Jak zdobyć followersów na Instagramie?

jak zdobyć followersów na instagramie

jak zdobyć followersów na instagramie

Bez Facebooka, Instagrama i innych społecznościówek trudno nam zaistnieć. Ludzie chcą nas podglądać, utożsamiać się z nami.

Mocny Instagram to często miejsce, gdzie wokół naszego profilu gromadzi się zupełnie inna społeczność, niż na Facebooku. Dlatego warto zastanowić się jak zdobyć followersów na Instagramie.

Zapraszam Was na post gościnny, który przygotowała Sylwia Kwaśniewska, autorka lifestylowego www.rosaline.com.pl. Syliwę możecie obserwować na Instagramie jako https://instagram.com/rosa.rosaline/.

jak zdobyć followersów na instagramie

Ładne lub pomysłowe zdjęcia to podstawa

Na Instagramie są zazwyczaj dwa typy popularnych kont. Większość prezentuje piękne zdjęcia, często na białym tle, pokazujące codzienność w sposób nie tyle wyjątkowy, co bardzo estetyczny. Druga grupa popularnych osób to ta, która miała niecodzienny pomysł na wykorzystanie swojego konta.

Ludzie lubią ładne zdjęcia, więc musisz dbać o ich jakość. Jeśli dodajesz zdjęcie jedzenia, nawet swojski gulasz musi wyglądać apetycznie. Dlatego warto przed zrobieniem zdjęcia przygotować potrawę w ładniejszym wydaniu, niż zwykle.

jak zdobyć followersów na instagramie

Nie ograniczaj się do telefonu komórkowego

Najpopularniejsze blogerki na Instagramie mają zazwyczaj piękne zdjęcia, często dodają te same fotografie na blogi. Są one perfekcyjne, widać, że nie zostały zrobione telefonem komórkowym. Skoro inni nie ograniczają się do robienia zdjęć telefonem, również tego nie rób. Warto robić zdjęcia zwykłym aparatem, obrabiać je, a dopiero później wrzucać na Instagram. Jest to o wiele bardziej czasochłonne, niż zwykłe pstrykanie fotek komórką, ale jeśli Twój telefon nie zapewnia odpowiedniej jakości zdjęć, trzeba sobie pomóc aparatem.

jak zdobyć followersów na instagramie

Twój profil musi żyć

Jeśli masz już dobre zdjęcia pamiętaj także o częstotliwości ich dodawania. Jedna fotka na tydzień to za mało. Ludzie chcą ciągle czegoś nowego, musisz przypominać o swojej obecności dostarczając jak najczęściej ładne zdjęcia swojej społeczności. W końcu po to zakładamy profile na Instagramie, by dodawać, ale też oglądać piękne i ciekawe fotografie.

jak zdobyć followersów na instagramie

Odpowiednie hashtagi

Hashtagi są niesamowicie ważne. Gdy dopiero zdobywasz obserwatorów, to właśnie dzięki nim część osób trafi na Twój profil.

Jeśli nie masz pomysłu na hashtagi skorzystaj z dodatkowej aplikacji. Ja korzystam z Tagfire. Ta mała aplikacja podpowiada, jakie są najpopularniejsze hashtagi do danego tematu zdjęcia. Niestety jest to aplikacja w wersji angielskiej i właśnie takie hashtagi podpowiada. Oprócz angielskich hashtaów zawsze używam także polskich. Wiele osób szuka konkretnych zdjęć właśnie wpisując polskie nazwy, jeśli ktoś znajdzie nas wpisując polską nazwę, mamy pewność, że znaleźliśmy rodzimego odbiorcę. Polskich odbiorców zawsze łatwiej będzie zachęcić do tego, by oprócz Instagrama zainteresowali się także naszym blogiem. Zagraniczny obserwator raczej na zawsze pozostanie z nami jedynie na Instagramie, jeśli nie prowadzimy dwujęzycznej strony.

jak zdobyć followersów na instagramie

Musisz pokazać się innym

Wiele osób, które mogą zostać Twoimi obserwatorami nawet nie wie o Twoim istnieniu. Zazwyczaj wpisują inne hashtagi lub w ogóle nie szukają nowych profili do obserwowania. I tutaj Twoim zadaniem jest im pokazać, że warto Cię obserwować. Jak to zrobić? Nie żałuj serduszek przy zdjęciach  zupełnie obcych osób. Zazwyczaj, jeśli dasz komuś serduszko ta osoba wejdzie na Twój profil żeby zobaczyć kim jesteś i co dodajesz na Instagram. Jeśli dbasz o punkt pierwszy i podstawą Twojego profilu są ładne, albo pomysłowe zdjęcia, osoba zaczepiona serduszkiem prawdopodobnie zostanie na dłużej.

jak zdobyć followersów na instagramie

Jak szukać swojej grupy docelowej?

