Instagram, media spolecznosciowe, VADEMECUM BLOGERA

Darmowy EBOOK – Jak stworzyć spójny profil na Instagramie i INSTAGRAM POD, czyli podrzućcie linki do swoich kont na Instagramie…

jak mieć ładnego instagrama, Jak stworzyć spójny wizualnie profil na Instagramie - darmowy ebook do pobrania.

Po pierwsze mam dla Ciebie – pod koniec tego wpisu darmowy ebook na temat budowania spójnego konta na Instagramie: kilka sprytnych technik, narzędzi i porad, o które bezpośrednio zapytałam instagramowych influencerów plus inspiracje i pomysły podejrzane i zebrane z Instagrama.

[purchase_link id=”17357″ text=”POBIERZ” style=”button” color=”blue”]

A tak przy okazji – zwracam się do Ciebie z taką propozycją:

Stwórzmy razem INSTAGRAM POD, czyli podrzućcie linki do Waszych kont na Instagramie…

Nie chciałabym, żeby to wyglądało, jak swego rodzaju ogłoszenie matrymonialne. Ale….

Szukam osób, które z zaangażowaniem chcą rozwijać swojego swoje konto na Instagramie. I w tym celu są gotowe wymieniać się komentarzami.

Jeżeli jesteś zainteresowany tą formą budowania kontaktów i podbijania Instagrama to podrzuć link do swojego konta na Instagramie w komentarzu.

Co to jest taki Instagram POD?

Ostatnio dużo mówi się o tzw Instagram Pods, czyli właśnie takich tajnych i kameralnych związkach instagramerów, nieformalnych, ale jak najbardziej legalnych grupach osób wzajemnie komentujących u siebie na Instagramie.

Bo algorytm Instagrama działa w ten sposób, że im więcej komentarzy i lajków otrzyma dana notka zaraz po jej opublikowaniu, tym bardziej będzie widoczna (“eksponowana” przez algorytm) dalej.

Jeżeli już zaraz na początku – bezpośrednio po publikacji udaje się wywołać zaanagżowanie daną notką, to dla algorytmu jest to znak, że jest to coś, co interesuje ludzi. I pokazuje to dalej.

W tym właśnie pomocne są takie nieformalne grupy i sojusze.
Tu wcale nie chodzi o grupy to, by te grupy były nieskończenie liczne. Raczej bardziej kameralne.

Bo bycie w takiej grupie wymaga zaangażowania swojego czasu.
Takie grupy zrzeszają po 10 – 15 Instagramerów. Członkowie grupy komunikują ze sobą bezpośrednio przez DM – y (direct message).

ALE….

Nie ma tutaj miejsca na żadne spamowate komentarze, tylko na budowanie rzetelnej wzajemnej relacji, która wzajemnie popchnie zasięgi. Jest to pewna forma obejścia algorytmu, ale też zbudowania głębszych, prawdziwszych relacji na Instagramie.
Najlepiej, by takie grupy nieformalne skupiały osoby o zbliżonej liczbie obserwujących.

Ale z kolei nie posiadające dokładnie tych samych obserwujących.
Bo tu chodzi o to, by dzięki uczestniczeniu w takiej grupie docierać dalej, do coraz to nowych osób.

Jak to działa i dlaczego to działa?

Po pierwsze – komentujemy u innych członków naszej grupy.

Najlepiej zaraz po opublikowaniu przez nich kolejnej notki – można powiadamiać się o tym wzajemnie za pomocą DM – direct message, albo ustawiając odpowiednie notyfikacje – otrzymujemy notyfikację, kiedy coś nowego zostanie opublikowane przez jedną z osób uczestniczących w grupie – POD-dzie.

Bo, to już chyba wszyscy wiedzą, że to właśnie komentarze – czyli zaanagażowanie pomagają uzyskać danej publikacji większy zasięg.

Po drugie, kiedy zostawiamy swoje komentarze u innych osób, a te zamiennie komentują u nas – budujemy relację, poznajemy się wzajemnie.

Przywiązujemy się do siebie wzajemnie. Tu podkreślam – chodzi o sensowne i przynajmniej kilku słowne komentarze.

Po trzecie sensowne komentarze, które zostawiamy u innych osób są naszą wizytówką – także na Instagramie.

Jeżeli będziemy pisać wartościowe rzeczy w komentarzach u innych – tak też budujemy swoją markę w sieci.

Jest szansa, że osoby trzecie przeczytają nasz wartościowy komentarz i zechcą nas zaobserwować. A z czasem – budując głębszą relację w ramach takiej nieformalnej grupy, zaczniemy się wzajemnie polecać… i w ten sposób poszerzać swoje zasięgi.
Jeżeli chcecie bawić się ze mną w coś takiego – skomentujcie tutaj, albo jeszcze lepiej – żeby łatwiej się wzajemnie odnaleźć – pod moim najświeższym zdjęciem na Instagramie.

Prowadzę na Instagramie 3 konta:

Już w sumie nie sprawdzam nowych osób, które zaczynają mnie obserwować na Instagramie, bo i tak wiem, że wiele osób robi tak tylko na podpuchę.

Za to zawsze wchodzę na profile osób, które u mnie komentują – bo to już jest wyższy stopień wtajemniczenia i wzajemnej relacji…..

jak mieć ładnego instagrama

A teraz obiecany ebook do pobrania

[purchase_link id=”17357″ text=”POBIERZ” style=”button” color=”blue”]

Link do ebooka: Jak stworzyć spójny wizualnie profil na Instagramie

Pierwszy ebook pt TWOJA MARKA NA INSTAGRAMIE znajdziesz TUTAJ

[pdf-embedder url=”https://vademecumblogera.pl/wp-content/uploads/edd/2018/10/spojny-profil-na-instagramie3.pdf” title=”spojny profil na instagramie(3)”]

Zapisz się na newsletter i pobierz darmowy ebook: TWOJA MARKA NA INSTAGRAMIE

O AUTORZE

Jestem blogerką, emigrantką, poczwórną mamą. Kobietą, która nie jednego w życiu doświadczyła, z niejednego pieca jadła chleb.

Od prawie 20 lat mieszkam na emigracji we Francji, w Paryżu.

Uważam, że emigracja to dobra szkoła życia i wymagająca, choć bardzo skuteczna lekcja pokory. Ale też wewnętrznej siły i zdrowego dystansu do samego siebie i momentami wystawiającej nas na próby codzienności.

Jestem tu po to, by pomóc Ci lepiej pisać, skuteczniej docierać do czytelnika, wywołać większe zaangażowanie w social mediach. Czasami rozśmieszę lub zmotywuję.

Ale równolegle do Vademecum Blogera jestem autorem kilku niezależnych miejsc w sieci.

Ponieważ wiele osób pyta się mnie, jak mimo 4 ciąży i 40 - stki na karku udało mi się zachować linię nastolatki, uruchomiłam kanał na YouTube o zdrowym gotowaniu - bezglutenowo - bezmlecznie.

Znajdziesz mnie również na blogu BeataRed.com i powiązanym z nim Instagramie, gdzie piszę bardziej osobiście o Paryżu i mojej pasji, jaką jest nauka języka francuskiego.

A jeżeli interesują Cię praktyczne porady o tym, jak budować swoją obecność w sieci zapraszam na mój kanał na You Tube z blogowymi tutorialami.

(6) Komentarzy

 1. Wiele osób, w tym ja używam mega fajnej i prostej aplikacji, gdzie ludzie komentują swoje posty nawzajem
  m.me/active.comments

 2. Mam wrażenie, że wiele facebook’owych aktywności przeniosło się obecnie na Instagrama. Dla wielu osób jest to ciekawszy kanał do ekspresji. Społeczność na instagramie jest też badziej aktywna w komentowaniu i lajkowaniu etc.

 3. Jak zwykle, wpis z kopalnią wiedzy.

  Zostawiam swój namiar na Instagramie:

  https://www.instagram.com/konfettitime/

 4. ciekawy artykuł, nie wiedziałam o tym. Chętnie dołączę do takiej grupy POD. https://www.instagram.com/womensdiarybynatalie/

 5. Pani Beato, podrzucam link. Jestem otwarta na współpracę.

  pozdrawiam serdecznie
  Angelika Bal

  mój instagram: http://www.instagram.com/lovelifestyler/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/beatared/public_html/vademecumblogera.pl/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:51 Stack trace: #0 /home/beatared/public_html/vademecumblogera.pl/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(658): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/beatared/...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('synced') #2 {main} thrown in /home/beatared/public_html/vademecumblogera.pl/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 51