Pinterest, tutoriale Blogger

Jak pinować z Facebooka i innych stron?

Jak pinować z sieci. Pinterest tips

Jak ułatwić sobie pinowanie zdjęc z internetu na swój profil na Pintereście?

Wyobraźcie sobie, że buszując po internecie, natrafiacie na przecudowne ilustracje, które koniecznie chcecie odłożyć sobie gdzieś na bok. Niestety na blogu (gdzie je znalezliście), autor nie pomyślał o zainstalowaniu przycisku odsyłającego do Pinterestu.

Ale to nie problem. Taki przycisk (oficjalny dostarczony przez Pinterest) możecie w bardzo prosty sposób dodać u siebie na komputerze do paska wyszukiwarki. Mała rzecz, a cieszy. No i może okazać się przydatna dla wielu kreatywnych blogerek. I nie tylko.

 • Jak to zrobić?

Jak pinować z sieci

 • W tym celu wejdźcie na Wasze konto na Pintereście i kliknijcie na ikonkę z krzyżykiem. Z rozwijanego menu wybierzcie  The Pin it button
 • Ponieważ ta opcja już nie jest aktualna, wystarczy, że wejdziecie na Pinterestową stronę z instalacją takiego przycisku jak ta tutaj dla Firefox PINTEREST BROWSER BUTTONPojawia się kolejna plansza. Na ktorej po prostu klikacie na różowy przycisk Install now.
 •  
 Jak pinować z sieci
 •   Przycisk został zainstalowany. Znajdziecie go w pasku wyszukiwarki.
Jak pinować z sieci

 

 • Teraz: Jak to działa? Otóż bardzo prosto. Chodzicie po internecie i trafiacie na stronę, na której nie ma zainstalowanego przycisku Pin it. Pech chce, że własnie tu znajdujecie idealny pomysł – inspirację na kolejne rękodzieło (czy jak to mówią dziewczyny z Art-Piaskownicy: rękoczyny). Wtedy po prostu naciskacie na ten guziczek z Pinterestu zainstalowany w górnym pasku (u siebie na komputerze) i zapisujecie dany obrazek u siebie na Pintereście. Tak upolowałam tę prześliczną sukienkę z szydełkowych kwadratów na Outstanding crochet
Jak pinować z sieci
 • Po naciśnięciu na przycisk Pin it w prawym górnym rogu strony, pojawia nam się podgląd wszystkich ilustracji znajdujących się na niej. Na każdej gotowy do przyciśnięcia przycisk Pin it (jak go zainstalować na własnym blogu – zobaczcie, że moje zdjęcia go mają – w jednym z kolejnych tutoriali).
Jak pinować z sieci
 • Teraz łączymy się z naszym kontem na Pintereście, wybieramy odpowiedni board, do którego chcemy wrzucić daną ilustrację i klikamy na Pin it.
Jak pinować z sieci
 • Sprawdziłam w boardzie docelowym, obrazek został dodany, a pod nim adres, z którego pochodził.  Może to być metoda na odkładanie fajnych inspiracji (w jakimś osobnym, a nawet tajnym boardzie).
Jak pinować z sieci

  
Teraz, co jeżeli chcemy przepinować zdjęcie z Facebooka na Pinterest. 

 

 • Niestety ten przycisk nie działa. Są natomiast aplikacje na Google Chrome.  Jedną z nich jest  Shot Pin.
Jak pinować z sieci Pin it button
 •  Instalujecie ją.  Po zainstalowaniu symbol pinezki pojawi się Wam w prawym górnym rogu.
Jak pinować z sieci Pin it button
 •  Teraz wchodzimy na Facebooka. Ja wypatrzyłam zabawne zdjęcie z bloga Blogodzinki. Klikamy na ikonkę z pinezką. Cała strona zaciemni sie i wycinamy z niej wybrany obrazek. Pod zaznaczonym obszarem pojawi się ikonka pinezki. Na którą klikamy.
Jak pinować z sieci Pin it button
 • No i podobnie wybieramy board, w ktorym chcemy umiescic daną fotkę i klikamy na Pin it.
Jak pinować z sieci Pin it button
 •  Odszukałam fotkę na moim Pintereście. Niestety w opisie pojawia się tylko informacja, że pochodzi z Facebooka, ale dokładny adres  trzeba już wstawić ręcznie. Ale to zawsze coś.  Tylko te prawa autorskie, ryczą i kwiczą, jeżeli tego nie zrobimy.

 

Jak pinować z sieci Pin it button

Pozdrawiam serdecznie Beata

 

Jeżeli macie ochotę zostać ze mną na dłużej, zapraszam Was serdecznie do zapisywania się na mój świeżutki newsletter.

A na blogu przeczytacie m.in.: 

https://www.facebook.com/vademecumblogerahttps://twitter.com/HARDASKAhttps://plus.google.com/113589991481358500540/postshttp://www.pinterest.com/hardaska/
 

 

Zapisz się na newsletter i pobierz darmowy ebook: TWOJA MARKA NA INSTAGRAMIE

O AUTORZE

Jestem blogerką, emigrantką, poczwórną mamą. Kobietą, która nie jednego w życiu doświadczyła, z niejednego pieca jadła chleb.

Od prawie 20 lat mieszkam na emigracji we Francji, w Paryżu.

Uważam, że emigracja to dobra szkoła życia i wymagająca, choć bardzo skuteczna lekcja pokory. Ale też wewnętrznej siły i zdrowego dystansu do samego siebie i momentami wystawiającej nas na próby codzienności.

Jestem tu po to, by pomóc Ci lepiej pisać, skuteczniej docierać do czytelnika, wywołać większe zaangażowanie w social mediach. Czasami rozśmieszę lub zmotywuję.

Ale równolegle do Vademecum Blogera jestem autorem kilku niezależnych miejsc w sieci.

Ponieważ wiele osób pyta się mnie, jak mimo 4 ciąży i 40 - stki na karku udało mi się zachować linię nastolatki, uruchomiłam kanał na YouTube o zdrowym gotowaniu - bezglutenowo - bezmlecznie.

Znajdziesz mnie również na blogu BeataRed.com i powiązanym z nim Instagramie, gdzie piszę bardziej osobiście o Paryżu i mojej pasji, jaką jest nauka języka francuskiego.

A jeżeli interesują Cię praktyczne porady o tym, jak budować swoją obecność w sieci zapraszam na mój kanał na You Tube z blogowymi tutorialami.

(1) Komentarz

 1. Pani Mucha says:

  Pomocy ! Co jeśli nie działa mi od jakiegoś czasu przycisk Pinteresta, a kiedy próbuję przypiąć zdjęcie pojawia się komunikat, że serwis nie widzi plików możliwych do przypięcia ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *