VADEMECUM BLOGERA

Jak stworzyć swój filtr / preset w Canvie?

Jak stworzyć swój filtr / preset w Canvie?

Ostatnio pokazywałam, jak samodzielnie tworzyć czy skopiować estetyczny preset, czy nakładkę, filtr, protokół obróbki dla zdjęć publikowanych na Instagramie (preset w Lightroomie).

Ale jeżeli chcesz uzyskać spójny profil, czy spójny klimat swojego instagramowego profilu, a wolisz działać tu raczej z poziomu komputera, pokażę Ci jak stworzyć taki filtr w Canvie.

Oczywiście taki filtr / taką nakładkę kolorystyczną na zdjęcia możesz wykorzystać do uspełnienia Twoich kolejnych zdjęć, czy nadania im tego specyficznego, Twojego klimatu, które chcesz publikować na swojej stronie, czy w innych miejscach w sieci.

Jest to bardzo proste. Tutaj taki prosty i szybki tutorial, który czasami może ułatwić życie i dobrze go poznać.

Zapraszam na kolejny tutorial:

Jak stworzyć swój preset w Canvie?

Bo taki preset / filtr na potrzeby Twojego Instagrama możesz stworzyć sobie również w Canvie.

Canva w tym zakresie nie ma co prawda takich samych własności jak Lightroom, ale jeżeli edytujesz swoje instagramowe fotki z poziomu komputera i chcesz skonfigurować sobie taki powtarzalny protokół obróbki dla Twoich instagramowych fotek możesz to również uzyskać w Canvie.

W Canvie to nie nazywa się akurat preset, tylko filtr.

Canva oferuje swój wybór filtrów, ale też możesz stworzyć swój protokół obróbki zdjęć – preset / filtr, zapisać go sobie i aplikować na kolejno obrabiane w Canvie fotki po to, by uzyskać powtarzalny efekt i w pewnym sensie charakterystyczny klimat.

Jak stworzyć swój filtr / preset w Canvie?

 

Tutorial. Jak stworzyć swój filtr w Canvie?

Wybierasz dowolny format szablonu. Jeżeli chcesz wysłać swoje zdjęcie na Instagram, możesz skorzystać z kwadratowego formatu: post na Instagramie, albo z formatu pionowego.

Teraz pobierasz sobie tutaj dowolne zdjęcie (własne, albo z zasobów Canvy).

 

Jak stworzyć swój filtr / preset w Canvie?

Teraz możesz przejrzeć filtry, które masz dostępne w Canvie.

Wybierz dowolny filtr dla Twojego zdjęcia. Tu możesz też dobrać jego intensywność, regulując ją odpowiednim suwakiem.

Ale na tym nie koniec. Bo taki filtr możesz sobie dalej personalizować. Wychodząc z gotowego filtra, albo nawet bez korzystania z filtru dostępnego w Canvie, bezpośrednio ręcznie dopasowując pewne parametry Twojego zdjęcia w ramach opcji: Dostosuj.

Jak stworzyć swój filtr / preset w Canvie?

Opcja Dostosuj

Tutaj możesz dopasować takie parametry, jak: jasność, kontrast, nasycenie, odcień….

Jeżeli jesteś zadowolony z uzyskanego efektu, zerknij w lewy, dolny róg, tam pojawia Ci się kod opracowanego w ten sposób przez Ciebie filtra.

Jak stworzyć swój filtr / preset w Canvie?

Teraz wystarczy, że gdzieś go sobie na wszelki wypadek zapiszesz. A następnie te same cyferki wykorzystasz w swoich kolejnych produkcjach.

W ten sposób stworzyłeś swój preset, który pomoże Ci uczynić spójniejszym Twój profil na Instagramie.

Bo po prostu dużo łatwiej jest stworzyć spójny wizualnie profil na Instagramie, kiedy stosujesz do kolejnych zdjęć podobne metody obróbki, podobne parametry naświetlenia, czy nasycenia kolorów, może z położeniem akcentu na pewne kolory i z wyciszeniem innych.

A ja pozdrawiam serdecznie

Beata

Jak stworzyć swój filtr / preset w Canvie?

Jak stworzyć swój filtr / preset w Canvie?

Jak stworzyć swój filtr / preset w Canvie?

Jak stworzyć swój filtr / preset w Canvie?

Jak stworzyć swój filtr / preset w Canvie?

Jak stworzyć swój filtr / preset w Canvie?

 

 

 

 

Zapisz się na newsletter i pobierz darmowy ebook: TWOJA MARKA NA INSTAGRAMIE

O AUTORZE

Jestem blogerką, emigrantką, poczwórną mamą. Kobietą, która nie jednego w życiu doświadczyła, z niejednego pieca jadła chleb.

Od prawie 20 lat mieszkam na emigracji we Francji, w Paryżu.

Uważam, że emigracja to dobra szkoła życia i wymagająca, choć bardzo skuteczna lekcja pokory. Ale też wewnętrznej siły i zdrowego dystansu do samego siebie i momentami wystawiającej nas na próby codzienności.

Jestem tu po to, by pomóc Ci lepiej pisać, skuteczniej docierać do czytelnika, wywołać większe zaangażowanie w social mediach. Czasami rozśmieszę lub zmotywuję.

Ale równolegle do Vademecum Blogera jestem autorem kilku niezależnych miejsc w sieci.

Ponieważ wiele osób pyta się mnie, jak mimo 4 ciąży i 40 - stki na karku udało mi się zachować linię nastolatki, uruchomiłam kanał na YouTube o zdrowym gotowaniu - bezglutenowo - bezmlecznie.

Znajdziesz mnie również na blogu BeataRed.com i powiązanym z nim Instagramie, gdzie piszę bardziej osobiście o Paryżu i mojej pasji, jaką jest nauka języka francuskiego.

A jeżeli interesują Cię praktyczne porady o tym, jak budować swoją obecność w sieci zapraszam na mój kanał na You Tube z blogowymi tutorialami.

(1) Komentarz

  1. Dzięki za podpowiedź. Korzystam z Canvy, ale nie pomyślałam, że można tam stworzyć swój własny filtr. 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/beatared/public_html/vademecumblogera.pl/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:51 Stack trace: #0 /home/beatared/public_html/vademecumblogera.pl/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(658): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/beatared/...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('synced') #2 {main} thrown in /home/beatared/public_html/vademecumblogera.pl/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 51