym z nim Instagramie, gdzie piszę bardziej osobiście o Paryżu i mojej pasji, jaką jest nauka języka francuskiego.

A jeżeli interesują Cię praktyczne porady o tym, jak budować swoją obecność w sieci zapraszam na mój kanał na You Tube z blogowymi tutorialami.

(10) Komentarzy

 1. przydatna notka 🙂

 2. kolejna rada,którą wykorzystałam 🙂
  dziękuję 🙂

 3. a jak to się ma w WordPressie? Nie mogę się doszukać 😉

 4. Bardzo fajny i przydatny tutorial, dziękuje bardzo 😀

 5. Anonymous says:

  Interesujesz się wierszami czy opowiadaniami? Zajrzyj na stronę https://www.facebook.com/pages/Moje-Teksty/754061631351500?ref=aymt_homepage_panel 🙂 Może coś Cię zainteresuje 😀

 6. Doskonały tutorial, ale u mnie to nie działa! Widzę w podglądzie bloggera, a po wyświetleniu już nie 🙁

 7. Wielkie dzięki za ten tutorial. Mam takie może banalne pytanie, czy wiesz może, czy można i jak można daną stronę / fanpage zamknąć? Przez przypadek utworzyłam aż 3 strony, ale żadna nie jest taka, jaką ostatecznie chcę mieć. Będę bardzo wdzięczna za pomoc.

 8. Ogromne dzięki za super przydatny post! Dzięki Tobie mój blog nabiera już profesjonalnego wyglądu, mam nadzieję, że zaowocuje to w przyszłości. Przy okazji – wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2017!

 9. Bardzo ciekawy pełen humoru wpis:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *