Jak wgrać szablon na bloga na blogspocie?


Jak zindywidualizowa
ć wygląd bloga, stworzyć unikalną szatę graficzną, nadać niepowtarzalny charakter Twojej witrynie również od strony wizualnej?

To pytanie na pewno zaczniesz sobie stawiać na pewnym etapie rozwoju bloga. Bo prawdą jest, że Twoj blog będzie oceniany nie tylko pod kątem zawartości merytorycznej, ale również wyglądu. Choć nie szata zdobi człowieka, niektórzy oceniają nas na tej podstawie. Podobnie jest z blogiem. Profesjonalny wygląd doda mu wiarygodności.

O ile Blogger zawiera tylko kilka podstawowych szablonów, o tyle w internecie można znalezć całe mnóstwo stron oferujących darmowe templatki (szablony) do wgrania na bloga. Wystarczy przysiąść, poszperać, wybrać ten wymarzony, załadować go, rozpakować i wrzucić na bloga. Jak? Poniżej krótka instrukcja.


Przed tym jednak kilka uwag:
Choćby nie wiem jak byłbyś zauroczony nowym szablonem, pamiętaj o zrobieniu kopii starego. Tak, by móc do niego wrócić, jezeli rzeczywistość okaże się mniej piękna od marzen. Instrukcja poniżej.
Wgranie szablonu to nie wszystko. Najprawdopodobniej będzie wymagał on spolszczenia. A to z kolei grzebania w kodzie HTML. Jeżeli się w tym nie czujesz, możesz zechcieć wrócić do starego szablonu (stąd potrzebna Ci będzie jego kopia).
Jeżeli zaś boisz się tego na początek możesz spróbowć zindywidualizować szablon dostarczony przez Bloggera. Chociażby wstawiając własne zdjęcie (o tym jak to zrobić – wkrótce).
Jeżeli lubisz eksperymentować możesz stworzyć bloga testowego. Wtedy bez ryzyka bedziesz mógł przeprowadzać najróżniejsze próby. Jeżeli już masz konto na Blogerze zajmie Ci to dosłownie kilka sekund, a wiele możesz się dzięki temu nauczyć.
Jeżeli jednak nie zadowala Cię żaden z szablonów proponowanych przez Bloggera, nie zostaje Ci nic innego jak skorzystanie z zasobów internetu. Oto kilka stron oferujących darmowe szablony na Bloggera. 
http://www.premiumbloggertemplates.com/
http://www.deluxetemplates.net/
http://www.dhetemplate.com/
http://besttheme.net/
http://blogtemplate4u.com/
http://javatemplates.com  

Jak zainstalować taki szablon na blogspocie? 

Oto krótka Instrukcja obsługi. Pobieramy upatrzony szablon. Do dyspozycji mamy wiele stron. Ja wyszperałam mój (który nazywa sie Responsive) na btemplates.com. Gdy znajdziemy odpowiedni szablon klikamy na Download.Gdy pobierzemy już szablon, należy go wypakować na dysk komputera. Otrzymujemy jeden lub wiecej plików z rozszerzeniem .xml . To je będziemy używać do instalacji. Ja do rozpakowania użyłam programu Izarc (możecie go bezpłatnie pobrać z internetu).


Teraz logujemy się na bloga i wchodzimy w Szablon. Tu klikamy w prawym górnym rogu na Utwórz / Przywróć kopię zapasowa. I na wszelki wypadek zapisujemy obecną wersję szablonu.(gdybyśmy chcieli do niej wrócić).

W tym celu klikamy na Pobierz pełny szablon i zapisujemy go w komputerze

Następnie wybieramy Pobierz szablon z pliku na dysku twardym. Powinien to być plik z rozszerzeniem .xml . W moim przypadku nosi on nazwę: ResponsiveT (to nazwa szablonu, który wybrałam).

Szablon zostaje zaladowany na bloga. Widzimy to na podglądzie.
A tak już prezentuje się na blogu. Ja do tego celu odgrzebałam jakiś mój stary, zapuszczony blog. Ale Ty w tym celu możesz stworzyć blog testowy. Lub iść na całego na Twoim głównym blogu.

Do dzieła. I powodzenia. Pozdrawiam serdecznie Beata
 
Jeżeli pomogłam, zaciekawiłam lub rozbawiłam znajdziesz mnie na FB:

Beata Redzimska Vademecum Blogera
Beata Redzimska

Zapisz się na newsletter i pobierz darmowy ebook: TWOJA MARKA NA INSTAGRAMIE

More from BEATA REDZIMSKA

Jak dodać baner na bloga na Bloggerze?

Czasami możesz chcieć dodać baner na bloga. Z różnych powodów. Chociażby po...
Read More

24 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *