Jak wyciąć tło ze zdjęcia i jak wykorzystać takie zdjęcie do tworzenia grafik sprzedażowych firmowanych własną podobizną.

Tutaj pokażę Ci bardzo prosty pomysł na stworzenie takiej sympatycznej grafiki, raptem trzema kliknięciami myszki i przy użyciu zupełnie darmowych i dostępnych online narzędzi.

Pierwsze narzędzie, czyli REMOVE BACKGROUND, które pozwala na wycięcie / wymazanie tła ze zdjęcia i zastąpienie go innym, bardziej bajkowym kadrem. Jak w poniższym przykładzie:

Otóż zrobiłam sobie to selfie w zaciszu domowym, w raczej banalnym blokowym kadrze.

Ale gdybym teraz zechciała przenieść się w inny, bardziej inspirujący, bajkowy, czy przyciągający wzrok kadr, wystarczy, że skorzystam z narzędzia REMOVE BACKGROUND:

Jest to narzędzie bardzo proste w obsłudze.

Wystarczy, że wejdziesz na stronę remove.bg i tutaj pobierzesz dowolne zdjęcie po to, by wyciąć z niegonp swoją sylwetkę, czy swoją twarz i przenieść ją na inne tło, w inny kadr, by wykorzystać swoją podobiznę np w grafikach sprzedażowych.

Narzędzie REMOVE BACKGROUND pozwala na wycięcie tła. Ale znajdziejsz tu także kilka innych przydatnych opcji:

Po pierwsze: jeżeli okaże się, że przy tym automatycznym wycięciu sylwetki stwierdzisz jakieś niedoróbki (bo np pozostanie niewycięty błędnie zinterpretowany przez to narzędzie element z tła), albo jeżeli zechcesz wyciąć swoją podobiznę ze zdjęcia grupowego, możesz wykorzystać gumkę (dopasowując jej wielkość) i wyciąć te elementy, które sa zbędne.


Np na zdjęciu z kilkoma osobami, możesz wymazać pozostałe postacie i zapisać sobie tylko ten fragment z własną podobizną.

Kolejna rzecz, ktorą możesz tu zrobić to podłożyć pod swoją sylwetkę inne, może bardziej bajkowe, czy bardziej inspirujące tło, czy po prostu planszę kolorystyczną. Po to, żeby zapisać to sobie może nawet w kilku wersjach kolorystycznych.

Ale zanim zagalopujesz się w tej zabawie, przede wszystkim nie zapomnij zapisać swoją podobiznę na przezroczystym tle w formacie PNG:

W ten sposób będziesz mógł nanieść ją na dowolne tlo,  nie tylko w ramach narzędzia Remove Background. Ale np po to, by wykorzystać ją przy tworzeniu grafik np w Canvie.

Tutaj oczywiście taką własną podobiznę na przezroczystym tle możesz zapisać za darmo w Remove Background. I to nawet bez logowania. Choc jeżeli będzie zależało Ci na lepszej rozdzielczości, będzie to wymagać od Ciebie założenia darmowego konta, czyli podania swoich danych osobowych.

Kiedy masz taką swoją podobiznę na przezroczystym tle, możesz przenieść ja sobie do dowolnego programu graficznego i pracować nad nią dalej.

Jeżeli chcesz wykorzystać ja do przygotowania grafik sprzedażowych, czy chociażby grafiki otwierającej kolejny wpis na Twojej stronie, możesz wykorzystać wszechstronne narzędzie, jakim jest CANVA.

Tutaj możesz skorzystać z opcji Przesłane, Prześlij obraz wideo.

W tym momencie możesz dowolnie wkomponować swoją podobiznę w tworzoną tu grafikę: możesz dowolnie rozciągać ją na wybranym tle, przerzucać w pionie, albo w poziomie, wykorzystać elementy kolorystyczne Twojego stroju jako akcenty kolorystyczne. Canva najczęściej jest w stanie pobrać kolor z danego zdjęcia, a wtedy wystarczy, że zastosujesz go np w ramach jakiegoś uspójniajacego Twoją pracę elmentu graficznego.

Dodatkowo tutaj możesz pobawić się opcją Background – Tło i do woli podkładać pod swoją podobiznę najróżniejsze tła, by w ten sposób powielać / pomnażać w najróżniejszych kombinacjach Twoją grafikę sprzedażową.


Zapraszam do obejrzenia tutorialu
Pozdrawiam serdecznie
Beata

Opublikowany przez BEATA REDZIMSKA

Jestem blogerką, emigrantką, poczwórną mamą. Kobietą, która nie jednego w życiu doświadczyła, z niejednego pieca jadła chleb. Od prawie 20 lat mieszkam na emigracji we Francji, w Paryżu. Uważam, że emigracja to dobra szkoła życia i wymagająca, choć bardzo skuteczna lekcja pokory. Ale też wewnętrznej siły i zdrowego dystansu do samego siebie i momentami wystawiającej nas na próby codzienności. Jestem tu po to, by pomóc Ci lepiej pisać, skuteczniej docierać do czytelnika, wywołać większe zaangażowanie w social mediach. Czasami rozśmieszę lub zmotywuję. Ale równolegle do Vademecum Blogera jestem autorem kilku niezależnych miejsc w sieci. Ponieważ wiele osób pyta się mnie, jak mimo 4 ciąży i 40 - stki na karku udało mi się zachować linię nastolatki, uruchomiłam kanał na YouTube o zdrowym gotowaniu - bezglutenowo - bezmlecznie. Znajdziesz mnie również na blogu BeataRed.com i powiązanym z nim Instagramie, gdzie piszę bardziej osobiście o Paryżu i mojej pasji, jaką jest nauka języka francuskiego. A jeżeli interesują Cię praktyczne porady o tym, jak budować swoją obecność w sieci zapraszam na mój kanał na You Tube z blogowymi tutorialami.

Dołącz do rozmowy

13 komentarzy

  1. Nigdy nie używałam tej funkcji, ale przyznam, ze jest przydatna. Tym bardziej, ze nawet jeśli ktoś nie lubi pokazywać się na zdjęciach, może jej użyć do jakichkolwiek zdjęć i tym samym całkowicie je zmienić. A to bardzo przydatne :). Pozdrawiam serdecznie!

  2. Jaki fajny i przystępnie napisany poradnik. Aż sama chętnie wypróbuję Twoje wskazówki:)

  3. Nigdy nie myślałam o takim rozwiązaniu, ale faktycznie fajnie to wygląda, choć trzeba uważac na to, aby kierunek i intensywność światła się zgadzała! 😛 Mam ochotę czegoś takiego spróbować i wrzucić na Instagrama 😉

  4. Ciekawe porady, zawsze zastanawiałam się, jak usunąć tło ze zdjęcia, szybko, łatwo i przyjemnie 🙂

  5. Przydatne narzędzie, tym bardziej jeśli się chce na wspólnej fotografii “mistrzów drugiego planu” 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nowość - KURS - Twój pierwszy produkt online - 39,99 PLN + VAT Odrzuć

Exit mobile version