Jak usunąć tło ze zdjęcia i do czego może Ci się to przydać?

Jak usunąć tło ze zdjęcia i do czego może Ci się to przydać?

Jak usunąć tło ze zdjęcia i do czego może Ci się to przydać?

I tu bardzo fajne narzędzie – REMOVE.BG

Które jednym kliknięciem pozwala na usunięcie tła ze zdjęcia (na którym muszą znajdować się osoby – sylwetki osób).

W ten sposób możesz uzyskać swoją podobiznę na przezroczystym tle (umownie tło oznaczone takimi niebieskimi kwadracikami).

I teraz po co?

Jeżeli np chcesz stworzyć grafiki np promujące Twój produkt, czy np. grafiki pokazujące Ciebie na innym tle, z dopisanym konkretnym tekstem.

Tutaj może właśnie będziesz potrzebował tylko zarysu swojej sylwetki, którą łatwiej będzie Ci wpisać w tworzoną przez Ciebie grafikę.

Już pokazuję to na przykładzie:

I takie najbardziej praktyczne zastosowanie, czyli po prostu tworzenie grafik.

Tu możesz wykorzystać świetne i wciąż darmowe narzędzie (Alleluja) – wszechstonny kombajn, czyli Canva.

Zdjęcie 1:

Chciałam stworzyć tutaj zabawne, czy zaczepno – prowokujące zestawienie – ja w żółtej kamizelce na tle tych dwóch dobrze znanych panów – na potrzeby mojego drugiego fanpejdża PARYZ Nieznany  i bloga – pichcę na niego rewolucyjną notkę.

Wzięłam swoje zdjęcie, wyczyściłam z niego tło, dorzuciłam się, ze swoją podobizną na tle tak zacnego towarzystwa. Oczywiście w żółtej kamizelce – paryski klimat.

Ale, możesz to wykorzystać dużo bardziej pragmatycznie:

Jeżeli chcesz zrobić grafikę przedstawiającą np. Twoją działalność, czyli Ciebie i Twój np wirtualny produkt (czyli przygotowując grafikę sprzedażową).

Tu potrzebna Ci będzie raczej Twoja podobizna (lepiej bez tła), po to, by zestawić ją na wspólnym tle i dokleić do tego różne napisy.

Wszystko bardzo proste do wykonania w Canvie.

Gdzie możesz wybrać sobie dowolny format grafiki, a potem pracując na warstwach, przesuwać np swoją podobiznę do przodu, tak by pojawiła się na tle czegoś innego, albo dobierając może bardziej malownicze tło.

Jak ja tu np dobrałam malowniczą, ukwieconą łąkę.

Wystarczy puścić wodze wyobraźni i spróbować.

Powodzenia.

Pozdrawiam serdecznie

Beata

PS. Jeżeli znacie inne fajne narzędzia graficzne -podzielcie się, proszę w komenatrzach – z jakich ich funkcji korzystacie?

Opublikowany przez BEATA REDZIMSKA

Jestem blogerką, emigrantką, poczwórną mamą. Kobietą, która nie jednego w życiu doświadczyła, z niejednego pieca jadła chleb. Od prawie 20 lat mieszkam na emigracji we Francji, w Paryżu. Uważam, że emigracja to dobra szkoła życia i wymagająca, choć bardzo skuteczna lekcja pokory. Ale też wewnętrznej siły i zdrowego dystansu do samego siebie i momentami wystawiającej nas na próby codzienności. Jestem tu po to, by pomóc Ci lepiej pisać, skuteczniej docierać do czytelnika, wywołać większe zaangażowanie w social mediach. Czasami rozśmieszę lub zmotywuję. Ale równolegle do Vademecum Blogera jestem autorem kilku niezależnych miejsc w sieci. Ponieważ wiele osób pyta się mnie, jak mimo 4 ciąży i 40 - stki na karku udało mi się zachować linię nastolatki, uruchomiłam kanał na YouTube o zdrowym gotowaniu - bezglutenowo - bezmlecznie. Znajdziesz mnie również na blogu BeataRed.com i powiązanym z nim Instagramie, gdzie piszę bardziej osobiście o Paryżu i mojej pasji, jaką jest nauka języka francuskiego. A jeżeli interesują Cię praktyczne porady o tym, jak budować swoją obecność w sieci zapraszam na mój kanał na You Tube z blogowymi tutorialami.

Dołącz do rozmowy

13 komentarzy

  1. Jestem pod wrażeniem, jak dobrze strona sobie radzi z wycinaniem osoby z tła. Jak się dobrze zdjęcie przygotuje, wycina idealnie. Bardzo pomocne.

  2. Niby fajnie, ale z większości zdjęć jak się wytnie tło to wcale nie wyglądają już tak pięknie… I mimo wszystko dalej nie wiem jak by można wykorzystać usuwanie tła… W sensie rozumiem idee, ale chyba mało kiedy ma to sens ;P

  3. Fajny myk, zwłaszcza dla kogoś, kto do tej pory był mistrzem Painta:p

  4. Osobiście korzystam z programu graficznego do obróbki zdjęć, ale chociażby patrząc na popularność canvy, wiem jak takie narzędzia są przydatne wśród blogerów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nowość - KURS - Twój pierwszy produkt online - 39,99 PLN + VAT Odrzuć

Exit mobile version