Jak przypomnieć czytelnikom starsze wpisy. Wtyczka Revive Old Post.

wordpress wtyczka twitter? jak przypomnieć swoje starsze wpisy

Blogowanie ma tę ciemną stronę, że dawniej napisane wpisy, nawet te, w które włożyliśmy sporo serca i wysiłków odchodzą w zapomnienie i schodzą z radarów wyszukiwarek. Po prostu zostają odsunięte na dalszy plan przez kolejne świeżo opublikowane treści. Dlatego pewnie warto pisać teksty ponadczasowe, jednocześnie zastanawiając się jakie słowa kluczowe w nich zawrzeć (tym zajmuje się np SEO copywriting).

Z drugiej strony siłą blogów w stosunku do statycznych stron firmowych jest to, że są regularnie aktualizowane. Dlatego tak kocha je Google. A skoro to jest siłą blogów i blogerów,  firmy  również coraz częściej zabierają się za pisanie blogów. Dlatego rownież tworzone są agencje pragnące np nawiązywać współpracę z blogerami.

Ale było nie było starych wpisów szkoda. Szczególnie jeżeli dotyczą ponadczasowych treści, a ich przygotowanie (zebranie materiałów, napisanie) zabrały nam sporo czasu.

Dlatego od czasu do czasu warto przypomnieć o nich naszym czytelnikom. Tymbardziej, że im dłużej piszemy bloga, tym bardziej rośnie ich grono (czego każdemu życzę). Dlatego od czasu do czasu warto  wyciągnąć te zapomniane blogowe arcydzieła z  lamusa. A dodatkowo do bloga, który się rozwija dochodzą nowi followersi w różnych mediach, którzy tych wcześniejszych wpisów w ogóle nie czytali.

Dlatego warto przeczesać blogowe archiwa, by wyselekcjonować z nich wpisy, albo ich fragmenty, które zasługują na przypomnienie czytelnikom Można skompilować je i stworzyć z nich coś nowego tzn  wykorzystać do napisania kolejnego tekstu.  A może po prostu trochę odświeżyć, uaktualnić (nasza wiedza w miarę pisania bloga idzie na przód), wrzucić do nich nowe lepsze zdjęcia (szczegónie jeżeli w międzyczasie nasze fotograficzne umiejętności zrobiły milowy krok do przodu) i opublikować jeszcze raz.

JAK PROMOWAC BLOGA? TWITTER TIPS

Jak przypomnieć czytelnikom o starszych wpisach?

  • Ręcznie: przejrzeć wpisy, wybrać te najlepsze, stworzyć z nich nową kategorię w stylu “Wyróżnione” i poinformować o niej czytelników.
  • Wrzucać od czasu do czasu linki do starszych wpisów do mediów społecznościowych.
  •  Na wordpressie można wykorzystać możliwość przyklejenia któregoś ze starszych wpisów (przygotowanych z dużym wysiłkiem) na stronie głównej. W ten sposób osoby, wchodzące na bloga, będą widzieć właśnie je. Sama skorzystałam z tej opcji przed wakacjami, kiedy pod moją nieobecność wrzuciłam 3 stare wpisy i dorobiłam się pod nimi nowych komentarzy.
  • Skorzystać z wtyczek typu lub widżetów, które pokażą czytelnikom nasze najpopularniejsze wpisy lub/i nasze najnowsze wpisy lub/i wpisy z wybranej kategorii. Takie widżety można wrzucić sobie w panelu bocznym. Gdy trafi do nas przypadkowy czytelnik z wyszukiwarki może właśnie któryś z nich go zainteresuje. Mogę polecić Wam 2 wtyczki (choć jest ich na prawdę wiele):
  • Popularne wpisy (wordpress-popular-posts)   możemy tutaj dorzucić ikonki wpisów
  • Advanced-recent-posts-widget możemy tutaj wybrać pokazywanie wpisów z jednej wybranej kategorii albo właśnie stworzyć np kategorię pt: “najlepsze wpisy” i to właśnie one będą losowo publikowane w panelu bocznym.
  • A może macie jakieś inne wtyczki czy sposoby?

Ale bohaterem tego wpisu jest wtyczka Revive Old Posts. 

Ta wtyczka wybiera losowo wpisy (możemy narzucić tu wybrane kategorie) i wrzuca je na Twittera i Facebooka. Czyli przypomni czytelnikom o tych starszych wpisach. Co ma swoje dobre strony, jak i pewne słabości. Wszystko jest kwestią odpowiedniej konfiguracji i przyjęcia najlepszej strategii. Jakkoliwek trudne jest jednoczesne wysyłanie tych samych linków z tą samą częstotliwością do Twittera i do Facebooka. Oba media mają odmienne funkcjonowanie i pojedynczy wpis czy statut ma tu różną długość życia.

Jeszcze kilka miesięcy temu ta wtyczka nazywała się Retweet old Post i obsługiwała tylko Twittera (i szczerze Wam powiem, że choć na Twitterze za bardzo nie bywałam, ta wtyczka robiła tam za mnie sztuczny tłok, no  i miałam z tego jakiś ruch). Teraz doszedł do niej FB. Muszę przyznać, że najlepiej sprawdza się ona na Twitterze, bo zbyt częste publikowanie czegokolwiek na Facebooku może zrazić do Was część już zdobytych followersów. Ryzyk fizyk.

Jak skonfigurowć wtyczke Revive old post?

Po pierwsze instalujemy REVIVE OLD POST. Po zainstalowaniu wchodzimy do ustawien wtyczki (w panelu bocznym po lewej stronie) i dodajemy nasze konta na Twitterze i/lub na Facebooku.

Pierwsza trudność tkwi w tym, że obydwa media różnią się chociażby czasem życia opublikowanego w nich statusu. Czyli przekładając z polskiego na nasze: jeżeli będziemy twittować co rusz coś nowego np 20 razy na dzien to mniej się to rzuci w oczy i mniej będzie działać co niektórym na nerwy niż gdybyśmy robili to samo na Facebooku.

Wrzucenie do wtyczki swojego profilu na Twitterze jest proste. Dołączenie konta na Facebooku wymaga stworzenia odpowiedniej aplikacji, ale nie taki znowu diabeł straszny … W tym celu twórcy wtyczki opracowali odpowiednią instrukcję, a ja ją tylko krok po kroku Wam opiszę.

wordpress wtyczka twitter, jak przypomnieć swoje starsze wpisy

Zgodnie z  instrukcją udajemy się na stronę: developers.facebook.com/apps 
Tu tworzymy nową aplikację.

jak przypomnieć swoje starsze wpisy
wordpress wtyczka twitter, jak przypomnieć swoje starsze wpisy

Po stworzeniu aplikacji wklejamy jej ID i sekretny kod w odpowiednie ramki.

wordpress wtyczka twitter, jak przypomnieć swoje starsze wpisy

Ale pewnie zastanawiacie się gdzie znalezć te kody. Ciągle na stronie Facebook – developers wchodzimy w Dashboard do naszej właśnie co utworzonej aplikacji. I wszystko tam jest.

wordpress wtyczka twitter

Teraz na stronie Facebook developpers udajemy się do Ustawien Settings naszej aplikacji. Dodajemy adres mailowy i klikamy na Add Platform

wordpress wtyczka twitter, jak przypomnieć swoje starsze wpisy

Tu wybieramy Website.

wordpress wtyczka twitter, jak przypomnieć swoje starsze wpisy

Tu wklejamy podany w ustawieniach wtyczki (przechodzimy do bloga na wordpressa do instrukcji stworzonej przez twórców wtyczki i pobieramy podany tam adres URL).

wordpress wtyczka twitter
wordpress wtyczka twitter, jak przypomnieć swoje starsze wpisy
wordpress wtyczka twitter, jak przypomnieć swoje starsze wpisy
wordpress wtyczka twitter, jak przypomnieć swoje starsze wpisy

Wybieramy  odpowiedni profil lub fan page (jeżeli mamy ich kilka) na którym będą publikowane losowo wybrane przez wtyczkę zapowiedzi naszych byłych postów.

wordpress wtyczka twitter, jak przypomnieć swoje starsze wpisy

Teraz klikamy na Save i uruchamiamy działanie wtyczki klikając na Start Sharing.

wordpress wtyczka twitter, jak przypomnieć swoje starsze wpisy

No i gotowe. A ja pozdrawiam Was serdecznie. Beata

 
 
https://www.facebook.com/vademecumblogerahttps://twitter.com/HARDASKAhttps://plus.google.com/113589991481358500540/postshttp://www.pinterest.com/hardaska/

Zapisz się na newsletter i pobierz darmowy ebook: TWOJA MARKA NA INSTAGRAMIE

More from BEATA REDZIMSKA

Czy powinniśmy bać się przyjeżdżać do Paryża?

Paryż 13 listopada, mieszkam w oblężonym mieście. Bo tak dzisiaj po piątkowych...
Read More

13 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *