Darmowy EBOOK – Jak stworzyć spójny profil na Instagramie i INSTAGRAM POD, czyli podrzućcie linki do swoich kont na Instagramie…

jak mieć ładnego instagrama, Jak stworzyć spójny wizualnie profil na Instagramie - darmowy ebook do pobrania.

Po pierwsze mam dla Ciebie – pod koniec tego wpisu darmowy ebook na temat budowania spójnego konta na Instagramie: kilka sprytnych technik, narzędzi i porad, o które bezpośrednio zapytałam instagramowych influencerów plus inspiracje i pomysły podejrzane i zebrane z Instagrama.

A tak przy okazji – zwracam się do Ciebie z taką propozycją:

Stwórzmy razem INSTAGRAM POD, czyli podrzućcie linki do Waszych kont na Instagramie…

Nie chciałabym, żeby to wyglądało, jak swego rodzaju ogłoszenie matrymonialne. Ale….

Szukam osób, które z zaangażowaniem chcą rozwijać swojego swoje konto na Instagramie. I w tym celu są gotowe wymieniać się komentarzami.

Jeżeli jesteś zainteresowany tą formą budowania kontaktów i podbijania Instagrama to podrzuć link do swojego konta na Instagramie w komentarzu.

Co to jest taki Instagram POD?

Ostatnio dużo mówi się o tzw Instagram Pods, czyli właśnie takich tajnych i kameralnych związkach instagramerów, nieformalnych, ale jak najbardziej legalnych grupach osób wzajemnie komentujących u siebie na Instagramie.

Bo algorytm Instagrama działa w ten sposób, że im więcej komentarzy i lajków otrzyma dana notka zaraz po jej opublikowaniu, tym bardziej będzie widoczna (“eksponowana” przez algorytm) dalej.

Jeżeli już zaraz na początku – bezpośrednio po publikacji udaje się wywołać zaanagżowanie daną notką, to dla algorytmu jest to znak, że jest to coś, co interesuje ludzi. I pokazuje to dalej.

W tym właśnie pomocne są takie nieformalne grupy i sojusze.
Tu wcale nie chodzi o grupy to, by te grupy były nieskończenie liczne. Raczej bardziej kameralne.

Bo bycie w takiej grupie wymaga zaangażowania swojego czasu.
Takie grupy zrzeszają po 10 – 15 Instagramerów. Członkowie grupy komunikują ze sobą bezpośrednio przez DM – y (direct message).

ALE….

Nie ma tutaj miejsca na żadne spamowate komentarze, tylko na budowanie rzetelnej wzajemnej relacji, która wzajemnie popchnie zasięgi. Jest to pewna forma obejścia algorytmu, ale też zbudowania głębszych, prawdziwszych relacji na Instagramie.
Najlepiej, by takie grupy nieformalne skupiały osoby o zbliżonej liczbie obserwujących.

Ale z kolei nie posiadające dokładnie tych samych obserwujących.
Bo tu chodzi o to, by dzięki uczestniczeniu w takiej grupie docierać dalej, do coraz to nowych osób.

Jak to działa i dlaczego to działa?

Po pierwsze – komentujemy u innych członków naszej grupy.

Najlepiej zaraz po opublikowaniu przez nich kolejnej notki – można powiadamiać się o tym wzajemnie za pomocą DM – direct message, albo ustawiając odpowiednie notyfikacje – otrzymujemy notyfikację, kiedy coś nowego zostanie opublikowane przez jedną z osób uczestniczących w grupie – POD-dzie.

Bo, to już chyba wszyscy wiedzą, że to właśnie komentarze – czyli zaanagażowanie pomagają uzyskać danej publikacji większy zasięg.

Po drugie, kiedy zostawiamy swoje komentarze u innych osób, a te zamiennie komentują u nas – budujemy relację, poznajemy się wzajemnie.

Przywiązujemy się do siebie wzajemnie. Tu podkreślam – chodzi o sensowne i przynajmniej kilku słowne komentarze.

Po trzecie sensowne komentarze, które zostawiamy u innych osób są naszą wizytówką – także na Instagramie.

Jeżeli będziemy pisać wartościowe rzeczy w komentarzach u innych – tak też budujemy swoją markę w sieci.

Jest szansa, że osoby trzecie przeczytają nasz wartościowy komentarz i zechcą nas zaobserwować. A z czasem – budując głębszą relację w ramach takiej nieformalnej grupy, zaczniemy się wzajemnie polecać… i w ten sposób poszerzać swoje zasięgi.
Jeżeli chcecie bawić się ze mną w coś takiego – skomentujcie tutaj, albo jeszcze lepiej – żeby łatwiej się wzajemnie odnaleźć – pod moim najświeższym zdjęciem na Instagramie.

Prowadzę na Instagramie 3 konta:

Już w sumie nie sprawdzam nowych osób, które zaczynają mnie obserwować na Instagramie, bo i tak wiem, że wiele osób robi tak tylko na podpuchę.

Za to zawsze wchodzę na profile osób, które u mnie komentują – bo to już jest wyższy stopień wtajemniczenia i wzajemnej relacji…..

jak mieć ładnego instagrama

A teraz obiecany ebook do pobrania

Link do ebooka: Jak stworzyć spójny wizualnie profil na Instagramie

Pierwszy ebook pt TWOJA MARKA NA INSTAGRAMIE znajdziesz TUTAJ

[pdf-embedder url=”https://vademecumblogera.pl/wp-content/uploads/edd/2018/10/spojny-profil-na-instagramie3.pdf” title=”spojny profil na instagramie(3)”]

Zapisz się na newsletter i pobierz darmowy ebook: TWOJA MARKA NA INSTAGRAMIE

More from BEATA REDZIMSKA

Budowanie swojej marki w sieci. Podstawy blogowania. Darmowy ebook do pobrania.

Mam dla Ciebie darmowy ebook PODSTAWY BLOGOWANIA do pobrania, w którym dzielę...
Read More

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *