Zanim pokażę Wam jak to zrobić (co wcale nie jest takie trudne), powiem Wam dlaczego w ogóle przeniosłam się z Bloggera na wordpressa. Dlaczego?

Blog wordpress?

Po prostu, zauważyłam, że wielu blogerów, którzy przygodę z blogowaniem zaczynali od Bloggera w pewnym momencie przenosi się na wordpressa. To jakby naturalny etap rozwoju bloga. Zwłaszcza jeżeli coraz bardziej angażujemy się w jego pisanie. Jeżeli coraz bardziej myślimy o blogu jako o swojej wizytówce w sieci (jako fotograf, copywriter, twórca rękodzieła, coach, specjalista w jakiejkolwiek dziedzinie), jeżeli traktujemy bloga jako punkt wyjścia do własnego biznesu (sprzedaż własnych wyrobów, kursów, e-booku, coachingu czy usług). W tym zakresie wordpress ma kilka niewątpliwych atutów.

Zalety wordpressa w porównaniu z Bloggerem.

Po pierwsze, na wordpressie łatwiej uzyskać bardziej profesjonalny wygląd bloga. I to bez jakiś specjalnych umiejętności informatycznych. Po prostu więcej tu szablonów, a przede wszystkim dużo łatwiej je tu zainstalować. No i każdy problem techniczny możemy prosto rozwiązać instalując nową wtyczkę.

Prawda jest taka, że wiele osób ocenia bloga po jego wyglądzie. Tu też liczy się pierwsze wrażenie. Tymbardziej, że internauta zawsze gdzieś się spieszy. W końcu w sieci czeka na niego tyle pokus. A profesjonalnie wyglądająca strona nabiera wiarygodności.

Na Bloggerze (jak dobrze rozejrzeć się) jest wiele dostępnych szablonów. Ale … żeby je zainstalować, trzeba trochę pogrzebać w kodzie HTML. A nie każdy ma na to ochotę, nerwy (niekoniecznie ze stali), cierpliwość. Niemniej dla odważnych przygotowałam serię postów o tym, jak przygarnąć i zaadaptować zewnętrzny szablon na Bloggera.  W sumie nie jest to takie trudne. Wystarczy odważyć się i nie stracić zapału ani wiary we własne siły przy pierwszej trudności. W myśl zasady, że wszystko jest trudne zanim stanie się proste.

Prostota wymiany szablony na wordpressie.

Zmiana szablonu na wordpressie jest dużo bardziej prosta. W wielu wypadkach wystarczy po prostu jeden klik.

Więc w tym zakresie (moim zdaniem) wordpress ma przewagę. Wygląd bloga jest szczególnie ważny jeżeli zależy nam na przyciągnięciu potencjalnych reklamodawców i na współpracy z jakąś agencją np content marketingu. Marketingowiec przecież odpowiada przed klientem. A ten ostatni na pewno chce, by jego produkt pokazywał się w sieci (tu w blogosferze) w ładnej oprawie. Po prostu każdy woli by jego produkt był utożsamiany ze starannie utrzymanym miejscem w sieci. Polecam Wam tu wywiad z Agnieszką z blogu Lifemanagerka, która podpowiada m.in. jak przygotować zakładkę Współpraca na blogu.  Choć na pewno można mieć ładnego i popularnego bloga na Bloggerze jak:

Wtyczki na wordpress i prostota ich instalacji.

Kolejnym ważnym argumentem według mnie przemawiającym za wordpressem są wtyczki. Wtyczki, czyli kolejne funkcje, które możemy dodać sobie do bloga. Jako że wordpress to oprogramowanie open source, tysiące programistów na całym świecie tworzy kolejne wtyczki.

Wiele z nich jest bezpłatnych, albo mają podstawowe funkcje w wersji darmowej. Płaci się za ich wersję PRO. Te wtyczki często instaluje się i uruchamia jednym czy dwoma kliknięciami. Warto tylko pamiętać o regularnym robieniu ich aktualizaji (wordpress nas o to regularnie prosi i jest to bardzo proste – też jeden klik).

O co tu chodzi? Z racji popularności wordpressa wtyczki są regularnie aktualizowane i ulepszane przez ich twórców. Pewnie zdajecie sobie sprawę, że hakerzy cały czas szukają luk w bezpieczeństwie strony. Czasami próbują ugryźć to właśnie od strony wtyczek. Z drugiej strony twórcy wtyczek cały czas próbują je ulepszać. Pomiędzy nimi też panuje niekończąca się konkurencja. Przecież istnieje wiele wtyczek pełniących te same funkcje. Ale robią to również po to, by dana wtyczka nie stała się furtką dla hakera. Dlatego jeżeli macie bloga na wordpressie, gdy pojawiają się kolejne aktualizacje, warto je sobie od razu zrobić. A robi się to przecież jednym kliknięciem.

Zaś dzięki wtyczkom, ich prostocie obsługi, każdy bez większych umiejętności informatycznych może stać się webmasterem w miejsce webmastera. Na swojej własnej stronie.

Co się tyczy Bloggera, to niektóre z wordpressowskich wtyczek mają tu swoje odpowiedniki w postaci odpowiednich kodów. Ale niestety ich zainstalowanie często wymaga grzebania w kodzie HTML. Tymczasem zainstalowanie odpowiedniej wtyczki na wordpressie to jeden klik.

Sama szczególnie cenię sobie tutaj łatwość sprawdzania strony pod kątem niedziałających linków. Czyli w prosty sposób mogę przeskanować bloga (za pomocą wtyczki BROKEN LINK CHECKER) sprawdzając czy któryś z wpisów, do którego podlinkowałam w LINKACH TYGODNIA np nie został w międzyczasie przeniesiony na inny adres (bo np dany bloger zamknął swojego bloga, albo przeniósł go na inną platformę). Google tego bardzo nie lubi. Najbardziej liczy się dla niego tzw user experience czyli doświadczenie użytkownika. Bo przecież nikt nie lubi być odsyłany na manowce, czyli na nieistniejące strony.

Pozycjonowanie bloga na wordpress.

Kolejną bardzo przydatną wtyczką na wordpressa jest SEO BY YOAST. Sama coraz częściej staram się wypozycjonować dany post na jedno (i tylko jedno) słowo kluczowe. To zmusza mnie do tego, by przy pisaniu trzymać się jednego tematu, a nie skakać z gruszki na pietruszkę. W myśl zasady zalecanej przez specjalistów: jeden post – jeden temat. Ta wtyczka przypomina mi również o dodaniu opisów do zdjęć. Gdyż skanuje każdy post pod kątem ewentualnych braków i zaraz je przypomina. Fotki bez opisu są nieczytelna dla Google, a więc nieobecne w wyszukiwarkach, a ze zdjęć (dobrze opisanych) też można zgarnąć jakąś część ruchu.

Ostatnio przeglądam starsze wpisy i staram się poprawić je pod kątem SEO. Przyznam, że zauważyłam pewien wzrost w statysytkach po kilku takich zabiegach.

Niemniej na wordpressie wtyczek jest sporo. I to od wszystkiego. Od zrobienia sobie newslettera, przez dodanie ikonek mediów społecznościowych, po zwiększenie bezpieczeństwa bloga, zabezpieczenie go przed kopiowaniem. I wiele wiele innych. Czasami trudno oprzeć się pokusie zainstalowania kolejnej wtyczki. Ale warto pamiętać o tym, że każda dodana rzecz obciąża bloga i zwiększa czas ładowania się strony, a Google tego nie lubi. Tak na marginesie opracowano nawet wtyczkę P3 plugin performance, która sprawdza jaki jest udział każdej zainstalowanej na blogu wtyczki w czasie ładowania się danej strony.

Przeniesienie bloga z Bloggera na wordpress praktyczny tutorial.

No i się rozgadałam, a miało być o przenoszeniu bloga z Bloggera na wordpressa. Sama akurat wykupiłam sobie domenę i hosting w firmie OVH.  Ale takich serwisów jest bardzo wiele. Na rynku macie tyle różnych opcji. Dzisiaj (luty 2017 jestem na ZENBOX, mają super reaktywny serwis obsługi klienta)

Co się tyczy ovh to, co prawda można mieć zastrzeżenia co do szybkości ich serwerów. Ale z drugiej strony instalacja wordpressa u nich to jeden klik (każdy sobie z tym poradzi, tak to zostało pomyślane). W razie trudności serwis techniczny reaguje dość szybko. Odpowiedź na każde zapytanie miałam w ciągu kilku godzin, tego samego albo następnego dnia. Opłata za usługę nie zależy od liczby wejść na stronę, tylko wybieramy odpowiednie pakiery, podstawowy za 7,99 zl netto/mc.

Jako że sama będąc jeszcze na Bloggerze wykupiłam sobie swoją własną domenę , więc przy przenosinach dokupowałam tylko hosting. Ale oczywiście można wykupić obydwa razem (i wtedy chyba nawet wszystko jest dużo prostsze).

Ja pokażę Wam jak to zrobić w obu przypadkach:

  1. Jeżeli wykupujemy zarówno hosting i domenę u ovh. 
  2. Jeżeli dokupujemy hosting do posiadanej już domeny.

Pierwsza opcja: domena i hosting w ovh.

Jeżeli wykupujemy równocześnie całość, czyli domenę i hosting, to po prostu wchodzimy na nasze konto w ovh, wybieramy naszą domenę, następnie HOSTING i Usługi Web, zarządzanie modułami (niestety tej strony nie udało mi się otworzyć po polsku – skorzystałam z francuskiego ovh).

Druga opcja: dokupienie hostingu do posiadanej domeny.

Jeżeli już mamy wykupioną naszą domenę, możemy dokupić sobie do niej hosting. Po prostu potwierdzamy, że jesteśmy właścicielem domeny i chcemy nią zarządzać w panelu ovh.

  • Teraz wchodzimy do naszego panelu klienta ovh i wybieramy Hosting, Dodaj hosting i dokupujemy do naszej domeny – hosting.

  • Po dokupieniu hostingu instalujemy wordpressa na naszej stronie.

Chodzi tu o wordpress.org czyli bezpłatne oprogramowanie open source tzw CMS czyli skrót od angielskiego Content Management System (System Zarządzania … Zarządzania Treścią). 

W tym celu w naszym panelu klienta klikamy na Platforma, Moduły i Dodaj moduł. Wiem, że jest to proste, ale sama szukałam tego przez kilka dni i zalewała mnie krew. Aż wreszcie napisałam do serwisu technicznego ovh i dostałam odpowiedź. Wszystko jest trudne, zanim stanie się proste.

  • Teraz spośród dostępnych opcji wybieramy wordpress.

  • Import z Bloggera.

Po wgraniu wordpressa na bloga musimy zaimportować (pobrać) wpisy z Bloggera. W tym celu instalujemy wtyczkę BLOGGER IMPORTER. A właściwie wchodzimy w Narzędzia, Import i wybieramy opcję Blogger.

  • Wtyczka Blogger Importer

Aby dokonać importu wpisów instalujemy wtyczkę Blogger Importer.

  • Jednocześnie musimy być zalogowani do naszego konta na Bloggerze i dać wtyczce Blogger Importer pozwolenie na przeniesienie wpisów na wordpressa.

Zezwalamy aplikacji (wtyczce Blogger Importer) na dostęp do naszego konta Google.

Wybieramy odpowiedni blog, jeżeli mamy ich kilka i klikamy na ikonkę IMPORT.

  • Przekierowanie.

Ważną rzeczą przy przenosinach bloga z Bloggera na wordpressa zwłaszcze jeżeli piszecie bloga już od jakiegoś czasu i wyszukiwarki zdążyły już zaindeksować (czyli dodać do swoich zasobów) część Waszych wpisów jest zrobienie przekierowania dla bloga (z Bloggera na nową platformę).

Tak, aby ktokolwiek kto wpisze stary adres Waszego bloga w wyszukiwarki automatycznie został przekierowany na nowy. Sama skorystałam z wtyczki Blogger Redirect . Generuje ona kod HTML, który kopiujemy i zastępujemy nim stary szablon bloga na Bloggerze.

  • Po zainstalowaniu tej wtyczki znajdujemy ją klikając na Ustawienia. Tutaj generujemy kod HTML, który wkleimy następnie w miejsce szablonu na Bloggerze (tak, by Blogger przekierowywał na nowy adres).

  • Jednocześnie dokładnie czytamy instrukcje i kopiujemy zaznaczony model struktury linków.

  • Tu robimy jeden magiczny krok : zmiana struktury adresów URL dla poszczególnych wpisów tak, by pokrywał się z tym z Bloggera. Ze skopiowanym schematem struktury linków wchodzimy w Ustawienia, Bezpośrednie odnośniki.

  • I wklejamy go w rubryce własny format (w puste miejsce).

Dodatkowo można dodać sobie wtyczkę REDIRECTION za pomocą której możemy przekierować ewentalne braki.

Bezpieczeństwo bloga. Zmiana nazwy użytkownika.

Dla bezpieczeństwa bloga warto zmienić nazwę użytkownika automatycznie przypisaną przy tworzeniu bloga. Prawdopodobnie było to admin, tyle że o tym wiedzą wszyscy hakerzy.

Zaczynamy od dodania nowego użytkownika. W tym celu wchodzimy w Użytkownicy, dodaj nowego i tworzymy nowy profil.

Teraz wychodzimy z naszego bloga, wylogujemy się i  logujemy na nowo, tym razem z nową nazwą użytkownika. Ponownie zaglądamy do zakładki Użytkownicy i usuwamy starego admin, przypisując wszystkie wpisy nowemu. PS Nie używajcie jako identyfikatora użytkownika Waszego imienia czy nazwy bloga (bo to ogromnie ułatwia pracę hakerom).

I tyle. Ale muszę napisać Wam o jednym:

Sama przy przenosinach wiele pobłądziłam. Ale w końcu jestem na wordpressie.

Morał: czasami trzeba pobłądzić, by wyjść na prostą drogę.

No i wszystko jest trudne, zanim stanie się proste. Kolejnym etapem po przenosinach bloga na wordpressa będzie wybór szablonu. Ale o tym napiszę Wam wkrótce.

Pozdrawiam serdecznie

Beata

Enregistrer

Enregistrer

Enregistrer

Opublikowany przez BEATA REDZIMSKA

Jestem blogerką, emigrantką, poczwórną mamą. Kobietą, która nie jednego w życiu doświadczyła, z niejednego pieca jadła chleb. Od prawie 20 lat mieszkam na emigracji we Francji, w Paryżu. Uważam, że emigracja to dobra szkoła życia i wymagająca, choć bardzo skuteczna lekcja pokory. Ale też wewnętrznej siły i zdrowego dystansu do samego siebie i momentami wystawiającej nas na próby codzienności. Jestem tu po to, by pomóc Ci lepiej pisać, skuteczniej docierać do czytelnika, wywołać większe zaangażowanie w social mediach. Czasami rozśmieszę lub zmotywuję. Ale równolegle do Vademecum Blogera jestem autorem kilku niezależnych miejsc w sieci. Ponieważ wiele osób pyta się mnie, jak mimo 4 ciąży i 40 - stki na karku udało mi się zachować linię nastolatki, uruchomiłam kanał na YouTube o zdrowym gotowaniu - bezglutenowo - bezmlecznie. Znajdziesz mnie również na blogu BeataRed.com i powiązanym z nim Instagramie, gdzie piszę bardziej osobiście o Paryżu i mojej pasji, jaką jest nauka języka francuskiego. A jeżeli interesują Cię praktyczne porady o tym, jak budować swoją obecność w sieci zapraszam na mój kanał na You Tube z blogowymi tutorialami.

Dołącz do rozmowy

67 komentarzy

  1. Jesteś taka pomocna,bez ciebie ginę w meandrach sieci, pozdrawiam

  2. Bardzo przydatny tutorial. Sama nie wiedziałam o niektórych rzeczach. Mnie przed własnym hostingiem odciągają dwie rzeczy. Jedna to koszt, a druga to strach przed posypaniem skryptów i utracie postów.

  3. zastanawiałam się nad przeniesieniem, ale w sumie jakoś jestem przyzwyczajona do bloggera i chyba na razie przy nim zostane.
    ale zapisze sobie Twój adres, bo dobre rady zawsze są cenne.
    pozdrawiam

  4. Zastanawiam się nad przeniesieniem bloga z Bloggera na WP, ale szczerze mówiąc obawiam się tego procesu i spadku statystyk. Ostatecznie chyba po prostu przeniosę go na własną domenę.

  5. Po trochę ponad pół roku blogowania przeniosłyśmy się na wp, z tym, że wszystko wykupiłyśmy w zenboxie i oni to za nas zrobili, więc niczym nie musiałyśmy się martwić. Takie coś bardzo nam odpowiadało.

  6. Beata mój techniczny Aniele! Post w 10, bo nie dość, że na swoja domenę przechodzę to jeszcze z bloggera na wordpressa przenoszę blog. Ty wiesz, że ja noga jestem w te klocki, więc po raz kolejny Twój artykuł dla mnie jest zbawieniem 🙂 Dzięki wielkie. Vika

  7. Właśnie przygotowuję się do przeniesienia bloga i cały ten proces trochę mnie przytłacza. Dziękuję za taki szczegółowy i obrazowy opis, na pewno bardzo ułatwi mi to sprawę. Zastanawiam się, dlaczego wybrałaś wordpress.org a nie wordpress.com? Jakie są różnice?

    1. WordPress.com jest darmowy, daje możliwość łatwego pozyskania followers’ów, ale nie możesz np. podpiąć Google Analytics, żeby mieć miarodajne statystyki stron. Nie możesz też wrzucać reklam, za które Ci ktoś zapłaci. Na WordPress.org masz dodatkowo wiele wtyczek, które usprawniają stworzenie strony, zoptymalizowanie pod kątem SEO itd.

  8. Beatko, strasznie dziękuję Ci za ten wpis 🙂 Jesteś kochana! Nawet nie wiesz, jak poukładałaś mi w głowie. Naoglądałam się filmików, jak stawiać własny serwer na wordpressie, a nie przyszło mi do głowy, że tak łatwo można przenieść się z bloggera (nawet z wykupioną już domeną!) Czekam teraz bardzo na Twój wpis o szablonach. Powiem Ci, że już na themeforest wypatrzyłam kilka perełek, ale rozejrzeć się jeszcze nie zaszkodzi. Pozdrawiam!

  9. Na razie przenosin nie planuję, ale i tak dowiedziałam się czegoś nowego, co wcielę w życie już dzisiaj. Dziękuję.

  10. Beata, teraz po 20 kwietnia przenosiny bloggera na wordpress nie jest już takie “łatwe”, po kroku z wciśnięciem autoryzacji importu bloggera przechodzimy do strony Google, która informuje, że Auth 1.0 już nie działa i trzeba zrobić migracje do Auth 2.0- ja nie jestem w stanie tego zrobić i żaden zwykły ludzik też nie :(. Trudno, będę prowadzić dwa blogi 🙂 Pozdrawiam

  11. A ja właśnie zaczęłam od wordpressa, a później przeniosłam się na bloggera. Jakiś taki łatwiejszy mi się wydaje 😉 Co nie zmienia faktu, że od kilku miesięcy noszę się z zamiarem zmiany szablonu, ale brakuje mi czasu i cierpliwości…

  12. A czy komentarze tez sie przeniosa z automatu czy na to tez jest jakis trick?

  13. A czy po dokupieniu hostingu do domeny, przekierowywała ona automatycznie na dany adres? Czy musiałaś najpierw odłączyć domenę od Bloggera, a potem samodzielnie skonfigurować ją z dokupionym hostingiem?

  14. Ten poradnik, który stworzyłaś jest super!!! Wielkie dzięki.
    Napotkałam pewien problem. Przy próbie autoryzacji na koncie Bloggera, po zalogowaniu się na konto, pokazuje mi się komunikat, że strona o podanym adresie nie istnieje (załączam print screena). Może słyszałaś, żeby ktoś z Czytelników miał ten problem? Może jest to kwestia jakiś ustawień? Próbowałam się wylogować, zalogować z powrotem. Niestety, nic nie działa 🙁

  15. Witam,

    A jak będzie wyglądała sytuacja z importem komentarzy do wordpressa jeśli na blogerze włączone są komentarze google+ ? czy to w czymś przeszkadza czy też zostaną poprawnie zaimportowane ?

      1. Niestety nie zostają zaimportowane, nie zostają również wyeksportowane. Po długich poszukiwaniach możliwych rozwiązań dochodzę do wniosku że nie jest możliwe przeniesienie komentarzy z platformy Blogger na której włączono opcję komentarzy google+ na inną platformę

          1. Używałem: Blogger Importer Extended, Blogger Importer, próbowałem tradycyjnego importu / exportu za pomocą wbudowanej opcji a także próbowałem zaimportować komentarze z Bloggera do Disqus’a. Niestety żadna z tych metod nie działa. Nie jest możliwe przerzucenie komentarzy z Bloggera jeśli ktoś zrezygnował z domyślnego systemu komentarzy i włączył komentarze oparte na google+. Blogger Importer Extended oraz Disqus doskonale sobie radzą ale tylko z komentarzami tradycyjnymi

          2. Ja kiedyś tez miałam na bloggerze komentarze z google+ i po zmianie na komentarze bloggera wszystko straciłam bezpowrotnie. WordPress i disqus pobierają tylko bloggerowskie komentarze tego, co zauważyłam.

  16. Pomocny artykuł! Też planuję przeprowadzkę. Ale mam kilka wątpliwości:
    – jak przyniosę sie na WordPress to na Blogerze będzie dalej aktywny? Tak żebym tu mogła go dopracować, a tam żeby jeszcze chwilowo spełniał swoją funkcję?

  17. Beato mam do Ciebie pytanie. Chcę zmienić adres bloga, przenieść się na wordpress i wykupić własną domenę. Zastanawiam się w jakiej kolejności to zrobić. Wykupić hosting na blogerze na nowy adres i podłączyć go pod istniejącą nazwę bloga? Wtedy automatycznie będzie przekierowywać? I później przenosiny na wordpress?
    Czy zmiana na wordpress, zmiana nazwy przez nadanie własnej domeny (bo chyba tak się da…). Wtedy będę miała normalnie .pl bez tego wordpress?

  18. Czy koniecznie trzeba wykupywać domenę? Myślałam że wordpress jest za free, jak blogspot. A tu trzeba płacić za użytkowanie bloga?

    I jeszcze nie można dodać komentarza, bo trzeba się logować .

    1. Można założyć bloga na domenie WordPress.com i to jest darmowe tak jak bloger. We wpisie jest przedstawiona sytuacja w której chcemy mieć własna domenę na której będziemy mieć skrypt wordpressa. Podobnie jak na blogerze i na WordPress można zainstalować disqu, który na szczęście już nie odstrasza czytelników 🙂 standardowa opcja komentarzy na blogerze i wordpressie jest upierdliwa 🙂

  19. Super artykuł ale po wybraniu modułu WP do instalacji na ovh otrzymałam maila “Próbują Państwo zainstalować moduł w katalogu “www”, który nie jestpusty. Operacja ta nie może zostać zrealizowana. Ze względów bezpieczeństwa
    operacja została przerwana.
    Prosimy o wyczyszczenie katalogu poprzez przeniesienie / usunięcie jego zawartości przed wznowieniem operacji. Mogą Państwo również wybrać inny
    katalog docelowy. Jeśli wskażą Państwo nieistniejący katalog, zostanie on
    automatycznie utworzony. ” Spotkałaś się z tym wcześniej?

  20. Przydatne, jak na razie udało mi się skopiować wpisy zarówno ze starego wordpressa (akadenia) jak i bloggera (asocjalny).

    Blogger niestety nie oferuje kopiowania grafiki (import tylko tekstu i linków), podobnie tagi bloggera wtyczka importuje je jako kategorie. Czyli znowu te kilkadziesiąt wpisów trzeba przerabiać. No cóż, taka już chyba musi być “unifikacja”.

  21. Dziękuję za obszerny opis i podpowiedzi w komentarzach. Dzięki temu coś, co wydawało mi się skomplikowane, stało się proste. Pomocne okazały się informacje o wtyczce Blogger Importer Exented. Dzięki temu wpisy i komentarze przeniosły się na mój nowy blog na WordPress. Mam tylko kłopot z importem zdjęć – proces importu się na tym “zawiesił”. Ale może uda się to rozwiązać. 🙂

  22. Zawsze w razie wątpliwości, ale takich, kiedy to już stoimy pod ścianą i nawet znajomy informatyk mówi, że powinno działać, a nie działa, warto prosić o pomoc pomocnych panów z Ovh. Lepiej zapytać, niż błądzić po omacku i tracić czas:) Pozdrawiam, Beato, Twój blog jest jak blogowa Wikipedia – jeśli jakiejś porady tu nie ma, to znaczy, że widocznie problem nie istnieje 😉

  23. Świetny wpis, bardzo pomocny. Trzeba poszukać nowych wtyczek ale nadal wszystko działa. Moje pytanie dotyczy adresów chciała bym zmienić strukturę linków czy będzie to miało wpływ na przekierowanie z bloggera ?

  24. W tym miesiącu przeniosłam bloga z wordpress.com (wcześniej były przenosiny z bloggera – wygląd mi nie odpowiadał). Jeśli się prowadzi bloga za free, blogger jest ok pod względem tego, że można podpiąć Google Analytics i banalnie AdSense. Gorzej jest z WordPress’em – tutaj trzeba wykupić hosting i domenę, pobawić się w przenosiny na WordPress.org, ale widzę, że warto. Dodałam sobie mnóstwo wtyczek, cały czas coś nowego odkrywam, powoli tworzę nową stronę i strasznie się w to wkręcam 🙂 Pozostał jeszcze newsletter… Zastanawiam się tylko jak t zorganizować, żeby większość bloga była po angielsku, a jedna zakładka np. tylko teksty po polsku… Mam taką wtycznę na WordPressie (Gateway Plus), która pod względem pokazywania najnowszych postów na głównej trochę mnie denerwuje i trzeba się nakombinować. Za to jest strasznie ładna 🙂

  25. Beatko, i ja zastanawiam się nad przejściem, podpowiedz mi proszę, czy jeśli mam już swoją domenę i spersonalizowany szablon, to nie będzie problemu z przejściem – chodzi mi o to, czy nie będę potrzebowała dodatkowych przekierowań z bloggera, skoro blogger jest przekierowany na moją domenę? No i czy szablon zewnętrzny ładnie się wgra? A co z disqusem, zaimportuje się? Dzięki z góry :*

  26. Ja już przeniosłam ale nadal ciężko mi ogarnąć to wszytko. Nie mogę dodać nowego szablonu ani dodać nowej czcionki. Czy muszę mieć wersje premium żeby tak było??

  27. Hej, niestety utknelam na: Import Blogger

    Howdy! Upload your Blogger Exported XML file and we’ll import the contents from it into this site.

    Choose an XML file to upload, then click Upload file and import.

    Wybierz plik ze swojego komputera: (Maksymalny rozmiar: 64 MB)

    Moze ktos wie o jakie pliki chodzi? Chce przeniesc blog z Bloggera, a nie pliki…

  28. Witam. Bardzo przydatny artykuł. A czy mogłabyś mi powiedzieć, czy jak mam stronkę na bloggerze i założyłam sobie osobną stronkę bezpłatną na wordpressie to czy jest szansa przenieść to wszystko?

  29. Szablony na WordPressie są bardziej sztywne, trudniej coś w nich dostosować do własnego widzimisię, np. czcionkę – to właśnie mnie w tym systemie irytuje

  30. Hej, chcę przenieść bloga z bloggera na wordpressa. Wcześniej wiele razy korzystałam z Twoich wpisów, aby zmienić szablon czy pobawić się html na blogerze. Teraz jednak wydaje mi się o niebo trudniejsze przeniesienie bloga. Nie da się tak po prostu wgrać kopii zapasowej? 😉

  31. Słuchaj mam wielki problem. Wcześniej miałem adres bloga… cos ……. blogger com
    dodałem domenę http://www.muszkawaustrii.pl wszystko działało przeniosłem się na WP teraz jak wpisuję muszkawaustrii.pl to wyskakuję mi moj blog w podgladzie na WP ,,, nie wiem co jest grane. rowniez jak prubuje wejsc w jakis link co na forum gdzies tam postawilem do mojego bloga wyskakuje mi ze nie ma takiej strony

  32. Mam pytanie
    Gdzie się lepiej zarabia na blogu? Prowadzę bloga na bloggerze i mam adsense i mogę w banalny sposób zarabiać/ nie jest dla mnie to trudne w obsłudze. Mój bloga natomiast wygląda mało profesjonalnie. Chciałabym z bloggera (mam własną domenę) zrobić stronę internetową z paskiem zakładek po środku i np. kontakt, o mnie, moje posty, współpraca coś takiego. no i oczywiście po kliknięcie przekierowanie w wybraną zakładkę. Teraz pytanie czy lepiej z bloggera przejść na world pressa i udoskonalać wygląd strony przekształcając ją w stronke internetową czy po prostu skorzystać z usług informatyka, dalej zarabiać na google przez ad seans zostawiając konto na bloggerze. Bo bloggera wybrałam dlatego, że jest banalny, a ja html nie znam. Nie potrafię takiej zakładki zrobić, a gdzieś wyczytałam, że z bloga da się zrobić stronę internetową

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nowość - KURS - Twój pierwszy produkt online - 39,99 PLN + VAT Odrzuć

Exit mobile version