media spolecznosciowe, pomoc techniczna

Jak dorzucic przyciski mediow spolecznosciowych Facebook, Twitter, Pinterest, LindedIn, Google+ na Twoim blogu?

Oto krotka instrukcja, jak w bardzo prosty sposob dodac guziki roznych mediow spolecznosciowych na bloga. A ze warto je miec, chyba nikogo nie trzeba przekonywac.

Bo jezeli ktos z czytelnikow uzna Twoje teksty za przydatne, zabawne, dobre, slowem zechce podzielic sie nimi dalej, to jak ma to zrobic?  A moze przy okazji pomogą Ci one zwiekszyc ilosc wizyt  na blogu. Bo np nowi czytelnicy dotrą z polecenia starych.

Guziki te znajdziecie na stronie www.addthis.com

Jak je wstawic na bloga na Bloggerze. 

  • Wybierz model listwy z przyciskami,  ktory Ci odpowiada – Select Style. Nastepnie kliknij na “Disable and Select your own buttons”.


  • Do podstawowej listy przyciskow (kolumna z prawej strony z naglowkiem Selected Buttons) mozesz dodac inne dostepne w kolumnie z lewej strony Button Options. Wystarczy, ze przeciagniesz je z lewa na prawo.
  • Teraz pobierz kod. Mozesz kliknac na Grab it.

  • Zaloguj sie do Bloggera. Wejdz w Uklad, Dodaj Gadget. I wybierz HTML/JavaScript. (Kliknij na +). 
  • Nastepnie wklej wczesniej skopiowany kod. Zapisz. Przyciski mozesz ustawic w dowolnym miejscu na stronie. Ja ustawilam u gory nad postami. Gdy wybrales odpowiednie miejsce kliknij na Zapisz rozmieszczenia. No i na wszelki wypadek sprawdz na Podgladzie czy Ci to odpowiada.

  • U mnie wyglada to tak.

Powodzenia.

Zapisz się na newsletter i pobierz darmowy ebook: TWOJA MARKA NA INSTAGRAMIE

O AUTORZE

Jestem blogerką, emigrantką, poczwórną mamą. Kobietą, która nie jednego w życiu doświadczyła, z niejednego pieca jadła chleb.

Od prawie 20 lat mieszkam na emigracji we Francji, w Paryżu.

Uważam, że emigracja to dobra szkoła życia i wymagająca, choć bardzo skuteczna lekcja pokory. Ale też wewnętrznej siły i zdrowego dystansu do samego siebie i momentami wystawiającej nas na próby codzienności.

Jestem tu po to, by pomóc Ci lepiej pisać, skuteczniej docierać do czytelnika, wywołać większe zaangażowanie w social mediach. Czasami rozśmieszę lub zmotywuję.

Ale równolegle do Vademecum Blogera jestem autorem kilku niezależnych miejsc w sieci.

Ponieważ wiele osób pyta się mnie, jak mimo 4 ciąży i 40 - stki na karku udało mi się zachować linię nastolatki, uruchomiłam kanał na YouTube o zdrowym gotowaniu - bezglutenowo - bezmlecznie.

Znajdziesz mnie również na blogu BeataRed.com i powiązanym z nim Instagramie, gdzie piszę bardziej osobiście o Paryżu i mojej pasji, jaką jest nauka języka francuskiego.

A jeżeli interesują Cię praktyczne porady o tym, jak budować swoją obecność w sieci zapraszam na mój kanał na You Tube z blogowymi tutorialami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *