1.Bądź ciekawy świata i ludzi.

2.Bądź otwarty na nowe nowe doświadczenia.

Nie zamykaj się na nową wiedzę i umiejętności. Ciągle rozwijaj się. Nauka jest przedsięwzięciem na całe życie. Dostarczy Ci więcej satysfakcji niż podejrzewasz. Twoje szare komórki potrzebują nieustannej stymulacji, by stworzyć coś niepowtarzalnego. Rozejrzyj się wokół siebie. Czyż to nie własnie  osoby, które przejawiają nienasycony głód wiedzy i zaspokajają go, wydają się być najszczęśliwsze?

3. Zmień coś w codziennej rutynie.

Nie czekaj aż zacznie Cię przytłaczać.

4. Przeczytaj coś nowego.

Sięgnij po lekturę spoza Twojego zwyczajowego kręgu zainteresowań. Odkryj nowy blog. Moze okaże się wspanialym źródłem inspiracji. Jednocześnie poszerzysz swoje horyzonty.

5. Przebywaj z ludźmi pełnymi nadziei.

W towarzystwie ludzi, z którymi czujesz się dobrze czas upływa przyjemniej. A to działa pozytywnie na Twoje zdrowie i … kreatywność.

6. Zaglądaj na blogi, ktore Cię inspirują.

I to niekoniecznie z Twojej niszy.

7. Nie odmawiaj sobie małych przyjemności.

Przepyszne lody malinowe w upalny letni dzień. Czyż nie są grzechu warte? A że przybędzie Ci kilka zbędnych gramów. Pal diabli. Od czasu do czasu możesz sobie na to pozwolić.

A może leniwie popijając soczek pomarańczowy na rozkosznie rozgrzanym w słońcu tarasie (zamiast w pocie czoła kopac ogrodek, jak to obiecałeś zonie), do głowy przyjdzie Ci ten genialny pomysł, na który czekasz całe życie.

8. Ciesz się najmniejszym sukcesem.

To zastrzyk (a nawet “kop”) twórczej energii. Wszystko co trudne, wyda Ci się nagle dużo prostsze. A jednocześnie poprawi Ci to samopoczucie.

Przygotuj sobie listę tego, z czego jestes dumny. Zaglądaj do niej szczególnie wtedy, gdy czujesz, że dopada Cię chandra.

9. Zrób sobie mały spacer.

Niektórym właśnie wtedy do głowy przychodzą najlepsze pomysły. Mark Zuckerberg obmyśla tak strategię dla Facebooka. Tak Napoleon planował swoje kolejne kampanie wojenne.

Ale nawet jeżeli nie doznasz olśnienia, to przynajmnijej naładujesz wewnętrzne akumulatory. Nasycisz się ujemnymi jonami, które szczodrze rozdziela natura. Komputer i inne urządzenia elektryczne dostarczą Ci tylko jonów dodatnich. A te nie służą  zdrowiu.

10. Nie zapominaj o odpoczynku.

Twój organizm ma do tego święte prawo. Nie zaniedbuj go. Bez niego daleko nie zajdziesz, zanim dopadnie Cię burn-out.

Notuj wszystko to, co Cię inspiruje. Nie daj bezpowrotnie umknąć tym ulotnym pomysłom czy inspiracjom, które po drodze zakiełkują w Twojej głowie. Zaglądaj do nich, zwłaszcza, jeżeli bezskutecznie łamiesz sobie głowę nad tym, o czym napisać kolejnego posta.

 

Powodzenia. Pozdrawiam serdecznie

Beata

Jeżeli macie ochotę zostać ze mną na dłużej, zapraszam Was serdecznie do zapisywania się na mój świeżutki newsletter.

Opublikowany przez BEATA REDZIMSKA

Jestem blogerką, emigrantką, poczwórną mamą. Kobietą, która nie jednego w życiu doświadczyła, z niejednego pieca jadła chleb. Od prawie 20 lat mieszkam na emigracji we Francji, w Paryżu. Uważam, że emigracja to dobra szkoła życia i wymagająca, choć bardzo skuteczna lekcja pokory. Ale też wewnętrznej siły i zdrowego dystansu do samego siebie i momentami wystawiającej nas na próby codzienności. Jestem tu po to, by pomóc Ci lepiej pisać, skuteczniej docierać do czytelnika, wywołać większe zaangażowanie w social mediach. Czasami rozśmieszę lub zmotywuję. Ale równolegle do Vademecum Blogera jestem autorem kilku niezależnych miejsc w sieci. Ponieważ wiele osób pyta się mnie, jak mimo 4 ciąży i 40 - stki na karku udało mi się zachować linię nastolatki, uruchomiłam kanał na YouTube o zdrowym gotowaniu - bezglutenowo - bezmlecznie. Znajdziesz mnie również na blogu BeataRed.com i powiązanym z nim Instagramie, gdzie piszę bardziej osobiście o Paryżu i mojej pasji, jaką jest nauka języka francuskiego. A jeżeli interesują Cię praktyczne porady o tym, jak budować swoją obecność w sieci zapraszam na mój kanał na You Tube z blogowymi tutorialami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nowość - KURS - Twój pierwszy produkt online - 39,99 PLN + VAT Odrzuć

Exit mobile version