Jak stworzyć portfolio za pomocą wtyczki Responsive portfolio?

W dzisiejszych czasach człowiek wszędzie się gdzieś spieszy, szczególnie kiedy biega po sieci. Tyle pokus, tyle ciekawych rzeczy do zobaczenia, tylu inspirujących autorów. Każdy chce jak najwięcej i jak najszybciej przyswoić. Najlepiej, by wszystko było podane w pigułce, by wystarczył rzut oka i już wiemy o co chodzi. Stąd taka popularność mediów operujących obrazkami typu Pinterest czy Instagram. Na Pintereście od dawna można znaleźć nie tylko same kreatywne inspiracje, ale np czysto tekstowe np marketingowe przekazy (w formie infografik). Na Instagrama również można wygenerować nie tylko czysto obrazkowe treści (stąd popularność licznych aplikacji).

 Z drugiej strony takie « ogólnoświatowe » media pozwalają dotrzeć ze swoją twórczością (radosną czy nie : fotograficzną, kulinarną, kreatywną) do odbiorców na całym świecie. Alleluja. Sama na Pintereście czy Instagramie obserwuję i też jestem obserwowana przez osoby z czterech krańców świata. Dlatego ostatnio spodobał mi się czyjś pomysł (jakże użyteczny w tej naszej globalnej wiosce) by w mediach wizualnych typu Instagram zamiast linkować do swojego bloga (a właściwie do jego strony głównej) wrzucić link do specjalnie stworzonego na tę okazję portfolio. Bo jakkikolwiek link do swojej radosnej twórczości (w większej dawce) zamieścić tu warto. Tymbardziej, im więcej mamy followersów.

Bo wyobraźcie sobie, że ktoś właśnie wypatrzył Was na Instagramie i chce zaproponować Wam rolę Waszego życia. Po linku trafia na bloga. A tam samo bla, bla, bla… w niezrozumiałym języku. I co ? I nic. I właśnie w tym jest problem. Rola Waszego życia przeszła Wam przed nosem.

           Jak przygotować portfolio?

Oczywiście tu mamy już samo gdybanie. Bo gdyby trafił na specjalnie zadedykowaną takim « gościom » stronę, to może byłby … ślub ? Został, by chwilę dłużej i nacieszył oko z korzyścią dla Waszych statystyk. Taką funkcję może spełniać strona z portfolio (na osobnej stronie blogowej).


Takie portfolio można przygotować sobie na wiele sposobów. W niektórych przypadkach cały blog jest takim właśnie portfolio. Może to być galeria zdjęć z Waszymi pracami czy coś w tym rodzaju.


Prosta w obsłudze wtyczka dla przygotowania własnego portfolia, czy galerii zdjęć Responsive Portfolio. Można np stworzyć na blogu osobną zakładkę pt własne portfolio.

Po zainstalowaniu wtyczki widzimy ją po lewej stronie. Możemy wybrać ustawienia naszego portfolia (czy zdjęcia będą widoczne w 2 czy 3 kolumnach, czy mają być widoczne tytuły poszególnych portfolio itp).

 
Po to, by stworzyć kolejne portfolio (np możemy tworzyć portfolia tematyczne i doklejać do powiązanych tematycznie wpisów – w końcu nasz blog – to nasza wizytówka) klikamy na Add  New Portfolio i okienko z plusem, by dodać do niego kolejne fotki.


Przy tym możemy skorzystać ze zdjęć już dodanych do bloga (Biblioteka mediów) lub pobrać nowe z komputera.

 
Dodajemy kolejne zdjęcia. Ja w moim pierwszym portfolio testowym ograniczyłam się do 4 sztuk. Pamiętajmy, że takich portfolio (na odmienne tematy) możemy stworzyć za pomocą tej wtyczki wiele (za każdym razem dorzucając Add New Portfolio). Mogą one mieć np jakiś motyw przewodni (u mnie np pozytywne cytaty). Możemy podpiąć je pod kolejne wpisy, dodać na stronie “O mnie” lub stworzyć osobną zakładkę Moje portfolio, moje prace itp. Takie portfolio w każdej chwili można edytować zmieniając np użyte w nim fotki.


Teraz publikujemy nasze portfolio i pobieramy jego shortcode, który możemy wkleić w dowolne miejsce tzn wejść do dowolnego wpisu i dodać go w dowolnym miejscu.

 

A tak to wygląda u mnie po dodaniu do najnowszego wpisu.

               


Jeżeli pomogłam, zaciekawiłam lub rozbawiłam proszę polub mnie na FB:

Zapisz się na newsletter i pobierz darmowy ebook: TWOJA MARKA NA INSTAGRAMIE

More from BEATA REDZIMSKA

Jak być zdrowym jesienią i zimą. Jesienny ból gardła.

Czy znacie to uczucie? Uciążliwy, upierdliwy problem, który uparcie powraca. Macie wrażenie,...
Read More

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *