NAJNOWSZE WPISY, VADEMECUM BLOGERA

Jak włączyć możliwość subskrybowania swojego prywatnego profilu na Facebooku.

Jak włączyć możliwość subskrybowania swojego prywatnego profilu na Facebooku.

Jak włączyć możliwość subskrybowania swojego prywatnego profilu na Facebooku.

Jason Hunt natchnął mnie do czegoś jeszcze: do wykorzystania profilu prywatnego na Facebooku w bardziej pragmatyczny sposób.

Czyli do włączenia możliwości subskrybowania swojego prywatnego profilu. 😃😍

Bo o ile na profilu prywatnym mamy możliwość posiadania do 5000 znajomych (ja mam dopiero prawie 500 i już się gubię). O tyle możliwości obserwowania prywatnego profilu są bodajże nieograniczone… 😂😍

Czy warto to zrobić: Jason Hunt argumentuje to tak:

Natychmiast włącz subskrybowanie profilu prywatnego. Po dupie najmocniej i najszybciej dostają fanpage’e. Facebook prywatne sfery utrzyma przy życiu najdłużej, bo coś musi napędzać ten serwis, a Janek Kowalski na pewno nie będzie płacił za to, żeby Marysi Kowalskiej napisać, jak bardzo ją kocha.

🤣😍Jest w tym sporo racji, bo jeżeli fanpage dostają po zasięgach, Facebook nie może ich tak drastycznie ciąć osobom prywatnym, bo wtedy: po co komu Facebook, prawda?

Bo jeżeli na moim prywatnym profilu pokazuję prywatne rzeczy, jednak robię to w sposób kontrolowany i w pewnym sensie strategiczny. A teraz będę to robić jeszcze bardziej…. strategicznie.

Może w pewnym sensie – paradoksalnie 😎 jest to takie antidotum na puszczanie zbyt beztroskich informacji, co długofalowo będzie szkodzić naszemu wizerunkowi i bezpieczeństwu.

😎🤩Teraz, od technicznej strony, bo trochę się głowiłam nad tym, jak to zrobić. A robi się to bardzo prosto, jak już się wie JAK.

Tutorial.

Kiedy jesteśmy na swoim prywatnym profilu, w prawym górnym rogu, rozwijamy strzałkę Ustawienia, dalej wybieramy Posty publiczne, tutaj w ustawieniach: Kto może mnie obserwować, wybieramy Publiczny (profil publiczny).

Jak włączyć możliwość subskrybowania swojego prywatnego profilu na Facebooku.

Teraz zjeżdżamy w dół strony. Tu jest dostępna tzw wtyczka obserwowania, czyli możemy dodać przycisk Obserwuj do swojej witryny, kopiując podany tu kod.

Jak włączyć możliwość subskrybowania swojego prywatnego profilu na Facebooku.

Następnie w ustawieniach naszej strony, ja mam bloga na wordpressie, więc weszłam w Wygląd, Widgety, dodałam powyższy kod jako Własny HTML (w kodzie był mały błąd musiałam poprawić allowTransparency z dużym T na allowtransparency z małym t.)

Jak włączyć możliwość subskrybowania swojego prywatnego profilu na Facebooku.

A jeszcze powyżej, żeby guzik Obserwuj był bardziej widoczny dodałam swoje zdjęcie…

Teraz mam kolejny kanał docierania z tym, co tworzę….

Jak włączyć możliwość subskrybowania swojego prywatnego profilu na Facebooku.

Proste i mam nadzieję, że skuteczne.

Pozdrawiam serdecznie

Beata

 
 

Zapisz się na newsletter i pobierz darmowy ebook: TWOJA MARKA NA INSTAGRAMIE

O AUTORZE

Jestem blogerką, emigrantką, poczwórną mamą. Kobietą, która nie jednego w życiu doświadczyła, z niejednego pieca jadła chleb.

Od prawie 20 lat mieszkam na emigracji we Francji, w Paryżu.

Uważam, że emigracja to dobra szkoła życia i wymagająca, choć bardzo skuteczna lekcja pokory. Ale też wewnętrznej siły i zdrowego dystansu do samego siebie i momentami wystawiającej nas na próby codzienności.

Jestem tu po to, by pomóc Ci lepiej pisać, skuteczniej docierać do czytelnika, wywołać większe zaangażowanie w social mediach. Czasami rozśmieszę lub zmotywuję.

Ale równolegle do Vademecum Blogera jestem autorem kilku niezależnych miejsc w sieci.

Ponieważ wiele osób pyta się mnie, jak mimo 4 ciąży i 40 - stki na karku udało mi się zachować linię nastolatki, uruchomiłam kanał na YouTube o zdrowym gotowaniu - bezglutenowo - bezmlecznie.

Znajdziesz mnie również na blogu BeataRed.com i powiązanym z nim Instagramie, gdzie piszę bardziej osobiście o Paryżu i mojej pasji, jaką jest nauka języka francuskiego.

A jeżeli interesują Cię praktyczne porady o tym, jak budować swoją obecność w sieci zapraszam na mój kanał na You Tube z blogowymi tutorialami.

(2) Komentarze

  1. O proszę, bardzo ciekawe. Muszę to przeprowadzić także u siebie 🙂

  2. Dzięki za instrukcję. Wprowadziłam u siebie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/beatared/public_html/vademecumblogera.pl/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:51 Stack trace: #0 /home/beatared/public_html/vademecumblogera.pl/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(658): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/beatared/...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/beatared/public_html/vademecumblogera.pl/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 51