Chcecie ułatwić czytelnikom pinowanie (czyli przypinanie) Waszych zdjęć na Pintereście? Wystarczy dorzucić kawałek kodu HTML do szablonu, a na każdym zdjęciu, na które najedziecie na Waszym blogu wyświetli się taka ikonka z dużym P. Przy okazji chwalę się swoim ukonczonym szalem. A samo dorzucanie kodu w szablonie, to znowu nie taki diabeł straszny. jak go malują. Zresztą poprowadzę Was za rękę krok po kroku. A więc do dzieła. 

  • Dla pewności zróbmy sobie kopię zapasową szablonu, gdyby odpukać w niemalowane i 3 razy splunąć za siebie …. W tym celu wchodzimy w Szablon i klikamy na Utwórz/przywróć kopię zapasową.

 

 

 

  • Teraz wybieramy: Pobierz pełny szablon (bo pobieramy go, by odłożyć w pewne miejsce u siebie na komputerze). Tylko pamiętajcie gdzie i pod jaką nazwą.
  • Zapisujemy pobrany szablon.
  • Gdy nasz szablon jest zapisany w bezpiecznym miejscu (mamy więc kopię zapasową, gdyby coś się po drodze nam schrzaniło), ponownie wchodzimy do Szablonu i wybieramy Edytuj kod HTML.
 
  • Teraz klikamy na Formatuj szablon. Za pomocą przycisków CTRL + F wyszukujemy </body>.

 

  • Teraz przed nim wklejamy następujący kod:

<script>
//<![CDATA[
var bs_pinButtonURL = “http://3.bp.blogspot.com/-y3xzTGiGzH0/UK4XOaUpdaI/AAAAAAAADw8/Z1MH4Jr4Efo/s1600/pinterestx1_72.png”;
var bs_pinButtonPos = “center”;
var bs_pinPrefix = “”;
var bs_pinSuffix = “”;
//]]>
</script>
<script src=’http://ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/1.8.2/jquery.min.js’ type=’text/javascript’></script>
<script id=’bs_pinOnHover’ src=’http://greenlava-code.googlecode.com/svn/trunk/publicscripts/bs_pinOnHoverv1_min.js’ type=’text/javascript’>
// This Pinterest Hover Button is brought to you by bloggersentral.com.
// Visit http://www.bloggersentral.com/2012/11/pinterest-pin-it-button-on-image-hover.html for details.
// Feel free to use and share, but please keep this notice intact.
</script>

I gotowe.

Gdyby były jakies trudności kod znajdziecie w wersji oryginalnej na Bloggersentral
jak i u  Truscaveczki

Pozdrawiam serdecznie

Beata

 

Opublikowany przez BEATA REDZIMSKA

Jestem blogerką, emigrantką, poczwórną mamą. Kobietą, która nie jednego w życiu doświadczyła, z niejednego pieca jadła chleb. Od prawie 20 lat mieszkam na emigracji we Francji, w Paryżu. Uważam, że emigracja to dobra szkoła życia i wymagająca, choć bardzo skuteczna lekcja pokory. Ale też wewnętrznej siły i zdrowego dystansu do samego siebie i momentami wystawiającej nas na próby codzienności. Jestem tu po to, by pomóc Ci lepiej pisać, skuteczniej docierać do czytelnika, wywołać większe zaangażowanie w social mediach. Czasami rozśmieszę lub zmotywuję. Ale równolegle do Vademecum Blogera jestem autorem kilku niezależnych miejsc w sieci. Ponieważ wiele osób pyta się mnie, jak mimo 4 ciąży i 40 - stki na karku udało mi się zachować linię nastolatki, uruchomiłam kanał na YouTube o zdrowym gotowaniu - bezglutenowo - bezmlecznie. Znajdziesz mnie również na blogu BeataRed.com i powiązanym z nim Instagramie, gdzie piszę bardziej osobiście o Paryżu i mojej pasji, jaką jest nauka języka francuskiego. A jeżeli interesują Cię praktyczne porady o tym, jak budować swoją obecność w sieci zapraszam na mój kanał na You Tube z blogowymi tutorialami.

Dołącz do rozmowy

16 komentarzy

  1. a jest jakiś sposób by zamiast pinteresta użyć share lub like fejsowego?

  2. hej- dziękuję ogromnie- napisz mi proszę czy mogę zastapić tą wielką literkę “p” jakpinterest mała ikonką z boku zdjęcia??? gdzie mogę to zrobić??? a gdybym chciała własną ikonkę wrzucić???? proszę pomóż…..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się na newsletter i zgarnij praktyczny ebook o Instagramie

X

Nowość - KURS - Twój pierwszy produkt online - 39,99 PLN + VAT Odrzuć

Exit mobile version