Hashtagi są najprostszą opcją, ale nie najskuteczniejszą. Możesz codziennie dawać serduszka zdjęciom z ulubionym hashtagiem. Ważne żeby robić to regularnie i wyszukiwać ciągle nowe hashtagi, pod którymi znajdują się zdjęcia Twoich potencjalnych obserwatorów.

Inną, skuteczniejszą metodą, jest znalezienie osób, które lubią blogerów. Znasz na pewno mnóstwo ludzi, prowadzących podobne profile do Twojego, a jednocześnie o wiele popularniejszych. Pamiętaj, że ludzie lubią rzeczy, do których są przyzwyczajeni. Wejdź na profil osoby, która ma mnóstwo obserwatorów i dodaje zdjęcia w podobnym klimacie do Ciebie. Rozdaj serduszka przy zdjęciach obserwatorów tej osoby. Prawdopodobnie z ciekawości wejdą na Twój profil i zastaną tam zdjęcia, które będą im się podobały, wtedy zostaną na dłużej.

Jest to najbardziej skuteczna, choć czasochłonna metoda zdobywania followersów. W połączeniu z ładnymi zdjęciami lub ciekawym profilem działa niezawodnie. Pamiętaj również żeby lajkować ulubione hashtagi i nie ograniczać się do dawania serduszek tylko innym blogerom. Jeśli Twoją grupą docelową są inni blogerzy tak jak Beaty, ma to sens. Jednak większość z nas pisze uniwersalne treści i warto przyciągać również ludzi, którzy nie mają blogów, a jedynie je czytają. Zazwyczaj, jeśli komuś podoba się nasz profil na Instagramie prędzej czy później wejdzie on na naszego bloga jeśli będziemy dodawać wzmianki o nowych postach.

jak zdobyć followersów na instagramie

Postaw sobie cel

Najważniejszy we wszystkim jest cel. Instagram tak jak inne media społecznościowe zmusza nad do ciągłej pracy. Zdobycie setek czy tysięcy fanów wymaga zaangażowania.

Najłatwiej postawić sobie cel związany z ilością polubionych zdjęć lub zdobyciem określonej liczby obserwatorów dziennie.

Na początek wystarczy, że polubisz dziennie 100 innych zdjęć. Nie przyniesie to spektakularnych efektów, ale będą zauważalne.

Możesz również postawić sobie, jako cel zdobycie 10 obserwatorów dziennie, a może nawet 20? Wszystko zależy od Ciebie.

Uważaj na jedną rzecz! Nie możesz lubić zdjęć na Instagramie na akord. Jeśli chcesz polubić wszystkie zdjęcia z hashtagiem #pizza i zaczniesz robić to mechanicznie, lubiąc zdjęcia jak popadnie, jednocześnie przewijając bardzo szybko ekran, Twoje konto może zostać zablokowane.

jak zdobyć followersów na instagramie

Skąd możesz mieć pewność, że to zadziała?

Pierwszego sierpnia byłam załamana stanem mojego konta na Instagramie. Od czasu do czasu wrzucałam jakieś zdjęcia i wyłączałam aplikacje. Na początku sierpnia miałam 58 obserwatorów. Dlaczego tak mało? Nie angażowałam się, nie dawałam serduszek innym ludziom, nie szukałam swojej grupy docelowej. Wiedziałam co trzeba zrobić, ale brakowało mi motywacji. Zmobilizowałam się i pokochałam Instagram, złapałam bakcyla i postanowiłam dodawać jedno zdjęcie dziennie. Nie zawsze mi to wychodzi, ale staram się nadrabiać zaległości i być aktywnym użytkownikiem. Zobacz na moim profilu ilu mam obserwatorów na dzień dzisiejszy, 1 sierpnia miałam ich 58.

Podsumowując, sukces na Instagramie gwarantują 3 rzeczy: dobre zdjęcia – hashtagi – zaangażowanie.

Post napisała Sylwia Kwaśniewska, autorka lifestylowego www.rosaline.com.pl. Syliwę możecie obserwować na Instagramie jako https://instagram.com/rosa.rosaline/.

Podobne wpisy:

Jak dodać Instagram na bloga?

Jak stworzyć galerię zdjęć z Instagramu i dodać na bloga?

Zapisz się na newsletter i pobierz darmowy ebook: TWOJA MARKA NA INSTAGRAMIE

More from BEATA REDZIMSKA

Startupy, które odniosły sukces. Powiedziano mi, że to jest niemożliwe.

Jak francuski startup stał się amerykańskim jednorożcem? Powiedziano mi, że to jest...
Read More

26 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *